Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2958, Did:0, useCase: 0

Kanelo piesakās uz WBC titulcīņu Brieža svara kategorijā

Rolands Eliņš

Kanelo piesakās uz WBC titulcīņu Brieža svara kategorijā
Sauls Kanelo Alvaress. Foto: AFP/Scanpix

Šajās dienās norisinās Pasaules boksa padomes (WBC) kongress, kurā negaidītu soli spēra boksa superzvaigznes Saula "Kanelo" Alvaresa pārstāvji, piesakoties uz titulcīņu pirmā smagā svara kategorijā, un WBC šo iespēju arī deva, nozīmējot viņam tiesības izaicināt pasaules čempionu Ilungu Makabu.

Kanelo Alvaress, šobrīd uzskatīts par pasaules labāko bokseri neatkarīgi no svara kategorijas, nupat kā apvienoja visus titulus otrā vidējā svara kategorijā. Viņa cīņas regulāri piesaista pasaules mēroga uzmanību un ir finansiāli ļoti ienesīgs pasākums. Par cīņu pret Plāntu Kanelo saņēma ap 40 miljoniem dolāru, kamēr viņa pretinieks, lai arī pārliecinoši zaudēja, tika pie karjeras lielākā honorāra (desmit miljoniem).

Līdz ar to ar lielu interesi tika gaidītas ziņas par to, kurš varētu būt nākamais Kanelo pretinieks. Kā varianti tika piesaukti krievu bokseri vienu svara kategoriju augstāk Arturs Beterbijevs un Dmitrijs Bivols, jaunais ASV otrā vidējā svara bokseris Deivids Benavidezs, tāpat svara kategoriju zemāk esošais Džermals Čarlo, nekur nebija pazudušas runas par triloģijas noslēgumu pret Genādiju Golovkinu.

Izaicinājumu meta arī krūzeru čempions Mairis Briedis, jautājot, vai Kanelo gatavs pārbaudīt spēkus pirmajā smagajā svarā? Tas būtu 14kg virs Kanelo iepriekšējās cīņas svara ierobežojumā un vēl līdz šodienai likās nedaudz utopiski. Taču šodien šāds scenārijs pārtapis par realitāti, tiesa, Kanelo izvēlējies atbildēt nevis Brieža izaicinājumam, bet gan citam krūzeru čempionam Ilungam Makabu.

Šis pavērsiens notika WBC kongresā, kur Kanelo menedžeris un treneris Edijs Reinoso šokēja klātesošos un iesniedza formālu pieteikumu, lai Kanelo tiktu atzīts par pretendentu uz čempiona titulu pirmajā smagajā svarā. Protams, WBC to nenoraidīja un nozīmēja titulcīņu pret pašreizējo čempionu Makabu no Kongo DR.

Makabu bija paredzēta titula aizstāvēšana pret DĀR bokseri Tabiso Mčunu, taču Mčunu bija aicinājis cīņu pārcelt uz nākamā gada sākumu, jo šogad tomēr vēl nav gatavs. Tagad Mčunu ir visas iespējas palikt bez šīs cīņas.

Kanelo iepriekš pauda plānus savu nākamo cīņu aizvadīt maijā, kā arī vismaz vienreiz 2022. gadā aizvadīt cīņu savās mājās Meksikā. Jāuzsver, ka viņa cīņa pret Makabu pagaidām ir nozīmēta tikai konceptuāli, bet tagad abu bokseru nometnēm vēl jāvienojas par detaļām un jāpanāk vienošanās. Makabu pusei gan vajadzētu būt maksimāli ieinteresētai, lai šī cīņa neizjuktu, jo tā sniedz Makabu viņa karjeras lielāko iespēju pieteikt sevi globāli, kā arī tā būtu vairākas reizes finansiāli ienesīgāka nekā jebkura cita cīņa šajā svara kategorijā.

Kanelo lēciens divas svara kategorijas uz augšu paver viņam iespēju kļūt par pasaules čempionu piecās divīzijās. Tas gan nenozīmē, ka viņš krūzeros paliks arī karjeras turpinājumā – visnotaļ reāla ir iespēja, ka Kanelo uzreiz pēc WBC jostas iegūšanas (ja izdodas pieveikt augumā krietni lielāko Makabu, kurš ir visnotaļ ciets rieksts) atgriežas mazākajās divīzijās, kā to vienreiz jau izdarīja 2019. gadā, kad pussmagajā svarā pieveica Sergeju Kovaļevu un vairāk šajā svarā cīņas neaizvadīja. Te gan tiek paustas bažas, ka pārāk liela "lēkāšana" pa svara kategorijām varētu atstāt negatīvu iespaidu uz Kanelo veselību.

Alvaress ir līderis teju ikvienā nozīmīgajā pasaules boksa "pound-for-pound" rangā. "The Ring" versijā otrajā vietā ir Oleksandrs Usiks, kamēr neviena krūzeru divīzijas boksera tajā nav. Makabu šobrīd ir izlikts otrajā "The Ring" rangā krūzeru divīzijā aiz Brieža kā divīzijas čempiona un Junjela Dortikosa, kuram šonedēļ paredzēta atgriešanās cīņa, Floridā cīnoties pret Džesi Braienu.

Izmantotie resursi:
https://www.boxingscene.com/canelo-...

  -1 [+] [-]

, 2021-11-17 08:57, pirms 2 mēnešiem
Neredzu nevienu kurš varētu apturēt Kanelo šajā kategorijā. Šis puisis ir monstrs.

  +6 [+] [-]

, 2021-11-17 09:03, pirms 2 mēnešiem
Ta jau Briedis nemaz tik ļoti nemurgoja, ir iespēja dabūt bietē no Kanelo un paņemt lielo piķi pensijai.

  +2 [+] [-]

, 2021-11-17 09:11, pirms 2 mēnešiem
Nav nereāli viņam to svaru uzaudzēt. No esošās svara kategorijas kā minimums 4kg vajag pieaudzēt un ir krūzeru svara minimums. Nav jau obligāti jāsasniedz tie 90.7 kg, tas ir svara maksimums krūzeros, bet minimums ir aptuveni 79.5kg.

  -2 [+] [-]

, 2021-11-17 09:23, pirms 2 mēnešiem
Intresanti, tad jau var ar Briediti uzbokset, a to izsalcis pedeja laika pec lielas naudinas, ir iespeja, Makabu ir perfekts pretinieks lai parbauditu savas spejas svara kategorija augstak.

  -1 [+] [-]

, 2021-11-17 09:26, pirms 2 mēnešiem
Nu Briedim nav variantu pret šāda līmeņa bokseri. Svars šajā gadījumā neko neizsaka.
Slēpts komentārs: Maikl

  +1 [+] [-]

, 2021-11-17 10:59, pirms 2 mēnešiem
Kallem tagad ir uzdevums.

  +1 [+] [-]

, 2021-11-17 11:09, pirms 2 mēnešiem
crushader rakstīja: Intresanti, tad jau var ar Briediti uzbokset, a to izsalcis pedeja laika pec lielas naudinas, ir iespeja, Makabu ir perfekts pretinieks lai parbauditu savas spejas svara kategorija augstak.
Kurš ir izsalcis pēc lielas naudas?

  +2 [+] [-]

, 2021-11-17 11:09, pirms 2 mēnešiem
Tagad redzēsim cik lielas olas ir Kallem. Ja vēl Briedis dabūtu jostu no Okolija, tad būtu vēl interesantāks priekš Alvaresa

  -1 [+] [-]

, 2021-11-17 11:25, pirms 2 mēnešiem
Canelo komanda ir pilnīgi traka, ka ko tādu pieļauj. Lai cik labs būtu Alvarez, tas ir milzīgs, milzīgs risks cīnīties tik daudz kg virs sava ierastā svara. Manuprāt, risks daudzkārt pārsniedz ieguvumu.

  +1 [+] [-]

, 2021-11-17 12:02, pirms 2 mēnešiem
Tuborg rakstīja: Nav nereāli viņam to svaru uzaudzēt. No esošās svara kategorijas kā minimums 4kg vajag pieaudzēt un ir krūzeru svara minimums. Nav jau obligāti jāsasniedz tie 90.7 kg, tas ir svara maksimums krūzeros, bet minimums ir aptuveni 79.5kg.
Es godīgi nezinu kā tur viss darbojas, bet vai tad nav tā, ka viņš cutto svaru pirms cīņām? Tad jau maksimumu vajadzētu sasniegt bez problēmām.

     [+] [-]

, 2021-11-17 12:04, pirms 2 mēnešiem
Holacaust rakstīja: Canelo komanda ir pilnīgi traka, ka ko tādu pieļauj. Lai cik labs būtu Alvarez, tas ir milzīgs, milzīgs risks cīnīties tik daudz kg virs sava ierastā svara. Manuprāt, risks daudzkārt pārsniedz ieguvumu.
Nepiekrītu. Ieguvums noteikti ir balansā ar risku. Šobrīd Kanelo iet pēc visu laiku labākā statusa un ar jostu krūzeros savu statusu pastiprinās izteikti. Tikmēr zaudējums nekad neliktos ''legitimate'' un visi mūžīgi teiks ''bet viņš jau cīnījās daudz augstākā divīzijā''

  +1 [+] [-]

, 2021-11-17 12:29, pirms 2 mēnešiem
Briedis - Kanelo aiziet!!!
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  -1 [+] [-]

, 2021-11-17 13:58, pirms 2 mēnešiem
crushader rakstīja: Intresanti, tad jau var ar Briediti uzbokset, a to izsalcis pedeja laika pec lielas naudinas, ir iespeja, Makabu ir perfekts pretinieks lai parbauditu savas spejas svara kategorija augstak.
Briedis varēs būt sparinga partneris 🤣

  +2 [+] [-]

, 2021-11-17 14:11, pirms 2 mēnešiem
shumo rakstīja: Ta jau Briedis nemaz tik ļoti nemurgoja, ir iespēja dabūt bietē no Kanelo un paņemt lielo piķi pensijai.
otrādi, piekaut Kanelo un uz visiem laikiem ierakstīt Latvijas vārdu sporta pasaulē

  +2 [+] [-]

, 2021-11-17 14:18, pirms 2 mēnešiem
Beidzat, Briedis viņu izrubītu 3.raundā. Kanelo netiktu nemaz līdz sitieniem, Briedis ir smagsvara bokseris, kurš vēl te ar bērniem ņemās. Ja būtu sarunātas labas ciņās, viņš jau smagsvaros pret top 7 boksētu.

     [+] [-]

, 2021-11-17 14:29, pirms 2 mēnešiem
Tuborg rakstīja: Nav nereāli viņam to svaru uzaudzēt. No esošās svara kategorijas kā minimums 4kg vajag pieaudzēt un ir krūzeru svara minimums. Nav jau obligāti jāsasniedz tie 90.7 kg, tas ir svara maksimums krūzeros, bet minimums ir aptuveni 79.5kg.
kāds vēl minimums, boksā nav svara minimumu

  -1 [+] [-]

, 2021-11-17 14:39, pirms 2 mēnešiem
par briedi hvz bet domāju Makabu Kanelo varētu vinnēt. viņš ir cīnijies pret garākiem bokseriem kā piem Kallums Smits un Kanelo sit pietiekami stipri lai sagādātu Makabu problēmas + ātrums un izturība par labu Makabu

     [+] [-]

, 2021-11-17 15:10, pirms 2 mēnešiem
Ja Kanello jāizvēlas starp Briedis, Okolijs, Makabu, tad izvēle ir pilnīgi saprotama. 99% ka vienīgā Kanello cīņa šajā svarā neatkarīgi no rezultāta.

  +1 [+] [-]

, 2021-11-17 15:11, pirms 2 mēnešiem
oliversolivers rakstīja: Ja Kanello jāizvēlas starp Briedis, Okolijs, Makabu, tad izvēle ir pilnīgi saprotama. 99% ka vienīgā Kanello cīņa šajā svarā neatkarīgi no rezultāta.
Kanello ņems to, no kura nevar dabūt pa muti un Briedis šajā sarakstā nav

     [+] [-]

, 2021-11-17 15:18, pirms 2 mēnešiem
Skaidrs ka kanello var šajā cīņā atrauties pa savu rižo galvu, bet ātrums un sitienu daudzums būs viņa priekšrocība

  +1 [+] [-]

, 2021-11-17 16:28, pirms 2 mēnešiem
Pirms cīņas sākums vēl nav atskanējis,nenorakstīsim brieža nakautera sitienu,lai Kanello uzzvana Usikam apjautājās...
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  -1 [+] [-]

, 2021-11-17 19:05, pirms 2 mēnešiem
1) tā nav nekāda brieža kategorija, bet gan WBC jaunizveidotais stulbums - BRIDGER WEIGHT, līdz 86 kg. Tā kā Makaba metīs nost svaru.
2) Canelo tas ir tikai PR stiķis legacy (tiesa, iespējams pat zaudēt), un neatkarīgi no rezultāta viņš tur par 99% vairs necīnīsies, toties varēs teikt, ka ir all time p4p best.

  -2 [+] [-]

, 2021-11-17 22:01, pirms 2 mēnešiem
Dzimmiy rakstīja: Skaidrs ka kanello var šajā cīņā atrauties pa savu rižo galvu, bet ātrums un sitienu daudzums būs viņa priekšrocība
Tā "rižā galva" ir labākais bokseris pasaulē.

  +3 [+] [-]

, 2021-11-17 22:39, pirms 2 mēnešiem
Onslovs rakstīja: Tā "rižā galva" ir labākais bokseris pasaulē.
aiz Furija

  -2 [+] [-]

, 2021-11-18 02:18, pirms 2 mēnešiem
ziecha16 rakstīja: aiz Furija
aiz Usyka

     [+] [-]

, 2021-11-20 12:12, pirms 2 mēnešiem
M8archa rakstīja: 1) tā nav nekāda brieža kategorija, bet gan WBC jaunizveidotais stulbums - BRIDGER WEIGHT, līdz 86 kg. Tā kā Makaba metīs nost svaru.
2) Canelo tas ir tikai PR stiķis legacy (tiesa, iespējams pat zaudēt), un neatkarīgi no rezultāta viņš tur par 99% vairs necīnīsies, toties varēs teikt, ka ir all time p4p best.
Beidz nu murgot zem katra raksta, želejniek
Bridger ir līdz 101kg nevis 86. Tas ir nākamais svars aiz krūzeriem un pirms heavy

     [+] [-]

, 2021-11-20 12:29, pirms 2 mēnešiem
Rin rakstīja: kāds vēl minimums, boksā nav svara minimumu
Boksā. Katrā svara kategorijā ir minimums un maksimums. Izņemot heavy