Druviete: "Sporta pasākumi nedrīkst popularizēt alkoholu"
16. augustā Latvijas galvaspilsētā notiks "Rīgas Alus maratons", kas plānots kā sporta notikums. Izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete uzskata, ka sports un alkohols jānošķir. Nav likumiska pamata šo pasākumu aizliegt, taču vēl ir laiks, lai nošķirtu skriešanu no alus dzeršanas.
Sacensību dalībniekiem būs jāapmeklē 30 kontrolpunkti un finišā jāsasniedz pēc iespējas labāks laiks. Alus dzeršana nebūs obligāta, taču par katru izdzerto 0.1 litru tiks atskaitīta viena minūte no dalībnieka sasniegtā laika. Pēc finiša tiks veikts alkometru tests - ja izelpā konstatēs vairāk kā divas promiles, tad attiecīgā dalībnieka sasniegtais rezultāts netiks ieskaitīts. Alus maratonā drīkst piedalīties no 18 gadu vecuma. Šāds pasākums pie mums notiks pirmoreiz, bet citviet tas iemantojis visai lielu popularitāti.
Izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete: "Sporta pasākumi pēc savas būtības popularizē veselīga dzīvesveida tradīcijas sabiedrībā, tāpēc ir nepieņemami, ka tie tiek saistīti ar alkohola popularizēšanu un patērēšanu skrējiena laikā, kā to paredz drīzumā gaidāmais "Rīgas Alus maratons". Faktiski to var vērtēt kā morālu bezatbildību pret sportu un sabiedrību."
Šobrīd nav likumīga pamata aizliegt šādus pasākumus. Tomēr pašvaldībai, pirms tā sniedz saskaņojumu šādu pasākumu rīkošanai, būtu jāizvērtē to lietderība ne tikai de jure, bet arī pēc būtības. Valsts, ārsti, pedagogi un sporta sabiedrība iegulda pietiekami lielus resursus, lai sekmētu veselīgu dzīvesveidu sabiedrībā, bet šāds nepārdomāts “maratons” šo ideju sagrauj vienā mirklī, jo demonstrē, ka sportošana un alkohola patēriņš ir savietojamas lietas, norāda par sportu atbildīgā ministrija.
"Es ceru, ka šis gadījums rosinās diskusiju sabiedrībā un likumdevēju aprindās par nepieciešamību normatīvo aktu līmenī rast mehānismus, kas liegtu pasākumu organizētājiem izmantot veselīgu dzīvesveida platformu alkohola patēriņa veicināšanai. Turklāt nepieņemami, ka šāds alus maratons tiek saistīts ar Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas vārdu un konceptu. Ir daudz dažādu veidu, kā popularizēt Latvijas senās alus darīšanas tradīcijas, nevis apvienot to ar alus dzeršanu skrējiena laikā", norāda Ina Druviete. "Vēl ir laiks līdz šim maratonam, tāpēc ļoti ceru, ka pasākuma organizētāji rīkosies atbildīgi un pieņems lēmumu nošķirt skriešanu no alus dzeršanas."
Izmantotie resursi:
www.izm.gov.lv
-2 [+] [-]
-2 [+] [-]
[+] [-]
kaut kāds sviests
+6 [+] [-]
+2 [+] [-]
+2 [+] [-]
Bet jāatzīst ka pati valsts sportu ir ielikusi ķīlnieku lomā nenodrošinot to ar pietiekošām finansēm un šīm federācijām kas rīko šos pasākumus nākas reklamēt šos alkoholisko dzērienu ražotāju jo tie nodrošina šo federāciju eksistenci ko NENODROŠINA LATVIJAS VALSTS!
[+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
Tieši otrādi, cilvēki ir jāizglīto, par alko, nikotīna, narkotiku slito ietekmi, nevis jāsavieno ar sportu.
Ar reklāmas aizliegšanām gan nebūs līdzēts, piemēram man patīk Austrālijas attieksme. Cik zinu, tur visas cigarešu pacīnas ir bezkrāsainas, bez makers reklāmām. Tāpat, vienā štatā, tika pieņemts likums, ka cilvēkiem , kas dzimuši no 2000 gada cigaretes netiks pārdotas. Arī Somijā šāds variants tika izskatīts. Radīt nesmēķētāju paaudzi!
Laiks ari LV kautko reālu paveikt, nevis tikai šūmēties par reklāmām!
[+] [-]
+1 [+] [-]
Es tik nesaprotu kādā sakarā šo pasākumu pēkšņi attiecina uz sportu? Jau sākotnēji tika paziņots, ka tas ir rīkots, lai popularizētu Rīgas krogus un tur nopērkamo alu. Tas, ka šim pasākumam ir kkāda laika kontrole utt. fun elementi pielikti klāt, kā arī nosaukumā pierakstīts - maratons, tas NEKĀDĀ VEIDĀ to nepielīdzina sportam.
+1 [+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
ja kāds gribēs nodzerties, tad to izdarīs bez orientēšanās un šāds pasākums uz to jau nu toč nepabīdīs.