Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

Par Latvijas čempioniem šahā kļūst Starostīts un Rogule, amatieriem uzvar Alainis

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Par Latvijas čempioniem šahā kļūst Starostīts un Rogule, amatieriem uzvar Alainis
llmārs Starosīts un Laura Rogule. Foto: Latvijas Šaha federācija.

Šodien Rīgā, Transporta un sakaru institūtā, noslēdzās Latvijas vīriešu, sieviešu un amatieru čempionāti šahā. Vīriešiem uzvarēja lielmeistars Ilmārs Starostīts (2427), savukārt dāmām titulu nosargāja lielmeistare Laura Rogule (2316).

Ilmārs Starostīts bija vadībā pēc pirmās puses un līderpozīcijas nosargāja ar iegūtajiem astoņiem punktiem, izcīnot titulu otro reizi karjerā. Pirmais panākums Ilmāram bija pirms 20 gadiem. Starosīts bija vienīgais, kurš deviņās partijās nezaudēja nevienu reizi, septiņas reizes uzvarot un divas reizes nospēlējot neizšķirti.

Neskatoties uz diviem zaudējumiem, otro vietu ar 6,5 punktiem ieguva Maksims Golubovskis (2318). Piekāpjoties tikai čempionam, četras reizes uzvarot un tikpat spēlējot neizšķirti, ar 6 punktiem bronzu nopelnīja Edgars Ungurs (2303). Tikpat jeb 6 punkti arī pagājušā gada čempionam Rolandam Bērziņam (2264), kuram šoreiz 4.vieta. Kopumā sacentās 34 šahisti.

Laura Rogule, kura pirmo reizi uzvarēja 2003.gadā, pēc pirmās puses bija vadībā ar vienādu punktu skaitu ar sīvāko konkurenti un arī vairākkārtējo čempioni Ilzi Bērziņu (2194). Nobeigumā Rogule tikai vienu reizi nospēlēja neizšķirti un pārējās uzvarēja, ar 8 punktiem svinot uzvaru, kas viņai jau trešo gadu pēc kārtas, bet kopumā 12. tituls.

Bērziņa, kura pēdējo reizi bija uzvarējusi 2019.gadā, pēdējās partijās zaudēja pusotru punktu un beigās ar 6,5 punktiem ieguva sudraba medaļu. Agnesa Ter-Avetisjana (1865) pirms pēdējās partijas ar 5,5 punktiem ar Bērziņu dalīja otro vietu, bet noslēdzošajā partijā zaudēja Nellijai Maklakovai (1804)un noslīdēja uz ceturto vietu, savukārt Nellija ar iegūtajiem 6 punktiem pakāpās uz trešo vietu un nopelnīja bronzas medaļu 19 šahistu vidū..

Amatieru čempionātā līderpozīcijas noslēdzošajās partijās nosargāja un par uzvarētāju pirmo reizi kļuva Artis Alainis (1786), kurš uzvarēja visās deviņās kārtās jeb partijās. Ar 7,5 punktiem otro vietu ieguva Roberts Rezniks (1562), bet ar 6,5 punktiem trijnieku 45 dalībnieku konkurencē noslēdza Reinis Paikens (1497).