Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Tiks atklāta izstāde "Sieviete uz riteņa"

Andrejs Siliņš

Tiks atklāta izstāde "Sieviete uz riteņa"
Emīlija Sonka, 1964
Foto: Atis Meibergs

2009. gada 4. novembris Latvijas sporta sabiedrībai būs skaista svētku diena –par godu visu laiku izcilākajai latviešu riteņbraucējai Latvijas Sporta muzejs atklās izstādi "Sieviete uz riteņa". Izstādes galvenā varone – pasaules čempione riteņbraukšanā Emīlija Sonka.

Izstādi atklās trešdien, 4. novembrī plkst. 17.00 Latvijas Sporta muzejā. Tās atklāšanu savā dzimšanas dienā pagodinās pati čempione Emīlija Sonka, kā arī viņas dzimtās puses – Alsungas novads ar Suitu sievām, Kuldīgas puses ļaudis, sportošanas biedri, draugi un viņas mīļie cilvēki.

Alsungas zemē ieaugusi, lauku sporta biedrībā „Vārpa” veidojusies par izcilu līderi un favorīti Latvijas riteņbraukšanā, savus augstākos rezultātus sasniedza būdama PSRS izlasē kā sporta biedrības „Dinamo” zvaigzne.

Pēckara trūkumā un lauku ikdienā rūdījusies Annas un Jāzepa Putniņu ģimenes atvase Emīlija, dzimusi 1939. gada 4. novembrī, ar latviešu cilvēka godīgumu un cītību uzsāka sportošanu pa Alsungas pagasta lauku ceļiem ar pavisam vienkāršu, bet tik kārotu riteni. Vēlāk ar sporta riteni aizripoja līdz Francijas, Itālijas un Spānijas kalnu ceļiem, no Lauku sporta spēļu un Vissavienības lauku sporta biedrību sacensību uzvarētājas kļūdama par PSRS un pasaules čempioni. 12 reizes bijusi PSRS čempionātu zelta, sudraba un bronzas medaļu ieguvēja individuālajos un grupas braucienos gan šosejā, gan trekā.

Viņas lielais laimes ritenis – 1964. gads, kad Emīlija Sonka kļuva par pasaules čempioni Francijā Sallanches pilsētā.

Informāciju sagatavoja
Latvijas Sporta muzeja speciāliste Rita Apine

     [+] [-]

, 2009-11-03 17:41, pirms 12 gadiem
Vispār man kauns, ka es par šādu panākumu iepriekš nezināju.