Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

Vienam Latvijas pārstāvim izdodas tikt desmitniekā Eiropas skolu šaha čempionātā

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Vienam Latvijas pārstāvim izdodas tikt desmitniekā Eiropas skolu šaha čempionātā
Foto: www.europechess.org

Pagājušajā nedēļas nogalē skaistajā Rodas salā Grieķijā norisinājās Eiropas skolu čempionāts klasiskajā šahā, kurā kopumā piedalījās 195 jaunie sportisti no 23 valstu federācijām. Latviju pārstāvēja divi jaunie censoņi – Emīls Steiners (1731) un Ivans Kukuškins.

Steiners startēja vecuma grupā U-11 un pēc reitinga bija augstajā ceturtajā pozīcijā 26 dalībnieku konkurencē. Tas deva cerības arī pacīnīties par godalgoto trijnieku. Tomēr turnīrs Emīlam neizvērtās tik labi, cik cerēts. Deviņās kārtās viņš ieguva 4,5 punktus (trīs uzvaras un tikpat neizšķirti un zaudējumi) un ierindojās 14.vietā.

Ļoti neveiksmīgs viņam izvērtās sacensību noslēgums – divi zaudējumi pret Gruzijas pārstāvjiem. Ja noslēdzošajās divās partijās izdotos vienreiz uzvarēt vai abas partijas nospēlēt neizšķirti, vieta sešiniekā tiktu nodrošināta. Taču jāņem vērā, ka abi gruzīni bija spēcīgi pretinieki, iegūstot otro un piekto vietu. Uzvarot visās deviņās partijās un nezaudējot nevienu punktu, pārliecinošu pirmo vietu ar 9 punktiem izcīnīja Turcijas pārstāvis, iegūstot trīs punktu pārsvaru pār otro vietu.

U-9 vecuma grupā spēlēja Ivans Kukuškins, kuram pirms šī čempionāta FIDE reitinga vēl nebija. Viņam izdevās izcīnīt 5 punktus un 22 dalībnieku konkurencē ierindoties devītajā vietā, puspunktam pietrūkstot līdz sešiniekam. Ivans no deviņām partijām četrās uzvarēja, divās nospēlēja neizšķirti un trijās zaudēja.

Valstu vērtējumā pārliecinoši labākā bija Turcija, kas ieguva 16 medaļas no 36 iespējamajām.

Izmantotie resursi:
Latvijas Šaha Federācija