Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

Laizāns triumfē PK posmā Majoros un kvalificējas finālam

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Laizāns triumfē PK posmā Majoros un kvalificējas finālam
Daniels Laizāns (centrā)
Foto: Ēriks Biters / ieluvingrosana.lv

Aizvadītās nedēļas nogalē Majoros risinājās Pasaules kausa posms ielu vingrošanā. Vienpadsmit valstu dalībnieku konkurencē Latvijas titulētākais ielu vingrotājs Daniels Laizāns izcīnīja uzvaru un kvalificējās Pasaules kausa superfinālam, kas notiks Ķīnas galvaspilsētā.

Ar Jūrmalas pilsētas atbalstu Majoros notikušais posms pulcēja 18 labākos ielu vingrotājus no 11 valstīm un, spītējot sliktajiem laika apstākļiem, arī vairākus simtus skatītāju visas dienas garumā. Katrs dalībnieks trijos divu minūšu ilgos raundos centās pārsteigt kvalificēto starptautisko žūriju un skatītājus ar ielu vingrošanas elementiem, kuru būtība ir pretoties zemes gravitācijas spēkam. Žūrija vērtēja statisko un dinamiskāko ielu vingrošanas elementu izpildi, šo elementu kombinācijas un dalībnieka stilu.

Jūrmalā notikušajā posmā uzvarētājs kvalificējās Pasaules ielu vingrošanas kausa superfinālam, kas notiks šī gada decembrī Pekinā. Šoreiz ar 4 punktu pārsvaru uzvarēja Latvijas titulētākais ielu vingrotājs, 2015. gada pasaules čempionāta trešās vietas ieguvējs un pērnā gada Pasaules kausa ieguvējs Daniels Laizāns, kurš trijos sacensību raundos izpelnījās 28,5 punktus no žūrijas, kā arī skaļākos aplausus no skatītājiem. Otro vietu ieguva 2014 un 2015. gada pasaules čempionātu godalgoto vietu ieguvējs Roberts Polonski (Lietuva). No uzvarētāja viņš atpalika tikai par četriem punktiem un saņēma 24,5 punktus. Ar 22,5 punktiem trešo vietu ieguva publikas mīlulis no Lielbritānijas, savukārt ceturto, piekto un sesto vietu ar vienādu punktu skaitu (21,5) dalīja francūzis, lietuvietis un soms.

Visas dienas garumā notika tautas klases sacensības kurās divās vecuma grupās sacentās sievietes uz turēšanos pie pievilkšanās stieņa. Jaunietēm līdz 18. gadu konkurencē uzvarēja Eva Gavare, kura pie pievilkšanās stieņa elkoņos deviņdesmit grādos saliektās rokās noturējās 38 sekundes un sieviešu konkurencē ar rezultātu 58 sekundes uzvaru guva Iveta Leinberga. Vīrieši sacentās pievelkoties pie pievilkšanās stieņa. Jauniešiem līdz 18. gadiem ar 28 pievilkšanās reizēm uzvaru guva Dāvids Veilands. Vīriešiem labākais bija Gvido Šalms, kurš pievilkās 32 reizes.

Pasākumu rīkoja Pasaules ielu vingrošanas federācija kopā ar Latvijas ielu vingrotāju biedrību.

2011. gadā Latvijas Ielu vingrošanas sporta biedrības vadītājs Māris Šlēziņš pēc vairāku gadu aktīvas darbības ielu vingrošanā nolēma izmēģināt spēkus ielu vingrošanas sporta veida attīstību visā pasaulē, kas 2011. gadā rezultējās ar pirmo Pasaules čempionātu ielu vingrošanā. Tajā kopā ar saviem līdzgaitniekiem pulcējās spēcīgākie ielu vingrotāji no 10 valstīm. Pēc šī pasākuma arī oficiāli tika parakstīts memorands par Pasaules Ielu vingrošanas federācijas izveidi un tika atvērta jauna lapa mūsdienu sporta vēsturē. Māris Šlēziņš ar domubiedriem neapstājās pie sasniegtā un 2012. un 2013. gadā Rīgā rīkoja arī otro un trešo Pasaules čempionātu ielu vingrošanā, kurā pulcēja attiecīgi jau spēcīgākos 20 un 30 valstu ielu vingrotājus. Kopš 2014. gadā Pasaules čempionāts pārceļoja uz Krievijas galvaspilsētu Maskavu, kur Māra Šlēziņa komanda rīkoja Pasaules čempionātu ielu vingrošanā Olimpiskajā Lužņiku arēnā, pulcējot 56 valstu spēcīgākos ielu vingrotājus.

2013.gadā Pasaules kauss tika rīkots 7 posmos, aptverot Taivānu, ASV, Krieviju, Spāniju, Norvēģiju, Horvātiju un Vāciju. 2014.gadā tika rīkoti jau 10 posmi, kur esošajiem posmiem pievienojās Austrālija, Dienvidāfrikas Republika un Venecuēla. 2016 gadā interese par Pasaules kausa posmu rīkošanu ir tik liela, ka sacensības izaugušas jau līdz 18 posmiem – klāt nākušas sacensības Marokā, Apvienotajos Arābu Emirātos, Ķīnā, Hongkongā, Ēģiptē, Meksikā, Portugālē, Polijā, Francijā, Itālija, Portugālē un arī Latvijā.

Izmantotie resursi:
ieluvingrosana.lv