Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

Sācies Latvijas stafešu kauss orientēšanās sportā

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Sācies Latvijas stafešu kauss orientēšanās sportā
Foto: Latvijas Orientēšanās federācija.

Šajā nedēļā Jaunjelgavas pusē norisinājās sezonas pirmais Latvijas stafešu kausa posms - "Daugavas kauss", ko jau 24.reizi rīkoja orientēšanās klubs "Ogre". Dāmu elitē uzvara OK Kāpa orientieristēm Magdai Ciglei, Laurai Vīķei un Iritai Puķītei, bet starp vīriem OK Meridiāns sportistiem Kārlim Neimanim, Aināram Drozdam un Mārtiņam Sirmajam.

Distances veda pa sarežģītu un tehnisku apvidu ar dažāda izmēra reljefa formām, izcirtumiem, jaunaudzēm un purviem. Vīru elitē OK Meridiāns orientieristi pēc K. Neimaņa finiša pirmajā etapa ierindojās sestajā vietā, taču Ainārs Drozds otrajā etapā uzrādīja pārliecinoši labāko laiku, paceļot komandu uz līderpozīciju, ko M. Sirmajam izdevās noturēt pēdējā etapā un finišēt ar četru minūšu pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem. Otrā vieta Auseklis IK orientieristiem Matīsam Saulītem, Emīlam Lazdānam un Edvartam Zvirgzdiņam, bet trešā vieta Mežmalas/Madona komandai ar Artjomu Rekuņenko, Alvi Reinsonu un Andri Jubeli sastāvā.

Dāmu elitē OK Kāpa komandas pirmā etapa veicēja Magda Cigle finišu sasniedza otrajā vietā, taču L. Vīķe un I. Puķīte ar pārliecinoši labākajiem laikiem otrajā un trešajā etapā komandu pacēla uz pirmo vietu, tuvākās sekotājas apsteidzot par gandrīz astoņām minūtēm. Otrā vieta Ozons orientieristēm Annai Eleonorai Freimanei, Aigai Strazdiņai un Laurai Puķītei, bet trešā vieta Azimuts OK-Sm BJSS dāmām Lienei Brūvelei, Andai Jaunmuktānei un Zandai Stabiņai.

Latvijas kausa izcīņa maija vidū turpināsies Rēzeknes pusē ar Baltijas čempionātu, bet nākamais Latvijas stafešu kausa posms 22. maijā notiks Tukuma pusē.

Izmantotie resursi:
◪ Latvijas Orientēšanās federācija - Sākums