Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:111, Did:0, useCase: 0

Grundulis: 20 gados 10 uzvaras profesionālajā boksā, bet kājas uz zemes

Rolands Eliņš

Grundulis: 20 gados 10 uzvaras profesionālajā boksā, bet kājas uz zemes
Mārcis Grundulis cīņā pret Jomeru Medrano. Foto: Boriss Simsons/LNK Boxing

Nedēļas nogalē Latvijas bokseris Mārcis Grundulis (10-1) sasniedza nozīmīgu robežu savā profesionālā boksa karjerā, gūstot desmito uzvaru, turklāt viņš to paveicis tikai 20 gadu vecumā. Sarunā ar Sportacentrs.com viņš gan šo panākumu nevēlējās īpaši uzsvērt, norādot, ka tā sasniegšanā bijuši arī vairāki no viņa neatkarīgi faktori, kā arī skaidri novilka robežu, ka tuvākajos gados uz pašām lielākajām virsotnēm vēl netēmē - visam savs laiks.

"Par savu bilanci boksā pateikšu tā - es uz to nemaz neskatos," sacīja Mārcis Grundulis. "Jā, esmu jauns, man ir daudzas cīņas savākušās, taču - būsim godīgi - to jau nosaka menedžeri un cīņu rīkotāji, tas atkarīgs no cīņu šova lokācijas un citiem apstākļiem. Man arī paveicies, ka nav bijušas lielākas traumas, kuru dēļ nāktos atteikties no cīņām, pats arī to nekad nedaru un piekrītu piedāvājumiem, izejot ringā, cik bieži vien varu."

Grundulis savu karjeras desmito uzvaru profesionālajā ringā izcīnījis 20 gadu vecumā, kas ir salīdzinoši reti notikums, bet Latvijas mērogā - unikāls. Portāla "BoxRec" Latvijas labāko bokseru desmitniekā Grundulis ieņem astoto vietu, taču ir vienīgais šajā desmitniekā, kurš jaunāks par 27 gadiem.

Grundulis sestdien aizvadīja cīņu pret spāni Jomeru Medrano, kuru pārliecinoši pārspēja pēc punktiem sešu raundu cīņā vieglā svara kategorijā. Piektā raunda izskaņā Grundulis bija tuvu uzvarai ar nokdaunu, kad ar spēcīgu sitienu nogāza savu pretinieku, kurš tomēr paspēja piecelties, un tad viņu izglāba gongs.

"Tas sitiens nemaz nebija apzināts," sacīja Grundulis. "Tāda automātiska kustība man. Taču viņam paveicās, ka tās bija raunda beigas, palika vairs tikai dažas sekundes. Varēja pat dzirdēt, cik ļoti viņam sāp, un varētu varbūt vēlēties, lai tiesnesis tobrīd citādi noreaģē, liekas, ka tad būtu pieticis man laika visu pabeigt jau piektajā raundā."

Grundulis šī bija pirmā cīņa vieglajā svarā (līdz 61.2 kg), un viņš augstu novērtēja savas uztura speciālistes Alises Kindzules darbu. "Iepriekš, kad piedzīvoju savu pagaidām vienīgo zaudējumu, sapratu, ka esmu ielīdis neīstajā vietā (pusvidējā svarā)," sacīja Mārcis. "Pēc tam ierobežojumu laikā nolēmām mēģināt iet vēl vienu svara kategoriju zemāk. Bija daudz grūtību šīs pandēmijas dēļ, nomainījās vismaz pieci pretinieki. Bija tad variants aizvadīt cīņu pret "Top 200" pretinieku, taču pēc video viņš izskatījās daudz sliktāks nekā Medrano, kurš rangā ir zemāk. Tāpēc rangā pēc šīs cīņas droši vien nekāpšu, taču pieredzes ziņā, manuprāt, ir iegūts vairāk."

Saņēmis jautājumu par nākotnes plāniem un iespējamo došanos uz cīņām ārzemēs, Grundulis atbildēja nešaubīgi un konkrēti: "Personīgi es uzskatu, ka man ir vēl tikai 20 gadi. Iedodiet man patrenēties vēl 6-7 gadus, tikai tad es būšu savā brieduma laikā un savā augstākajā līmenī, un tad arī varēšu cīnīties par jostām un tituliem."

"Jā, Amerikā ir tagad jaunās zvaigznes, kas jau 20-22 gadu vecumā visu dara un kļūst par pasaules čempioniem," atzina Grundulis. "Bet neesmu sācis trenēties boksā tik agrā vecumā kā viņi, ienācu boksā tikai 13 gadu vecumā. Šobrīd gan tā ir mana galvenā nodarbošanās, tagad iepriekšējos septiņus mēnešus visu laiku trenējos, ieskaitot visu vasaras karstumu."

Savukārt par salīdzinājumu ar ASV boksa jauno zvaigzni Raienu Garsiju, 22 gadus veco bokseri ar milzīgo sociālo tīklu sekotāju loku, Grundulis tikai pasmējās. "Jā, ja grib, tad kaut kādas līdzības vizuāli, kreisajā rokā un tamlīdzīgi var sameklēt, taču viņam jau ir pilnīgi cita pieeja boksam. Nevar salīdzināt apstākļus, kādos viņš trenējas, kāda viņam ir komanda un pārējais, un, galu galā, ir jau iemesls, kādēļ Garsija ir tikai viens, nevis katrā bagātā valstī tāds bokseris. Uzreiz godīgi varu pateikt, ka līdz tam līmenim man vēl iet un iet."

     [+] [-]

, 2021-07-28 11:22, pirms 2 mēnešiem
Galvenais turpini trenēties un nenoej no ceļa. Panākumi būs!

  +1 [+] [-]

, 2021-07-28 12:44, pirms 2 mēnešiem
Labākā cīņa tajā vakarā. Spēcīgākais pretinieks no visiem bija. Pārējiem maisi kaut kādi. Skaistu un tehniski boksu parādīja jaunais censonis. Vēl starp latviešiem Marčenko un Blūmentālu bija “gaļasmašīna”, Ramlavs “izkāvās” ar baltkrievu. Bet skaistākais bokss noteikti bija Grundulim ar melnādaino Spānijas pārstāvi.

     [+] [-]

, 2021-07-28 12:51, pirms 2 mēnešiem
Šitā džeka cīņām vienmēr sekoju līdz. Prieks baudīt tādu boksa stilu un tehniku, skatāmākā cīņas LNK šovos. Izskatās ka čalim arī galvā nav sakāpis. Tā tikai jāturpina un būs laiks arī jostām.

     [+] [-]

, 2021-07-28 13:59, pirms 2 mēnešiem
Kad būsi gatavs tad cīnies. Sasteigt tikai tāpēc, ka kāds cits tā grib nav jēgas.

     [+] [-]

, 2021-07-28 14:21, pirms 2 mēnešiem
"Piektā raunda izskaņā Grundulis bija tuvu uzvarai ar nokdaunu"....uzvaru ar nokdaunu neiegūs, vai autors saprot atšķirību starp nokautu un nokdaunu?

     [+] [-]

, 2021-07-28 15:28, pirms 2 mēnešiem
Šis autors varētu strādāt Latvijas Radio, tur arī ziņās vienreiz pateica, ka "Briedis pretinieku trīs reizes aizsūtījis nokautā"

Bet nav arī pateikts, ka astotais viņš ir P4P reitingā, nevis savā kategorijā. Savā kategorijā viņi ir divi kopā ar Ramlavu un pašlaik viņš ir otrais.