Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

Finansējumu dalībai OS kvalifikācijā varētu saņemt tikai Latvijas basketbola izlase

Kristiāns Dilāns
Kristiāns Dilāns

Finansējumu dalībai OS kvalifikācijā varētu saņemt tikai Latvijas basketbola izlase
Kaspars Daugaviņš. Foto: Guntis Lazdāns / Latvijas Hokeja federācija

LETA. Finansējumu izdevumu, kas saistīti ar sagatavošanos un dalību olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā, segšanai varētu saņemt tikai Latvijas basketbola izlase, liecina izmaiņas rīkojuma projektā, ko Izglītības un zinātnes ministrija nodevusi atkārtotai saskaņošanai.

Sākotnējā iecere paredzēja finansējumu piešķirt arī Latvijas Hokeja federācijai, lai segtu izdevumus, kas saistīti ar Latvijas vīriešu hokeja valstsvienības sagatavošanos un dalību 2026.gada Ziemas olimpisko spēļu atlases turnīram hokejā vīriešiem Latvijā šogad. Kopā abām izlasēm bija plānots atvēlēt 815 751 eiro.

Tiesību aktu portālā pieejamā informācija liecina, ka IZM lūgumu neatbalstīja Finanšu ministrija (FM). Tā atsaucās uz 19.februāra Koalīcijas partiju sadarbības sanāksmi, kurā vienojās sporta pasākumiem šogad vairāk nepieprasīt finansējumu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

FM arī atgādināja, ka valdība abiem sporta pasākumiem šogad jau piešķīra finansējumu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem 2 319 330 eiro apmērā.

Tagad IZM lūdz piešķirt 388 130 eiro tikai Latvijas Basketbola savienībai, lai segtu izdevumus, kas saistīti ar Latvijas vīriešu basketbola valstsvienības sagatavošanos un dalību 2024.gada Parīzes Olimpisko spēļu kvalifikācijas grupu turnīrā. Tas ir par 11 300 eiro mazāk, nekā sākotnēji lūgts.

Jau vēstīts, ka 2024.Parīzes Olimpisko spēļu kvalifikācijas grupu turnīrs noritēs no 2.jūlija līdz 7.jūlijam. Rīgā kvalifikācijas turnīrā A grupā Latvijas vīriešu basketbola izlase tiksies ar Gruziju un Filipīnām, bet B grupā spēlēs Brazīlija, Melnkalne un Kamerūna. Ceļazīmi uz olimpiskajām spēlēm iegūst tikai turnīra uzvarētāja.

Savukārt turnīrs hokejā vīriešiem ar Latvijas izlases līdzdalību norisināsies no 29.augustam līdz 1.septembrim "Arēnā Rīga".

Izmantotie resursi:
LETA

     [+] [-]

, 2024-07-02 20:00, pirms 3 nedēļām
Kļūda komunikācijā... jāiestāsta čakštai, ka hokejs - tas ir tipa praids uz ledus, kur viens otru iespaido bārdaini veči... un olimpiāde=eirovīzija... uzreiz nauda atradīsies...

     [+] [-]

, 2024-07-02 21:17, pirms 3 nedēļām
Basim izskatās ir spēcīgs lobijs varas gaiteņos. Gandrīz neticās, ka Vējonim ir lielāka ietekme tajos kā Kalvītim.

     [+] [-]

, 2024-07-10 17:11, pirms nedēļas
Kalvītis var tikai caur Maskavu, ko iespaidot