Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

"Sporta tarkšķis": kā atspoguļot sportistu dalību politiskajos notikumos?

Rolands Eliņš

Tiešsaistes sporta čats "Sporta tarkšķis" šovakar piedāvā jautājumu gan portāla Sportacentrs.com redakcijas pārstāvjiem, gan portāla apmeklētājiem, proti, cik ļoti nodalāma sporta sabiedrība (un attiecīgi sporta portāls) no globālajiem notikumiem, kuros, galu galā, tiešā veidā iesaistās arī sportisti. Čata sākums 21:00, kā ierasts, tajā iespējams piedalīties jebkuram interesentam.

Šis ir neierasts laiks arī portāla Sportacentrs.com vēsturē - globāli izplatījusies Covid-19 slimība piespieda sporta sabiedrību nonākt dīkstāvē. Mūsu portāls centās atspoguļot koronavīrusa pandēmiju no sporta skatupunkta, proti, pandēmijas ietekmi uz sporta notikumiem, klubiem un pašiem sportistiem, kā arī viņu viedokļus. Šeit nevarējām izvairīties no iekšēja jautājuma - vai slavena sportista viedoklis par pandēmiju un tās sekām joprojām ir sporta portāla ziņa?

Savukārt šajās dienās paralēli koronavīrusa pandēmijai, kuras grābiens pie sporta rīkles ir pamazām atslābis, nākuši jauni notikumi ar globālu ietekmi - masu protesti un nekārtības Amerikas Savienotajās Valstīs. Līdzīgi kā vīruss arī politiskie protesti pārstāv pavisam citu sadaļu nekā ikdienā cenšas atspoguļot portāls Sportacentrs.com, taču līdzīgi kā koronavīruss arī šobrīd ASV notiekošais sevī iesaista sporta sabiedrību, kas, galu galā, pieder pie kopējas sabiedrības.

Šajās dienās novērojami daudzi sporta klubu, organizāciju un pašu sportistu izplatītie paziņojumi, norādot uz savu nostāju pret rasismu un šobrīd notiekošajiem protestiem. Savu nostāju pauduši teju visi Ziemeļamerikas lielo līgu klubi, no kuriem Latvijas auditorijā NHL un NBA komandas ne tuvu neieņem pēdējo vietu atpazīstamības ziņā. To pašu var teikt par tādiem vārdiem kā Lebrons Džeimss, Stefens Karijs, kopā ar saviem komandas biedriem "Wizards" sastāvā arī Dāvis Bertāns publiski pauda, ka "mēs vairs nepieļausim citu rašu pārstāvju slepkavības šajā valstī". Šodien daudzas pasaules sporta zvaigznes vienojas akcijā savos sociālajos tīklos izvietot pilnībā melnus attēlus, tādējādi paužot atbalstu lozungam "BlackLivesMatter", un attiecīgi arī jautājums - vai pasaules un Latvijas sporta pārstāvju politiskajai un sociālajai aktivitātei ar visām no tās izrietošajām sekām jābūt sporta portāla uzmanības lokā?

Diskusija

Par Sporta tarkšķi un tā formātu

"Sporta tarkšķis" ir diskusija par sportu, kurā aicinām tiešā veidā iesaistīties arī portāla apmeklētājus. Diskusija tiek veidota teksta formātā, reizē atceroties laikus, kad Sportacentrs.com vēl bija eSports.lv. Mūsu portāls jau piedāvā podkāstu "Ārpus Kadra", kas regulāri audio un video formātā piedāvā sporta cilvēku sarunas par aktuālo šajā nozarē, savukārt "Sporta tarkšķis" līdzīgu principu piedāvās teksta formātā, katram vakaram izvirzot savu jautājumu.

"Sporta tarkšķa" ideja nav ierobežota, un portāla apmeklētāji tiek aicināti piedāvāt savus jautājumus, komentārus, piebildes vai precizējumus čata lodziņā. Ieraksts gan sākotnēji būs redzams tikai diskusijas vadītājiem, kuri izvēlēsies, kurus ierakstus un jautājumus publicēt. Attiecīgi aicinām izvairīties no spama, rupjībām un cita veida apvainojumiem - tie apstiprināti netiks, tāpat kā ieraksti un jautājumi par citām tēmām. Tas tādēļ, lai kopīgi uzturētu diskusiju nosacīti vienā virzienā.

Lai gan tehniski iespējams iesūtīt savus ierakstus un jautājumus būs arī pirms sākuma, publiskais tiešsaistes čats tiks sākts 21:00.

  +1 [+] [-]

, 2020-06-02 22:40, pirms gada
Andrejs Siliņš
Paldies par diskusiju! Lai visiem ciešs miegs un labs rīta skrējiens! Man nav laika secinājumiem, priekšā gara nakts, kopējot pareizās tabulas un rezultatīvāko sarakstus, un meklējot vieglatlētikas ziņas!


Ļoti asprātīgi! Laikam mana kritika šajā Tarkšķī tomēr iedzēla.

  -2 [+] [-]

, 2020-06-02 23:06, pirms gada
Nezinu kur ieteikt tēmu, bet vai varētu parunāt par mūsu Olimpiskajiem sportistiem un viņu sponsorēšanu. Teiksim tādam Muižniekam biatlonā, kurš bija vismaz ar kādu potenciālu, tajā pašā brīdī dod citiem, kuriem khe khem ir nesaprotami dots..

     [+] [-]

, 2020-06-02 23:13, pirms gada
H.E.N.R.Y. rakstīja: Andrejs Siliņš
Paldies par diskusiju! Lai visiem ciešs miegs un labs rīta skrējiens! Man nav laika secinājumiem, priekšā gara nakts, kopējot pareizās tabulas un rezultatīvāko sarakstus, un meklējot vieglatlētikas ziņas!


Ļoti asprātīgi! Laikam mana kritika šajā Tarkšķī tomēr iedzēla.
Redzēs vai izildīs solīto un turpāk tādas kļūdas nebūs

  -1 [+] [-]

, 2020-06-02 23:36, pirms gada
he he,atkal Celmiņš ar saviem "akmeņiem"....par bīču arī iepriekš teicās,ka centīsies tam pievērst lielāku uzmanību,bet kā nav nekas mainījies, tā nav...

     [+] [-]

, 2020-06-02 23:42, pirms gada
ice F-1 rakstīja: he he,atkal Celmiņš ar saviem "akmeņiem"....par bīču arī iepriekš teicās,ka centīsies tam pievērst lielāku uzmanību,bet kā nav nekas mainījies, tā nav...
Klasiskajam piezīdīsies kā dēle laikam tikai tad, ja tiksim uz EČ f-turnīru.

     [+] [-]

, 2020-06-03 06:23, pirms gada
Tak cik var purkšķēt? Beidzot strādāt jāsāk!