Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:440, Did:0, useCase: 0

Šogad tomēr mēģinās aizvadīt PČ cīņas olimpiskajās disciplīnās

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Šogad tomēr mēģinās aizvadīt PČ cīņas olimpiskajās disciplīnās
Anastasija Grigorjeva. Foto: lsfp.lv

Pasaules cīņas savienība (UWW) akceptējusi ieceri 12.-20. decembrī aizvadīt pasaules čempionātu cīņas olimpiskajās disciplīnās. Šajā sarežģītajā laikā tas ir drosmīgs lēmums. Koronavīrusa pandēmijas laikā reti kurā sporta veidā notiek pasaules meistarsacīkstes.

MMA cīņā jau kādu laiku risinās mači, taču cīņas olimpiskajās disciplīnās nav tik daudz līdzjutēju un sponsoru, līdz ar to koronavīrusa pandēmijas laikā starptautiskie turnīri nav notikuši. MMA cīņā sportists aizvada vienu maču, savukārt brīvās cīņas vai grieķu-romiešu turnīrā atlētam ir vairāki dueļi dienā. Cīņas mačā ir ciešs kontakts, taču tas nav pat 10 minūšu ilgs.

Vairāk nekā 70 valstu federācijas apliecinājušas gatavību piedalīties gaidāmajā pasaules čempionātā. Šajā sarežģītajā laikā tas ir ļoti augsts rādītājs, kas atzīts par pietiekamu, lai šo turnīru mēģinātu aizvadīt. 6. novembrī UWW apspriedīs izmaiņas turnīrā sakarā ar koronavīrusa pandēmiju, kam, domājams, būs kāda ietekme uz pasaules čempionātu. "Esam piesardzīgi optimisti attiecībā uz cīņas atgriešanos decembrī," saka pasaules cīņas vadītājs Nenads Lalovičs (Serbija). "Mūsu atlētu, treneru un personāla drošība ir galvenā prioritāte. Veiksim visus pasākumus, lai to nodrošinātu."

12.-20. decembra pasaules čempionāts ieplānots Serbijas galvaspilsētā Belgradā. Latvijas galvenā cerība tur varētu būt divkārtējā pasaules bronzas medaļniece Anastasija Grigorjeva. Olimpiskās kvalifikācijas turnīri iecerēti 2021. gada marta otrajā pusē un aprīļa beigās - vienā no tiem jātiek divniekā.

Junioru pasaules čempionāts sākotnēji bija paredzēts decembra sākumā, taču tas tika atcelts, jo pēc nacionālo federāciju aptaujāšanas bija bažas, ka dalībnieku skaits būs nepietiekams.

Decembrī plānotais UWW kongress tiks apspriests nākamajās nedēļās, kad būs vairāk informācijas no nacionālajām federācijas. Tiek lēsts, ka minētajā kongresā līdzšinējais prezidents Nenads Lalovičs tiks pārvēlēts uz nākamo termiņu.

UWW kalendārā ir astoņi turnīri novembrī, taču par to norises iespējamību pagaidām netiek ziņots.

Izmantotie resursi:
unitedworldwrestling.org