Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Ar Brīvības rogainingu noslēgusies Latvijas kausa 2020./2021.gada sezona

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Ar Brīvības rogainingu noslēgusies Latvijas kausa 2020./2021.gada sezona
Foto: Andris Jermuts.

Brīvības rogainings jeb orientēšanās komandās ir sacensības, ko nu jau daudzus gadus visi ar nepacietību bija pieraduši sagaidīt novembra vidū, kad patriotiskā noskaņojumā par godu valsts svētkiem nodziedāja Latvijas himnu un devās 4 vai 6 stundu cīņā ar sevi, konkurentiem un kontrollaiku. Šogad sacensības tika pārceltas uz pavisam neierastu laiku - decembra beigām.

Par pavisam neierastu situāciju parūpējās arī laikapstākļi - absolūts baltums un sniegs pāri celim nav ierastākie rogaininga apstākļi. Tomēr tieši tas radīja to īpašo atmosfēru.

Fiziski smagos apstākļos, it sevišķi vadošajām komandām, kam skrējiens bieži bija cauri pamatīgām kupenām, lielu pārsteigumu godalgoto komandu vidū nebija, pamatā laurus plūca potenciālie līderi. Garākajā, 6h distancē, pirmajā sešiniekā ielauzās arī divas titulētas ārzemju komandas. Labākie 6h distancē starp vīriešu komandām bija "Surikati un citi zvēri" (Pēteris Grīviņš, Jānis Kūms un Alvis Danovskis), sieviešu komandu konkurencē – "Ozons" (Aiva Jakovela un Alda Bražūne), jauktajā konkurencē - Igaunijas "O+" ar Tõnis Piirisild un Pille Vinne sastāvā.

Labākie 4h distancē vīriešiem bija komanda "Divi Gunti" (Guntis Māliņš un Jānis Rukšāns), sieviešu konkurencē - "Ar kompasu" (Anita Užule un Iveta Baļčūne), bet jauktajā konkurencē - "Where's The Finish?" (Irita Puķīte un Guntars Mankus).

4h distancē paralēli norisinājās arī Pašvaldību kauss rogainingā, kur šogad uzvarēja Saldus novads.