Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

Ar norvēģu uzvaru sprinta stafetē orientēšanās noslēdzās gada svarīgākās sacensības Madonā

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Ar norvēģu uzvaru sprinta stafetē orientēšanās noslēdzās gada svarīgākās sacensības Madonā
Anna Ulvensoena un Jorgens Baklids. Foto: A.Veckalniņš.

Šodien "Smeceres sila" tarsē noslēdzās šī gada svarīgākās sacensības Madonā - Eiropas čempionāts, Pasaules kausa posms, pasaules junioru čempionāts un Eiropas jauniešu čempionāts ziemas orientēšanās sportā. Sprinta stafetē uzvarēja Norvēģija. Latvijai šī nedēļa noslēdzas ar četrām zelta medaļām Eiropas jauniešu čempionāta ieskaitē, un kopumā šīs starptautiskās sacensības no organizatoriskās puses aizritējušas ļoti veiksmīgi.

Ar sprinta stafeti Eiropas čempionāta un Pasaules kausa ieskaitē noslēdzās šīs nedēļas sacensības. Ātrākais duets bija ar Jorgenu Baklīdu un Annu Ulvensoenu no Norvēģijas. Baklīdam izdevās čempionātu noslēgt veiksmīgi, ņemot vērā, ka sestdien stafetē sestdien pēc komandas biedra nepareizi paņemta kontrolpunkta otrajā etapā noslēdzās Norvēģijas komandas cīņa par zelta medaļu.

Spraigā cīņā sudraba godalgu izdevās izraut Igaunijas komandai ar Mattisu Jāmu, kam šī ir pirmā godalga šajā čempionātā, un Daisiju Kudri-Šneideri, kurai, savukārt, uz goda pjedestāla ir bijusi iespēja kāpt visas sacensību dienas tāpat kā madonietim Ritvaram Ļepeškinam. Bronzas godalga zviedru komandai ar Linusu Rapu un Elīnu Šagerstrēmu. Latvijas duetam augstāko rezultātu jeb 9. vietu izcīnīja Elīza Madsena un Gustavs Staņa.

Sacensību direktors un Sporta un atpūtas bāzes vadītājs Gunārs Ikaunieks: “No organizatoriskā viedokļa, sacensības aizvadītas augstā līmenī, to uzsvēra arī Starptautiskās orientēšanās federācijas prezidents, kā arī ārvalstu sportisti. Tas no iesaistītajām pusēm, protams, paprasīja daudz, tostarp negulētas naktis. Trases saplānotas bija jau decembrī, bet gadu mijas atkusnis spieda tās pārplānot. Lai gan divas nedēļas pirms sacensībām laikapstākļi nebija pārāk cerīgi, nedēļas sākumā uzsnigušie 10 centimetri padarīja iespējamu lielisku trašu sagatavošanu. Liels paldies par to trašu veidotājiem!

Arī no sportiskā viedokļa, Latvijas izlase sagādāja emocijas – Ritvars Ļepeškins ar, es teiktu, viņa vecumā, apbrīnojamu stabilitāti, četras reizes tika kronēts par Eiropas jauniešu čempionu. Tāpat kā stafetē, viņa komandas biedri: Lūkass Siliņš un Renārs Grasis. Elīza Madsena sprintā iekļuva labāko desmitniekā, junioru puiši: Gustavs Staņa un Uģis Beķeris vairākās disciplīnās labāko sešiniekā. Sestdien komandu stafetē elites grupā, ļoti atzīstamu sniegumu spēja parādīt arī Latvijas trio: Jānis Baunis, Nauris Raize un Andris Jubelis. Mēs varam būt lepni!”

Madonas novada pašvaldības priekšsēdētājs Agris Lungevičs: “Esot par mājām 16 valstu sportistu komandām, Madonā šonedēļ valdīja starptautiska gaisotne. Ir liels gandarījums, ka izdevies sacensības ir ļoti labi izdevušās un mēs varam lepoties ar tik spēcīgu organizatoru komandu, kurai pa spēkam ir arī tik liela mēroga sporta pasākumi.”

Infromāciju sagatavoja
Gita Sauka