Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2958, Did:0, useCase: 0

Situācija krūzeros: Dortikosa un Glovacka plāni, WBA titulcīņas cena

Rolands Eliņš

Situācija krūzeros: Dortikosa un Glovacka plāni, WBA titulcīņas cena
Kšištofs Glovackis un Junjels Dortikoss. Foto: KO Promotions, Boxing Scene

Novembrī un decembrī gaidāma pamatīga aktivitāte Maira Brieža pārstāvētajā pirmā smagā svara kategorijā jeb tā sauktajos krūzeros. Cīņas nesen izziņotas vai arī tiek plānotas vairākiem Brieža bijušajiem pretiniekiem, kuri cenšas atgūt savas pozīcijas, tāpat arī noteikts datums WBA titulcīņai šajā svara kategorijā.

Pēc divām Supersērijas sezonām krūzeru divīzijā varēja runāt par nelielu atslābumu, kas, protams, arī saistīts ar pandēmijas apstākļiem. Taču pēdējā gada laikā krūzeros bijušas divas "Top" cīņas – Briedis pret Dortikosu un Okolijs pret Glovacki. Šo cīņu uzvarētāji Briedis un Okolijs tagad ar promouteru starpniecību domā par savstarpējo cīņu, kas būtu nākamais patiešām lielais notikums šajā divīzijā, bet tas ne tuvu nenozīmē, ka līdz tam laikam divīzijā paņemta pauze. Gluži otrādi, ledus ir sakustējies visnotaļ pamatīgi un novembra un decembra mēnesī šajā divīzijā būs vairākas vērā ņemamas cīņas. Šajā materiālā apkopoti nesen izziņotie jaunumi krūzeru divīzijā.

Šonedēļ izziņots cīņu šovs 20. novembrī Floridā, kur gaidāma Juniela Dortikosa (24-2) atgriešanās ringā. Kubas bokseris pēc zaudējuma Briedim Supersērijas finālā pirms 14 mēnešiem nevienu cīņu nebija aizvadījis, bet tagad cīnīsies pret amerikāni Džesi Braienu (20-5-2). 37 gadus vecais Braiens gan nav pat tuvumā Dortikosa iepriekšējo pretinieku līmenim, un no Dortikosa šeit neko citu kā atgriešanos uz uzvaru takas nedrīkst gaidīt.

Arī Dortikoss jau pirms Supersērijas fināla bija runājis par vēlmi pacelties uz smagsvariem, taču acīmredzot šos plānus atlicis. 35 gadus vecais kubietis savā karjerā zaudējumus cietis tikai pret Briedi un Muratu Gasijevu, žurnāla "The Ring" krūzeru rangā viņš joprojām ir tikai aiz Brieža un pilnīgi noteikti var pieprasīt savas tiesības uz titulcīņu. Šobrīd tas visreālāk izskatās WBA versijā, kur viņš pasaules rangā ieņem pirmo vietu, kamēr WBC rangā viņš ir astotajā vietā.

"The Ring" krūzeru rangs, atjaunots 4. novembrī

V.SportistsValstsBilance
ČempionsMairis BriedisLatvija27-1
1.Junjels DortikossKuba24-2
2.Ilunga MakabuKongo DR28-2
3.Lorenss OkolijsLielbritānija17-0
4.Tabiso MčunuDĀR23-5
5.Kevins LerenaDĀR26-1
6.Kšištofs GlovackisPolija31-3
7.Aleksejs PapinsKrievija13-1
8.Mihals CešlaksPolija21-1
9.Mateušs MasterņaksPolija46-5
10.Raieds MeriBeļģija30-1

Par WBA jostu runājot, to beidzot aizstāvēs Francijas bokseris Arsēns Gulamirjans (26-0), kurš ir bez cīņām kopš 2019. gada decembra, taču kaut kādā veidā tāpat saglabājis iepriekš Oleksandram Usika piederošo čempiona titulu savā īpašumā. Gulamirjanam tituls tagad būs jāaizstāv 11. decembrī, ko viņš darīs Francijā pret Krievijas bokseri Alekseju Jegorovu (11-0), kurš WBA rangā izlikts ar otro numuru, tieši aiz Dortikosa. Arī Jegorovs cīņu nav aizvadījis jau krietnu laiku – kopš pandēmijas sākuma pagājušā gada martā.

Gulamirjans, kurš teorētiski bija arī Brieža radarā kā krūzeru čempiona jostas īpašnieks, un Jegorovs paši vienošanos nespēja panākt, tāpēc cīņa nonāca oficiālā izsolē. Līdz ar to šajā cīņā oficiāli zināmi bokseru honorāri, no kuriem var izdarīt sava veida secinājumus par situāciju divīzijā – promouteru grupa "World of Boxing" cīņas rīkošanas tiesības ieguva par 210 tūkstošiem dolāru. Saskaņā ar WBA likumiem, čempionam Gulamirjanam honorārā pienāksies 65% jeb 136.5 tūkstoši, kamēr izaicinātājam Jegorovam tiks 73.5 tūkstoši.

Drīzumā paredzēta arī cīņa par WBC sudraba titulu – par to sacentīsies cits Brieža bijušais pretinieks Olanrevadžu Durodola (36-8), kuram jau 41 gads, un brits Ričards Riakpore (12-0). Riakpore šajā svara kategorijā jau ticis pie dažām vērā ņemamām uzvarām, iegūstot WBA starpkontinentālo titulu un Lielbritānijas čempiona titulu.

Riakpores pieveikto bokseru sarakstā ir arī Kriss Bilams-Smits (13-1), kurš kārtējā oficiālo boksa rangu brīnumā ir izlikts ceturtajā vietā IBF rangā, krietni augstāk nekā pats Riakpore, kurš vēl nav zaudējis nevienam. Bilams-Smits tika uzrunāts arī Brieža cīņas sakarā šoruden, taču viņam bija savi plāni, un tiem kārta pienāks 13. novembrī, kad viņš Šefīldā cīnīsies par Eiropas čempiona titulu EBU versijā, sacenšoties pret francūzi Dilanu Bregonu.

Uz EBU titulu bija tēmējis arī poļu veterāns Kšištofs Vlodarčiks (60-4-1), kurš iepriekš ilgus gadus bija WBC čempions šajā divīzijā. Vlodarčika "valdīšana" bija četru gadu un četru mēnešu garumā, kas ir trešais garākais nepārtrauktais laika posms čempiona statusā krūzeru divīzijā. Lai arī Vlodarčiks "BoxRec" rangā šajā divīzijā joprojām ir labāko desmitniekā, viņam ir 40 gadi un tiekšanās uz pašām augstākajām virsotnēm droši vien ir pagātnē, taču EBU tituls bija viņa mērķis.

Šajā nedēļas nogalē Vlodarčiks ar nokautu ceturtajā raundā pieveica argentīnieti Maksimiljāno Gomesu un bija cerējis, ka ar šo uzvaru tiks tuvāk EBU titulam. Taču pieredzējušais polis saņēma smagu triecienu boksa politisko spēlīšu dēļ – cīņas nedēļā viņš no EBU ranga bija izņemts. Viņš pats šo informāciju uzzināja tikai TV intervijā no žurnālista jautājuma, un viņa skumjas un dusmas bija acīmredzamas.

Par Polijas bokseriem runājot, savu atgriešanos ringā gatavo arī Latvijā tīri labi iepazītais Kšištofs Glovackis. Par spīti diviem zaudējumiem pēc kārtas (pret Briedi un Okoliju) Glovackis joprojām "The Ring" rangā ir izlikts sestajā vietā pasaulē, kamēr neviena no četrām vadošajām boksa organizācijām savā 15-niekā viņam vietu nav atradusi.

Glovackim pēc pārliecinošā zaudējuma Okolijam tika veikta elkoņa operācija. Pēc tās viņš Polijas medijiem sacīja, ka šo roku vairs nekad nevarēs pilnībā iztaisnot, taču vismaz ir pazudušas konstantās sāpes. Arī boksera karjerai 35 gadus vecais polis punktu vēl negrib likt, un viņa nākamā cīņa ieplānota 17. decembrī Polijā, pret pagaidām nenosauktu pretinieku, ziņo Glovackim pietuvinātais poļu medijs "Super Express".

Pavisam drīz ringā dosies arī cits bijušais Brieža pretinieks – kubietim Maikam Peresam (25-3-1) 13. novembrī Vācijā paredzēta cīņa pret argentīnieti Hosē Ulrihu. Jau iepriekš ziņots, ka pastāvēja iespēja, ka Peresam pretim stātos Latvijas bokseris Arturs Gorlovs, taču šis piedāvājums neesot pieņemts kā pārāk pēkšņs. Peress pēc 2018. gada zaudējuma Briedim Rīgā bija aizvadījis pāris mazāka mēroga cīņas un tad uz diviem gadiem nogājis no boksa skatuves, taču tagad mēģina atgriezies. Augustā viņš aizvadīja pirmo cīņu trīs gados, Dubaijā nokautējot mazpazīstamo Toniju Salamu, bet tagad piedalīsies cīņu šovā Diseldorfā.

Tāpat jāatgādina, ka drīzumā titula aizstāvēšanas cīņu aizvadīs arī Ilunga Makabu, kuram apstiprināta vienošanās pret Tabiso Mčunu. Šī cīņa paredzēta decembrī, taču cīņas organizētāji vēl nav nosaukuši konkrētu datumu vai vietu, attiecīgi atstājot iespēju, ka pasākums tomēr izjuks, kas, ņemot vērā Makabu promoutera bēdīgi slavenā Dona Kinga reputāciju, nebūtu lielākais brīnums boksa pasaulē.

Taču visu aktivitāti krūzeru divīzijā savā blogā nesen sasummēja pazīstamais boksa apskatnieks Dens Rafaels, norādot, ka ir tikai viena cīņa, kuru patiešām vērts gaidīt: "Krūzeru divīzija bijusi novājināta kopš 2018. gada, kad Usiks pacēlās uz smagsvariem. Tajā nav īstu zvaigžņu un ir maz augstākā līmeņa vīru, taču Mairis Briedis ir norūdīts pirmais numurs un Lorenss Okolijs ir nepieveikts pasaules čempions, kurš vēl tikai kāpj uz augšu. Šajā blāvajā divīzijā neko labāku par titulu apvienošanas cīņu starp Briedi un Okoliju šobrīd nevar sarīkot."

To gan varētu patraucēt austrālietis Džeijs Opetaija, kurš ir Brieža IBF titula obligātais pretendents, un tika ziņots, ka viņiem jau panākta vienošanās par cīņu februārī. Pašam Opetaijam gan vispirms būs "iesildīšanās" cīņa ceturtajā decembrī pret Trentu Broudhērstu, atgriežoties ringā pēc 14 mēnešu pārtraukuma. Savukārt Okolijs nesen nekautrējās arī publiski atgādināt Brieža promouteriem, ka gaida piedāvājumu.

2021. gada noslēgums krūzeru divīzijā

DatumsCīņaVieta
13.11.Maiks Peress – Hosē UlrihsDiseldorfa
13.11.Kriss Bilams-Smits – Dilans BregonsŠefīldaEBU Eiropas tituls
20.11.Ričards Riakporhe – Olanrevadžu DurodolaLondonaWBC sudraba tituls
20.11.Junjels Dortikoss – Džese BraiensMaiami
04.12.Džeijs Opetaija – Trents BroudhērstsBrisbenapar IBF obligātā kandidāta statusu
11.12.Arsēns Gulamirjans – Aleksejs JegorovsFrancijaWBA titulcīņa
18.12.Kšištofs Glovackis - ?Polija
Decembris?Ilunga Makabu – Tabiso MčunuĀfrika?WBC titulcīņa

P.S. Protams, šīs visas piesauktās cīņas pārsvarā interesantas ir konkrēti Brieža sakarā, kamēr pasaules mērogā neviena no tām pat nenonāks tuvumā citai pirmā smagā svara kategorijas cīņai, kas ieplānota 18. decembrī Floridā, proti, interneta slavenības Džeika Pola cīņai Taisona Fjūrija jaunāko brāli Tomiju Fjūriju. Neviens no viņiem nav "BoxRec" ranga labāko 250 šī svara kategorijas bokseru vidū, taču, patīk tas vai nē, bet ja kādam vaicās nosaukt rudens populārāko un bagātāko cīņu krūzeros, īstā atbilde tomēr būs šeit.

Izmantotie resursi:
https://fightnews.com/dorticos-plan...
https://www.boxingscene.com/euro-ne...
Głowacki wróci na ring 17 grudnia na gali w...

  +1 [+] [-]

, 2021-11-07 17:12, pirms 3 mēnešiem
Pri čom te vispār The Ring reitings? Tas tomēr nav viens no 4 federāciju tituliem.

Kurai rokai bija operācija? Labajai vai kreisajai? T.i. Glovackis nevarēs kārtīgi uzsist džebu vai tā ir otra roka? Kas tas par apskatu vispār?

  +2 [+] [-]

, 2021-11-07 19:59, pirms 3 mēnešiem
Glovackis varēja sen kārt cimdus uz vadža, pelmenis pa pakausi sitējs, nevienam vairs nav interesants. Nu varbūt tas austrālietis varētu paņemt kā maisu, pirms briedena.

     [+] [-]

, 2021-11-08 17:55, pirms 2 mēnešiem
Mistiski tie rangi, neko saprast nevar.