Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:440, Did:0, useCase: 3

Starptautiskajā ''Kyodai'' džudo turnīrā piedalījušies 915 sportisti no 15 valstīm

Krišs Upenieks

Starptautiskajā ''Kyodai'' džudo turnīrā piedalījušies 915 sportisti no 15 valstīm
Publicitātes foto

Divas dienas Rīgā, Nacionālajā sporta manēžā norisinājās džudo kluba “KYODAI” rīkotais 6.starptautiskais džudo turnīrs – International KYODAI Judo Tournament, pulcējot rekordlielu dalībnieku skaitu visas Baltijas mērogā. Sacensībās, neskaitot komandu cīņas, piedalījās 915 sportistu no 15 valstīm – Austrijas, Baltkrievijas, Beļģijas, Bosnijas un Hercegovinas, Igaunijas, Īrijas, Kirgizstānas, Krievijas, Latvijas, Lietuvas, Nīderlandes, Norvēģijas, Polijas, Somijas un Vācijas.

Cīņa par godalgotajām vietām kopvērtējumā bija ļoti sīva, kas liecina par labāko klubu līdzvērtīgu sniegumu, jo nebija komandas, kas būtu izteikti pārāka par citām. No 84 klubiem pie vismaz vienas medaļas tika 62. Pēc divu dienu cīņām, summējot visu vecuma grupu - U10-U18 - rezultātus, 1.vietā ar 6 zelta, 2 sudraba, 12 bronzas medaļām – V.Zeļonija SS (LAT), 2.vietā “Tver Olimp” (RUS) – 6 zelti, 2 sudrabi, 4 bronzas, savukārt 3.vietā džudo klubs LIDO (LAT) – 5 zelta, 7 sudraba, 6 bronzas godalgas. Turnīra rīkotāji, džudo klubs “KYODAI” šoreiz 4.vietā – 5 zelti, 5 sudrabi un 10 bronzas, aiz sevis atstājot vēl vienu Krievijas komandu “Каллиста” (4 zelti, 4 sudrabi un 7 bronzas), kā arī Igaunijas klubu “Audentes” (4 zelti, 1 sudrabs un 4 bronzas).

Jau esam saņēmuši labas atsauksmes un pateicības vārdus no vairākām komandām, kas piedalījās mūsu sacensībās, piemēram, Lietuvas kluba “Ugnes Aidas”, Varšavas “Lemur”, Vācijas “Judo Club - 90”, kā arī Beļģijas džudistiem, kuri par turnīra norisi visu laiku informēja savus līdzjutējus arī sociālajos tīklos. Savukārt bosniešu pārstāvjiem tik ļoti bija iepaticies “KYODAI” talismans, atraktīvais kaķis Džudiņš un saldējuma dalīšana skatītājiem, ka viņi apsver to ieviest arī savā turnīrā.

Jau otro gadu pēc kārtas turnīrs tiek noslēgts ar komandu cīņām (2005.-2007.g.), radot īpašu atmosfēru skatītāju un pašu sportistu vidū. Šoreiz par krāšņiem uzvarētāju kausiem un īpašām turnīra tortēm cīnījās piecas komandas – divas pārstāvēja “KYODAI”, divas “Lemur” un viena – ļoti spēcīgo “Tver Olimp”, kuri arī komandu sacensībās uzvarēja.

Pirmdien un otrdien notiek arī turnīra treniņnometne, kurā piedalās Latvijas, Igaunijas, Krievijas, Beļģijas, Vācijas, Norvēģijas un Polijas sportisti. Treniņus vada viens no Igaunijas spēcīgākajiem džudistiem, Eiropas čempionāta bronzas medaļas ieguvējs, vairāku Eiropas kausu medaļnieks Grigorijs Minaškins un Eiropas čempions, vairākkārtējs Eiropas čempionātu medaļnieks, olimpisko spēļu dalībnieks Alims Gadanovs (Krievija).

Informāciju sagatavoja:
Evija Cera
Džudo klubs ''Kyodai''