Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:111, Did:0, useCase: 0

Viedoklis: Brieža nākamajam solim jābūt Supersērijas trešajā sezonā. Smagsvaros

Rolands Eliņš

Viedoklis: Brieža nākamajam solim jābūt Supersērijas trešajā sezonā. Smagsvaros
Juniels Dortikoss un Mairis Briedis. Foto: WBSS

Latvijas bokseris Mairis Briedis piepildījis savu ilgi loloto mērķi un kļuvis par Pasaules boksa Supersērijas uzvarētāju, reizē arī iecementējot savu pozīciju kā pirmā smagā svara divīzijas čempions. Ja vien Briedim vēl ir apņēmība turpināt neapšaubāmi smago boksa režīmu, tad no biznesa viedokļa visloģiskākais solis ir pacelšanās vienu svara kategoriju augstāk. Un kur gan vēl labāk spert pirmos soļus nežēlīgas konkurences pārpildītajā smagsvaru divīzijā, ja ne sava promoutera organizētajā Supersērijas turnīrā? Supersērijas trešā sezona vēl gan nemaz nav izziņota un smagsvaru divīzijas norise nav garantēta lieta, kā arī dienu pēc lielās uzvaras arī ir pārāk agri prasīt Briedim konkrētus nākotnes plānus, taču tā būtu abpusēji izdevīga sadarbība, tēmējot uz jauniem panākumiem.

Briedis kā lineālais čempions sasniedzis svara kategorijas pašu virsotni

Iespējams, pa starpām uzvaras priekiem, pieres kasīšanai par viena tiesneša 114:114 un Muhameda Ali kausa piesaukšanas Maira Brieža sakarā šajā nedēļas nogalē nedaudz nostāk palicis iegūtais lineālā čempiona tituls gan „The Ring” versijā, gan Starptautiskā boksa ranga padomes (TBRB) versijā. Kas tas īsti ir – lineālais tituls?

Vienkāršos vārdos paskaidrojot, tas ir rezultāts daudzajiem un arvien grūtāk saskaitāmajiem pasaules čempionu tituliem dažādās versijās. Ir četri lielie pasaules čempiona tituli (IBF, WBO, WBA un WBC versijās), kā arī vēl vairāki mazāk prestiži pasaules čempiona tituli daudzās mazākās organizācijās. Piemēram, šobrīd Briedis ir čempions tikai IBF versijā, kamēr WBC par savu čempionu sauc Ilungu Makabū, WBO titulu drīzumā sadalīs Kšištofs Glovackis un Lorenss Okolijs, bet WBA ir pat trīs čempioni ar Arsēnu Golamirjanu superčempiona statusā. Pilnīgi normāli, ka cilvēks no malas ieskatās šajā alfabēta putrā un tā īsti neko nesaprot.

Tam domāts lineālais tituls, kura princips ir šāds – čempions katrā svara kategorijā ir tikai viens, un tu kļūsti par čempionu tad, kad pieveic iepriekšējo čempionu. Piemēram, Taisons Fjūrijs pirms pieciem gadiem pieveica Vladimiru Kļičko un kļuva par jauno lineālo čempionu, uz laiku beidza savu karjeru, bet tad atgriezās joprojām kā lineālais čempions, jo tā arī ne reizi nebija pieveikts. Īsāk sakot – lineālais čempions ir īstais pirmais numurs savā divīzijā. Krūzeru divīzijā šis tituls iepriekš piederēja Usikam, taču viņš šobrīd ir pakāpies uz smagsvariem, attiecīgi atsakoties aizstāvēt lineālo titulu un padarot to vakantu. Tādā gadījumā tituls tiek piešķirts tam bokserim, kurš uzvar nākamajā TBRB ranga pirmā un otrā numura cīņā, un sestdienas vakarā tāda bija Brieža un Dortikosa tikšanās. Tāpēc, par spīti tam, ka Briedim pieder „tikai” viens no četriem pasaules čempiona tituliem, neapšaubāmi var apgalvot, ka viņš šobrīd ir īstais krūzeru svara kategorijas čempions, kas, protams, vēl pirms dažiem gadiem likās neiedomājami augsts panākums Latvijas bokserim.

Taču tagad tas ir sasniegts, un acīmredzams kļūst jautājums – ko tālāk? Tā būs Brieža izvēle, un nekas viņam neliedz mierīgi gaidīt, kad pārējie krūzeru divīzijas čempioni nāk pieprasīt cīņas iespēju, lai atņemtu latvietim lineālo titulu. Daudz aprunāta revanša piedāvāšana Glovackim, un, ja polis kļūs par WBO čempionu, tad Briedim būs gan emocionāls, gan praktisks pamats revanšam piekrist. Ja Glovackis tomēr zaudēs, varbūt pat sanāks finansiāli izdevīgāka iespēja pret Okoliju, Edija Hērna bīdīto bokseri, kura titulcīņai tika atrasta vieta Džošua-Puleva cīņas vakarā. Raidījumā „eXi” bijušais Brieža treneris Elvis Mihaiļenko kā iespējamos Brieža nākamos pretiniekus piesauca arī Maksimu Vlasovu, kurš gan tagad cīnās vienu svara kategoriju zemāk, un Alekseju Papinu, Krievijas bokseri, kurš „BoxRec” rangā izlikts ar devīto numuru šajā divīzijā. Vēl interesants variants Briedim varētu būt cits Supersērijas pusfinālists Endrjū Tabiti no „Mayweather Promotions”.

Tie visi ir interesanti varianti no sportiskā viedokļa, un cīņa pret Glovacki principā varētu tikt sarunāta arī vienkārši principa pēc, tiesa, pandēmijas apstākļos (bez līdzjutējiem) šīs cīņas vērtība nedaudz krītas, jo šeit tieši emocijas varētu būt lielākais stāsts – vienalga vai cīņa būtu Latvijā vai Polijā, līdzjutējiem skaļš viedoklis vienā vai otrā virzienā būtu. Taču visiem šiem variantiem piemīt viena kopīga īpašība – neviens no tiem netiek līdzi tai finansiālajai rocībai, kas grozās smagsvaru elitē. Krūzeru divīzija gluži vienkārši nav starp prestižākajām boksa pasaulē (kā nesen rakstīja ESPN - šobrīd šajā divīzijā tikai Briedis var saukties par zvaigzni un arī viņa slava pārliecinoši lielākā ir tikai savā dzimtenē), un tās spēcīgākajiem bokseriem bieži kalpojusi kā tramplīns, lai pakāptos uz smagsvariem. To darījuši trīs no četriem iepriekšējiem lineālajiem čempioniem, un līdzīga tendence vērojama arī tagad – uz smagsvariem pacēlies Usiks, Murats Gasijevs, iepriekš Tonijs Beljū, par to it kā domā arī Dortikoss.

”The Ring” lineālie čempioni 21. gadsimtā

LaiksBokserisValstsTitula zaudēšana
04.2005-01.2006Žans Marks MormeksFrancijazaudējums Bellam
01.2006—03.2007O`Nīls BellsJamaikazaudējums Mormekam
03.2007-10.2007Žans Marks MormeksFrancijazaudējums Hejam
10.2007-05.2008Deivids HejsAnglijapacēlās uz smagsvariem
12.2008-02.2010Tomašs AdameksPolijapacēlās uz smagsvariem
04.2012-09.2015Joans ErnandessKubabeidza karjeru
07.2018-11.2019Oleksandrs UsiksUkrainapacēlās uz smagsvariem
09.2020- ?Mairis BriedisLatvija?

Honorāri krūzeru divīzijā un smagsvaru elites tuvumā

Boksa pasaulē gan reti kad kaut kas ir patiešām skaidrs finansiālajā ziņā, taču šeit piesauksim dažus piemērus. Supersērijas honorāri publiski netiek atklāti, taču portālam Sportacentrs.com viens no Supersērijas otrās sezonas dalībniekiem apliecināja, ka Brieža divīzijā par dalību pusfinālā līgumā bija ierakstīts honorārs 400 tūkstošu dolāru apmērā plus apmēram tikpat liela prēmija uzvaras gadījumā. Savukārt par dalību finālā bija solīti divi miljoni dolāru plus prēmija par uzvaru. Pandēmija ieviesa savas korekcijas, un Brieža menedžeris sarunā ar "Sporta studiju" neslēpa, ka honorāri ir samazināti, taču Vācijas mediji šajā nedēļas nogalē tik un tā ziņoja par 1.7 miljonu eiro vērtu prēmiju Supersērijas uzvarētājam.

Tik lielas summas šajā svara kategorijā parasti neapgrozās – Marko Huka valdīšanas laikā desmitgades pirmajā pusē viņa sakarā tika piesaukti honorāri dažu simtu tūkstošu apmērā, bet, piemēram, Anglijā populārais Tonijs Beljū 2016. gadā, kad cīņu pret viņu gaidīja Briedis, par divām cīņām (pret Makabū un Floresu) kopā saņēma mazāk nekā miljonu mārciņu. Pacelšanās uz smagsvariem un cīņa pret Deividu Heju Beljū uzreiz nozīmēja honorāru 2.5 miljonu mārciņu apmērā. Pēdējo gadu krūzeru bagātākā cīņa neapšaubāmi bijusi Beljū un Usika tikšanās pirms pusotra gada, kad abi savā starpā sadalīja ap astoņiem miljoniem mārciņu. Taču tādu cīņu krūzeru divīzijā tuvākajā laikā būs grūti atkārtot. Iespējams, ja Okolijs tuvāko gadu laikā piepilda savu potenciālu un kļūst par daudz lielāku zvaigzni Anglijas tirgū.

Usika un Beljū cīņa bija krūzeru divīzijas kronis, tā bija visu četru pasaules čempiona titulu aizstāvēšana. Salīdzinājumam - nesen aizvadītā smagsvaru Diliana Vaita un Aleksandra Povetkina cīņa bija "tikai" par WBC pagaidu titulu, taču pat pandēmijas apstākļos varēja abiem bokseriem piedāvāt līdzīga līmeņa honorārus, proti, 4.5 miljoni Vaitam un 3.5 miljoni Povetkinam. Vaits pāris iepriekšējos gadus pavadīja, gaidot savu lielo iespēju titulcīņā, taču tik un tā visās piecās iepriekšējās cīņās smagsvaros saņēmis honorāru vismaz miljona mārciņu apmērā.

Protams, smagsvaros arī eksistē šobrīd lielās boksa zvaigznes – šobrīd Fjūrijs, Vailders un Džošua gan kolekcionē honorārus vairāku miljonu mērogā, gan saņem savu ienākumu daļu no raidtiesību pārdošanas. Cīņa pret viņiem ir daudzu bokseru mērķis, un ne jau tikai tāpēc, lai cerētu uz čempiona titulu. Cīņa pret kādu no šiem vīriem var mierīgi izrādīties par boksera dzīves lielāko algas dienu. Piemēram, „BoxRec” ranga 10. vietas īpašnieks Luiss Ortiss par cīņu pret Vailderu iekasēja septiņus miljonus dolāru, tikpat nopelnīja arī Endijs Ruiss, kad piekrita Džošua cīņai, turklāt negaidītā uzvara viņam pavēra ceļu uz revanša cīņu deviņu miljonu vērtībā. Vēlreiz jāuzsver, ka arī šīs summas nobāl uz tā fona, kas tiek smagsvaru lielākajām zvaigznēm – Džošua par cīņu pret Ruisu saņēma 60 miljonus dolāru.

Iespēja izsisties smagsvaros var izrādīties tepat acu priekšā

Iepriekšējā gada laikā Briedis, runājot par nākotnes plāniem, pārsvarā piesauca Glovacka iespēju, un sarunās ar mūsu portālu viņa menedžeris spekulācijas par smagsvaru divīzijas iespējām aicināja piebremzēt. Līdzīgi pagājušajā vasarā par šādu iespēju sākumā pasmaidīja WBSS organizators Kalle Zauerlands, taču sarunas turpinājumā norādīja, ka tas būtu ļoti interesanti un, galu galā, Maira rēķinā jau ir viena uzvara pār čempionu smagsvaros (Manuelu Čarru, kurš ir WBA regulārās čempiona jostas īpašnieks).

Aizvadītajā nedēļā raidījumā „eXi” Mihaiļenko par smagsvaru iespēju izteicās īsi: „Diez vai”. Skaidrs, ka Briedim smagsvaros būtu savi fiziski limiti – no „BoxRec” ranga pirmā 15-nieka tikai viens bokseris ir īsāks nekā Briedis, un tur netrūkst vīru, kas garāki par diviem metriem. Taču savu sitiena spēku, kas tiek piesaukts kā viens no Usika trūkumiem smagsvaros, Briedis jau vairākkārt apliecinājis, karjeras laikā aizvadot vairākas veiksmīgas cīņas smagsvaros, un pirms fināla cīņu sporta komentētājs Jānis Eisaks viņu tieši tā arī raksturoja – krūzers ar smagsvara sitiena spēku.

Cita lieta, ka Briedim ir 35 gadi un grūtajā ceļā uz šo virsotni jau izliets tik daudz sviedru un asiņu, ka motivācijas trūkums sākt jaunu ceļu jaunā svara kategorijā būtu saprotama lieta. Galu galā, acu priekšā ir labs Usika piemērs, jo ukraiņu boksa zvaigzne iepriekšējā gada laikā smagsvaros aizvadīja tikai vienu cīņu, turklāt neliela mēroga un pret mazpazīstamu pretinieku. Tagad Usikam būs cīņa pret Čisoru, kas tiek lēsta vairāku miljonu mārciņu vērtībā prēmijās abiem bokseriem, taču uz to bija ilgi jāgaida un pamatīgi jāpacīnās aizkulisēs, neskatoties uz to, ka Usikam pašam ir sadarbības līgums ar Hērna „Matchroom Boxing”. Objektīvi vērtējot, Briedis arī nebūtu tik spilgts vārds, kuram smagsvaros uzreiz pievērst uzmanību, un arī tik spēcīgas aizmugures ASV un Anglijas tirgos viņam nebūtu.

„Ar Zauerlandu sarunājām tā – izguļamies, atpūšamies un tad sēžamies pie galda,” pēc atgriešanās Rīgā sarunā ar „Sporta Studiju” sacīja Briedis. „Bet iespējams, ka varētu būt plāns pāriet uz smagsvariem.”

Par to, kas tuvākajā laikā nodarbinās Zauerlanda un WBSS prātus, nemaz nav jāšaubās – Supersērija plāno savu trešo sezonu un domā, kā to noorganizēt pandēmijas apstākļos. Un Brieža iekļaušana Supersērijas trešajā sezonā smagsvaru turnīrā izskatās abpusēji izdevīgs solis.

Zauerlands jau iepriekšējā gadā ar cerībām piesauca iespēju, ka varētu Supersērijā iekļaut smagsvaru divīziju, jo krūzeru turnīrs pēc divām aizvadītām sezonām tomēr ir sevi izsmēlis. Protams, par Fjūrija un Džošua dalību Supersērijā nav ne runas, WBSS maks tam ir daudz par plānu. Taču Džošua un Fjūrija neaizskaramība paver labas iespējas citu bokseru piesaistīšanā, proti, boksa lielo dūžu plāns ir 2021. gadā sarīkot Džošua un Fjūrija cīņu un pēc tam revanšu. Abās cīņās uz galda būtu liktas visas četras čempionu jostas, atstājot visus pārējos smagsvaru elites pārstāvju nosacītā gaidīšanas režīmā. Ja ir kāds brīdis, kad Zauerlands var pierunāt tādus bokserus kā, piemēram, Vaitu, Čisoru, Pārkeru, Hrgoviču, Hanteru, Ruisu, Povetkinu, varbūt pat Usiku, lai viņi nedaudz samazina savas finansiālās prasības un savā starpā noskaidro, kurš pirmais ies pie Fjūrija-Džošua dueļa uzvarētāja, tad šis brīdis varētu būt tieši nākamajā gadā.

Šāds dalībnieku sastāvs būtu Zauerlanda sapņu piepildījums. Taču praksē to paveikt būs gandrīz neiespējami – kā mūsu portālam norādījuši vairāki ārzemju boksa apskatnieki, pārāk daudzi lielie promouteri joprojām ar šķību aci skatās uz Supersērijas centieniem un Supersērija pārāk sabojājusi savu reputāciju ar cīņu kavēšanos, bokserus turpmāk būs grūtāk pierunāt noslēgt līgumus, kas viņu karjeras nodod WBSS rīcībā uz tik ilgu laiku (no Brieža ceturtdaļfināla līdz finālam pagāja 22 mēneši).

Zauerlandam varētu būt grūtības nokomplektēt cienīgu astoņu dalībnieku sastāvu smagsvaru divīzijā, un te Briedis droši var taisīt durvis vaļā ar kāju. Kā pirmā smagā svara kategorijas lineālais čempions un sekotājs Usika pēdās Briedis noteikti būtu spēcīgs vārds, ar ko WBSS varētu aizpildīt vienu vietu smagsvaru turnīrā. Zauerlands turklāt iecienījis Rīgu kā cīņu norises vietu, viņš ir sajūsmā par atmosfēru Brieža cīņu laikā un, lai arī Rīga pati par sevi lielas finanses neienes, tā arī ir salīdzinoši lēta cīņu sarīkošanai. Briedis arī apliecinājis savu lojalitāti Supersērijai, piedaloties tajā abās sezonās un publiski neceļot nekādus iebildumus ne pret cīņu aizkavēšanos, ne laikā nesamaksāto 2019. gada sākumā.

Bet Briedim dalība Supersērijā nozīmētu garantētu iespēju pierādīt sevi smagsvaros un iespēju nesatraukties par to, kā sarunāt sev cīņu ar Čisoras, Povetkina utml. līmeņa bokseriem. Briedis kā Latvijas bokseris joprojām nevar piedāvāt saviem pretiniekiem kaut vidēja izmēru tirgu, un sarīkot Supersērijas mēroga cīņu ārpus Supersērijas varētu arī neizdoties vai arī sākumā nāktos to darīt ar neizdevīgiem nosacījumiem. Savukārt Supersērijas formātā Briedis to visu var atstāt Zauerlanda ziņā un tikai ierasties uz savu ceturtdaļfināla mača norises vietu. Un varbūt pēc tam uz pusfinālu. Un, kas zina, varbūt pēc tam arī uz finālu. Galu galā, to, ka tēmējot uz augšu, jātēmē līdz patiešām pašai augšai, Briedis jau apliecinājis.

 +11 [+] [-]

, 2020-09-28 09:46, pirms 7 mēnešiem
Paldies par rakstu!

  +8 [+] [-]

, 2020-09-28 09:47, pirms 7 mēnešiem
Vajadziigi jauni izaicinaajumi, bet negribas redzeet Mairi uz deeljiem... bet taja pashaa laikaa, chaabiigs ir kareivis, kursh negrib kljuut par gjeneraali.

  +2 [+] [-]

, 2020-09-28 10:44, pirms 7 mēnešiem
Kurš patlaban ir pasaules čempions smagsvariem?

  +5 [+] [-]

, 2020-09-28 11:14, pirms 7 mēnešiem
Šī svara kategorija ir Maira, nedomāju ka vajadzētu 36 gados debitēt smagsvaros, pat Usiks rmto dara soli pa solim!

  +4 [+] [-]

, 2020-09-28 11:16, pirms 7 mēnešiem
Kas ellē ir "Lineālais" čempions?

  +2 [+] [-]

, 2020-09-28 11:33, pirms 7 mēnešiem
Cerams Mairis nepiekritīs šādai muļķībai. Supersērija ir siltumnīca, vieta kur iegūt pirmo atpazīstamību no-neimiem. Mairis tur neko vairs iegūt nevar, tikai pazaudēt. Īpaši laiku 1-2 gadus. Tagad ir jāboksējas par jostām vai smagsvaros par naudu.

  +5 [+] [-]

, 2020-09-28 11:40, pirms 7 mēnešiem
Protams, ka nemot vera ka vina divizija vairak neviena isti nav ko bokset, vajadzetu spert nakamo soli karjiera (Glowicka cinai jegas bez skatitajiem isti vispar nav). Bet Mairim ir 35... busim reali vinam vel ir tikai kadi 2-3 gadi un viss. Vinam pie lielajam cinam tikt smagsvaros bus nereali, jo bez Latvijas vins nav isiti nekur populars un zinams. Ja jau Usiks, kurs nak no krietni lielakas valsts ar specigaku promouteri un perfektu bilancci ir jagaida ilgs laiks vai vispar tiktu pie sakaraga pretinieka smagsvaros...kas notiks ar Mairi? Nekas...var varbut meginat to Superserijas smagsvaru un varbut nopelnit labu naudinu vecumdienam, bet augums un gadi vinam vairs nepalidzes.

  +3 [+] [-]

, 2020-09-28 11:49, pirms 7 mēnešiem
Bet vēl vairāk naudas varētu nopelnīt kikboksa mačā pret Makgregoru!

  +6 [+] [-]

, 2020-09-28 12:13, pirms 7 mēnešiem
Krūzeros Briedim tiešām vairs nav ko darīt- viena josta vairāk vai mazāk... tas pa lielam neko nemainīs( arī finansiāli nē).
Tāpat visiem ir skaidrs, ka krūzeru svarā Briedis ir labākais.
Tādēļ, ja Mairis vēl grib šajă sportā kaut ko sasniegt, tad jāpāriet uz smagsvariem.
Bet tas ir riskanti...
Pirmkārt, Briedim jau 35 gadi...
Otrkārt, Mairis nav padevies pārāk ražens augumā, lai sacenstos ar smagsvaru kuiļiem...

  +3 [+] [-]

, 2020-09-28 12:45, pirms 7 mēnešiem
ej dillēs rakstīja: Mairis nav padevies pārāk ražens augumā, lai sacenstos ar smagsvaru kuiļiem...
Taisonam augums ir zem 180. Ali 190. Mazāks nozīmē kompaktāks. Mairim turklāt ir pieredze sparingos ar bračkām. Gan jau zina, ko dara. Lēmumam gan šoreiz ir jābūt vienīgi finansiāli motivētam, jo kruizeros sasniegts ir viss. Tā tad būz Zauerlanda māka Mairim pensiju nopelnīt.

  +1 [+] [-]

, 2020-09-28 12:52, pirms 7 mēnešiem
Bizness ir viena lieta.
No sportiskā viedokļa neatbalstu iešanu uz augšu. Brieža augums ir piemērots šai svara kategorijai. Man kā līdzjutējam vairāk patiktos visas čempiona jostas šajā svara kategorijā nevis laba līmeņa, bet ne čempiona kategorijas, sportists augstāka svara kategorijā.

  -1 [+] [-]

, 2020-09-28 13:23, pirms 7 mēnešiem
Būsim godīgi, ar savu sitiena spēku un fiziskajiem parametriem Mairim supersmagsvaros nav ko meklēt... Diemžēl. Augšējais gals kā Fjūrijs, Džošua, Vailders ir nesasniedzami, bet boksēt ar kartupeļu maisiem, kā to smagsvaros šobrīd dara Marko Huks... Ok, piķi ar to jau nopelnīs normālu, bet šaubos, vai tikai nauda ir Maira ambīcijas.

Lai cīnās ar Okoliju, kad tas būs uzveicis Glovacki. Hērns noteikti tad Anglijā uztaisīs kārtīgu šovu

  +1 [+] [-]

, 2020-09-28 13:57, pirms 7 mēnešiem
Briedim ir laba īpašība - viņš ir ātrs un kustīgs, un smagsvariem izņemot lielos milžus, tas nav parocīgi. Briedis, lai arī nav tik tehnisks kā Usiks, ir praktiski tajā pašā līmenī. Izņemot Taisonu un Džošua, protams tur darīt nav ko, bet būtu forši, ja viņš varētu pret poļu smagsvaru Adamu uztaisīt, tas būtu skaists punkts Glovadska sērgai. Bet, ja būtu iespēja, Briedim vajadzētu aizšaut uz Štatiem, jo tur labi brekši ganās.

  +2 [+] [-]

, 2020-09-28 14:17, pirms 7 mēnešiem
Karalis Lauva rakstīja: Taisonam augums ir zem 180. Ali 190. Mazāks nozīmē kompaktāks. Mairim turklāt ir pieredze sparingos ar bračkām. Gan jau zina, ko dara. Lēmumam gan šoreiz ir jābūt vienīgi finansiāli motivētam, jo kruizeros sasniegts ir viss. Tā tad būz Zauerlanda māka Mairim pensiju nopelnīt.
ir starpiba vai jasit uz augsu pretiniekam vai uz leju. Uz augsu sist protams ir fiziski grutak + roku izversums, kas lauj trapit no lielaka attaluma pretiniekam, kamer vins tev iesist nevar, jo rokas par isu. Musdienu boksa roku izversumam ir MILZIGA nozime, krietni lielaka, neka ta bija ALi vai Taisona laikos.

  +2 [+] [-]

, 2020-09-28 15:07, pirms 7 mēnešiem
T.G.H. rakstīja: ir starpiba vai jasit uz augsu pretiniekam vai uz leju. Uz augsu sist protams ir fiziski grutak + roku izversums, kas lauj trapit no lielaka attaluma pretiniekam, kamer vins tev iesist nevar, jo rokas par isu. Musdienu boksa roku izversumam ir MILZIGA nozime, krietni lielaka, neka ta bija ALi vai Taisona laikos.
Roku izvērsums/garums ir labi pretinieka turēšanai pa gabalu no sevis, strādājot ar džebu. Nav gan bieī dzirdēts, ka ar džebu kādu bieži izslēdz. Ģeometrijas pamati liek secināt, ka, piemēram, āķis ar garu roku aizņem vairāk laika, nekā ar īsāku, jo rokas dūrei, ja roka gara, ir jāmēro tālāks ceļš līdz mērķim. Tāpat garākam bokserim pret īsāku ir zemāk jātur rokas, kas paver caurumus. Īsākam ir labāk palīst zem rokas. Ir plusi un ir mīnusi. Redz, ka Dortikosam tie nedabiskie 10+ cm roku izvērsumā neko īsti nedeva.

  +5 [+] [-]

, 2020-09-28 15:11, pirms 7 mēnešiem
KristsT rakstīja: Bizness ir viena lieta.
No sportiskā viedokļa neatbalstu iešanu uz augšu. Brieža augums ir piemērots šai svara kategorijai. Man kā līdzjutējam vairāk patiktos visas čempiona jostas šajā svara kategorijā nevis laba līmeņa, bet ne čempiona kategorijas, sportists augstāka svara kategorijā.
Maira vecumā, kad karjerā palikušas ir varbūt 2-3 augsta līmeņa cīņas, par sportiskajiem sasniegumiem vairs nav ko domāt. Sportā, kur viena kļūda var padarīt tevi par invalīdu, turklāt apstākļos, kad esi visu sasniedzis, nav īstā vieta būt ideālistam. Mairim saviem līdzjutējiem arī vairs nav ko pierādīt. Viņš jau ir labākais.

     [+] [-]

, 2020-09-28 15:23, pirms 7 mēnešiem
Karalis Lauva rakstīja: Maira vecumā, kad karjerā palikušas ir varbūt 2-3 augsta līmeņa cīņas, par sportiskajiem sasniegumiem vairs nav ko domāt. Sportā, kur viena kļūda var padarīt tevi par invalīdu, turklāt apstākļos, kad esi visu sasniedzis, nav īstā vieta būt ideālistam. Mairim saviem līdzjutējiem arī vairs nav ko pierādīt. Viņš jau ir labākais.
Tas, vai cilvēkam noteiktā karjeras stadijā galvenajam motivatoram ir jābūt naudai, tā ir viņa paša izvēle. Man attiecībā pret darbu tā nav. Ja būtu, sen jau strādātu ārzemēs. Arī Briedis jau šobrīd ir nopelnījis pietiekami, lai nodrošinātu par vidusmēra latvieti turīgāku visu atlikušo dzīvi.
Tas, vai viņam esošajā svara divīzijā ir vai nav ko pierādīt, arī ir diskutabls jautājums. Visas jostas viņam nav. Usikam viņš zaudēja. Es jūtu viņam līdzi, bet tāpēc automātiski par labāko viņu nesaukšu. Par labāko šobrīd savā svara kategorijā saukšu, ja viņam būs visas jostas tajā, kā bija Usikam. Potenciāli labākais protams ir. Par labāko vispār - diemžēl nav un nebūs.

  +5 [+] [-]

, 2020-09-28 15:43, pirms 7 mēnešiem
Raitcha rakstīja: Kas ellē ir "Lineālais" čempions?
Mož izlasi rakstu pirms čīksti?

  +2 [+] [-]

, 2020-09-28 15:49, pirms 7 mēnešiem
Un ko viņš darīs smagsvaros? Nu būsim godīgi, viņš tur nevienam nav interesants.
Ja Mairis galdā uzliktu kādus 5 miljonus, tad varbūt kāds apdomātu cīņu ar viņu. Tur ir tikai un vienīgi naudas jautājums.

  +1 [+] [-]

, 2020-09-28 20:04, pirms 7 mēnešiem
Karalis Lauva rakstīja: Maira vecumā, kad karjerā palikušas ir varbūt 2-3 augsta līmeņa cīņas, par sportiskajiem sasniegumiem vairs nav ko domāt. Sportā, kur viena kļūda var padarīt tevi par invalīdu, turklāt apstākļos, kad esi visu sasniedzis, nav īstā vieta būt ideālistam. Mairim saviem līdzjutējiem arī vairs nav ko pierādīt. Viņš jau ir labākais.
Piekrītu, šis būtu labs brīdis aiziešanai no pro boksa. Veselība dārgāka par visu. Nevajag viņam ar tiem lielajiem monstriem cīnīties. Lai uzvar Glovacki un čau.

  -1 [+] [-]

, 2020-09-28 20:15, pirms 7 mēnešiem
Labākais ko darīt ir iet uz smagajiem. Citādi pēc tam visu dzīvi mocīsies - kā būtu, ja būtu. Šis jautājums lai paliek lūzeriem.

     [+] [-]

, 2020-09-28 23:05, pirms 7 mēnešiem
Karalis Lauva rakstīja: Roku izvērsums/garums ir labi pretinieka turēšanai pa gabalu no sevis, strādājot ar džebu. Nav gan bieī dzirdēts, ka ar džebu kādu bieži izslēdz. Ģeometrijas pamati liek secināt, ka, piemēram, āķis ar garu roku aizņem vairāk laika, nekā ar īsāku, jo rokas dūrei, ja roka gara, ir jāmēro tālāks ceļš līdz mērķim. Tāpat garākam bokserim pret īsāku ir zemāk jātur rokas, kas paver caurumus. Īsākam ir labāk palīst zem rokas. Ir plusi un ir mīnusi. Redz, ka Dortikosam tie nedabiskie 10+ cm roku izvērsumā neko īsti nedeva.
Paskaties auguma centimetrus mūsdienu top smagsvariem, neviens nav īsti zem 2m!

  +1 [+] [-]

, 2020-09-28 23:43, pirms 7 mēnešiem
Un kāpēc gan Mairis nevarētu izaicināt Usiku uz revanša cīņu?- "Tu esi pirmās Supersērijas čempions, es otrās?! Ja nevēlies atgriezties krūzeros, es varu pakāpties uz smagajiem!"
Finansiāli tas vrb arī nebūtu ienesīgākais mačs, bet ažiotāža un sportiskās ambīcijas pamatīgas. Uzvaras gadījumā Mairis arī šajā kategorijā būtu daudz atpazīstamāks.

     [+] [-]

, 2020-09-29 01:30, pirms 7 mēnešiem
Nakamajam solim ir jabūt gultas virzienā!

     [+] [-]

, 2020-09-29 06:33, pirms 7 mēnešiem
AbiDabu rakstīja: Un kāpēc gan Mairis nevarētu izaicināt Usiku uz revanša cīņu?- "Tu esi pirmās Supersērijas čempions, es otrās?! Ja nevēlies atgriezties krūzeros, es varu pakāpties uz smagajiem!"
Finansiāli tas vrb arī nebūtu ienesīgākais mačs, bet ažiotāža un sportiskās ambīcijas pamatīgas. Uzvaras gadījumā Mairis arī šajā kategorijā būtu daudz atpazīstamāks.
Usiks beidzot smagsvaros ir sarunājis kaut cik normālu pretinieku pēc entajiem atteikumiem. Kapēc Usikam būtu jāsper solis atpakaļ un jācīnās ar Briedi?
Mairim jānoboksē ar Glovacki un tad jāskatās tālāk.

     [+] [-]

, 2020-09-29 09:03, pirms 7 mēnešiem
Beidzot labs raksts! Paldies!

     [+] [-]

, 2020-09-29 10:08, pirms 7 mēnešiem
Dzimmiy rakstīja: Paskaties auguma centimetrus mūsdienu top smagsvariem, neviens nav īsti zem 2m!
Ruiz, kas izslēdza divmetrīgo Joshua, ir zem 190 cm (nu jā, arī tik pat plats . Un kas tad ir tie divmetrīgie giganti smagsvaru topā? Fjūrijs, Joshua un Vailders. Tas arī praktiski viss. Būsim taču arī reāli - Mairis nedabūs cīņu nearvienu no viņiem.

     [+] [-]

, 2020-09-29 10:11, pirms 7 mēnešiem
cobham rakstīja: Briedim ir laba īpašība - viņš ir ātrs un kustīgs, un smagsvariem izņemot lielos milžus, tas nav parocīgi. Briedis, lai arī nav tik tehnisks kā Usiks, ir praktiski tajā pašā līmenī. Izņemot Taisonu un Džošua, protams tur darīt nav ko, bet būtu forši, ja viņš varētu pret poļu smagsvaru Adamu uztaisīt, tas būtu skaists punkts Glovadska sērgai. Bet, ja būtu iespēja, Briedim vajadzētu aizšaut uz Štatiem, jo tur labi brekši ganās.
Tieši tā, par to Brieža ātrumīpašību, turklāt viņš savu darbu dara ļoti daudzveidīgi. Paskatieties arī viņa agrākās cīņas - viņam ir raksturīga izveicība un teju perfekta "spēles lasīšana", viņš kā šahā spēj paredzēt sava pretinieka atbildes gājienus un pielavīties nemanāmi. Viņš neiziet uz lieliem belzieniem, kā to labprāt dara smagsvari. Viņš cīņu laikā izdara daudskaitlīgus "mazos sitienus", ķerot pretinieku, provocējot, līdz tas daudzu mazo sitienu apdullināts zaudē modrību un tad Mairis atļaujas arī ko jaudīgāku. Manuprāt, Mairis demonstrē daudziem bokseriem neraksturīgu, patiešām gudru un ļoti daudzveidīgu, skatāmu boksu.

Ja viņš izlems doties smagsvaros, pie cīņām viņš tiks un nevienam no superzvaigznēm vai "treknajiem maisiem" viņš nebūs ērts pretinieks. Mairis var pārsteigt; jā, gadi uzliek savas robežas, bet arī iespējas netrūkst. Līdz šim Briedis savas izdevības labi izmantojis.

     [+] [-]

, 2020-09-29 10:14, pirms 7 mēnešiem
aksels82inbox.lv rakstīja: Mairim jānoboksē ar Glovacki un tad jāskatās tālāk.
Ar Glovacki cīnīties ir jēga, ja piepildās abi sekojoši apstākļi:
1) Viņš saglabā WBO jostu pret Okoliju;
2) Cīņa notiek Polijā kādā pārpildītā stadionā, kas ļautu arī samaksāt pieklājīgu honorāru.
Pirmais nešķiet ticams. Otrais vēl visu nākamo gadu visdrīzāk nebūs iespējams.

     [+] [-]

, 2020-09-29 10:48, pirms 7 mēnešiem
Karalis Lauva rakstīja: Ar Glovacki cīnīties ir jēga, ja piepildās abi sekojoši apstākļi:
1) Viņš saglabā WBO jostu pret Okoliju;
2) Cīņa notiek Polijā kādā pārpildītā stadionā, kas ļautu arī samaksāt pieklājīgu honorāru.
Pirmais nešķiet ticams. Otrais vēl visu nākamo gadu visdrīzāk nebūs iespējams.
Jā, bet jēga audzēt svaru un pāriet uz smagsvariem? Mairim 35 gadi, gads aptuveni paietu ar visu svara audzēšanu, trenēšanos un kāda maisa sadabūšanu ar ko boksēt.
Bet tik pat labi, var mēģināt cīnīties ar to pašu Povetkinu. Uzvaras gadijumā būtu laba reklāma + Mairis sev uzsistu cenu.

  -3 [+] [-]

, 2020-09-29 11:16, pirms 7 mēnešiem
Nu nav jēgas, tādu Povetkinu neviens tāpat nezina. Palikt šajā kategorijā ir vnk vājāko sišana, aizstāvot jostu.

     [+] [-]

, 2020-09-29 16:34, pirms 7 mēnešiem
aksels82inbox.lv rakstīja: Jā, bet jēga audzēt svaru un pāriet uz smagsvariem? Mairim 35 gadi, gads aptuveni paietu ar visu svara audzēšanu, trenēšanos un kāda maisa sadabūšanu ar ko boksēt.
Vajag taču saprast, ka to 90.7 kg limitu bokseri uz svēršanos dabū vairākas dienas dehidrējoties un ar lielām mokām. Uz cīņas brīdi tāpat tie ir savi 5 kg ir klāt ar vitamīnu dzērieniem un kārtīgu paēšanu. Mairim 100 kg nebūtu nekas pārdabisks, vienlaicīgi nezaudējot ātruma īpašības un izturību.

     [+] [-]

, 2020-09-29 18:45, pirms 7 mēnešiem
Karalis Lauva rakstīja: Ar Glovacki cīnīties ir jēga, ja piepildās abi sekojoši apstākļi:
1) Viņš saglabā WBO jostu pret Okoliju;
2) Cīņa notiek Polijā kādā pārpildītā stadionā, kas ļautu arī samaksāt pieklājīgu honorāru.
Pirmais nešķiet ticams. Otrais vēl visu nākamo gadu visdrīzāk nebūs iespējams.
Glovackim vēl nav ko saglabāt, jo tā josta vēl ir vakanta.

Okolijs varētu būr ciets rieksts, nevis vājāko sišana, kā te viens otrs raksta.