Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:111, Did:0, useCase: 3

Bolotņiks par "smieklīgajiem" piedāvājumiem un Fīldinga izaicinājumu

Rolands Eliņš

Bolotņiks par "smieklīgajiem" piedāvājumiem un Fīldinga izaicinājumu
Ričards Bolotņiks. Foto: Action Images via Reuters/Scanpix

Latvijas bokseris Ričards Bolotņiks gatavojas drīzumā atgriezties ringā, kur nav cīņu aizvadījis kopš augusta. Šobrīd viņam ir vairāki piedāvājumi par cīņu ārzemēs, kurus gan Ričards pats mūsu portālam raksturoja kā smieklīgus, taču labāks piedāvājums nācis no britu boksera Rokija Fīldinga nometnes, tiesa, tur atšķiras abu bokseru plānotās svara kategorijas.

Ričards Bolotņiks (18-6-1) savu iepriekšējo cīņu aizvadīja augustā, kad Anglijā piekāpās Džošua Buatsi. Uzvara šajā cīņā būtu pietuvinājusi viņu pasaules čempiona titulcīņai, bet zaudējums atmeta krietni atpakaļ, tiesa, joprojām palika nosacīta vienošanās ar "Matchroom Boxing" par turpmāku sadarbību, iegūta atpazīstamība Anglijas boksa tirgū un arī šobrīd Bolotņiks ir izlikts astotajā vietā WBA pasaules rangā pussmagajā svarā.

Iepriekšējā gada izskaņā Bolotņiks savu nākamo cīņu aktīvi vairs nemeklēja, tā vietā vienojoties ar saviem pārstāvjiem "LNK Boxing", ka labāk pilnībā atgūties no zaudējuma, ieskaitot arī pleca traumas sadziedēšanu. Sarunā ar portālu Sportacentrs.com Bolotņiks pastāstīja, ka šī trauma krietni ietekmējusi viņa sniegumu cīņā pret Buatsi ("nebija sitiena spēka tajā cīņā"), taču gada izskaņā viss jau bijis kārtībā, sākti treniņi un tagad tiek meklēta iespēja, kā treniņos paveikto pierādīt ringā.

"Piedāvājumus jau saņemu visu laiku," sacīja Bolotņiks. "Tāpat ejam uz to, ka nākamo cīņu vēlamies aizvadīt ārzemēs, visticamāk, jau Anglijā un pret augsta līmeņa pretinieku. Nevēlos, lai tagad man speciāli sarīko tādu kā atgūšanās cīņu, kurā visiem zināms, ka tikšu pie uzvaras. Nu, priekš kam to, kāda jēga? Ja cīnos pret spēcīgākiem pretiniekiem, tad augu un attīstos. Ja nē, tad stāvu uz vietas."

"Taču saņemtie piedāvājumi pārsvarā ir... smieklīgi. Man labāka vārda nav," teica Bolotņiks. "Es konkrētus piemērus atstāstīt negribētu, laikam nebūtu tas īsti pareizi, bet nu tie nav piedāvājumi, ko mēs varam pieņemt. Piemēram, ranga "Top5" čalis aicina uz augsta līmeņa cīņu, bet galdā liek tādu naudu, par ko īsti pat treniņu izdevumus un aizlidošanu nevar nosegt. Proti, šeit nav runa, ka esmu kaut kāds izvēlīgs vai tikai pēc naudas eju, bet daudzi šie piedāvājumi patiešām vienkārši ir smieklīgi."

Balvā par uzvaru "Golden Contract" turnīrā Bolotņikam iepriekš bija solīts līgums par piecu cīņu aizvadīšanu, par katru saņemot honorārus sešciparu skaitļa apmērā. Par šī solījuma piepildīšanos Bolotņiks tikai paraustīja plecus un komentēt nevēlējās, taču principā viss jau acīmredzami arī no malas.

Nesen gan saņemts jau labāks piedāvājums, un šeit Ričards nevairījās nosaukt, ka tas bijis no britu boksera Rokija Fīldinga pārstāvjiem. Fīldings (29-2) šobrīd ir izlikts 18. vietā pasaulē "BoxRec" rangā pussmagajā svarā (79.3kg), turklāt viņš ir bijušais WBA čempions otrā vidējā svara kategorijā (līdz 76.2.kg). Viņš zaudējis tikai divās cīņās – 2015. gadā pret Kallumu Smitu un 2018. gadā pret Kanelo Alvaresu. Pēc zaudējuma Kanelo Fīldings gan aizvadījis tikai divas cīņas, abas pussmagajā svarā, pieveicot daudz zemāka līmeņa pretiniekus.

Bolotņiks, kurš ir "BoxRec" ranga 28. vietā, savā "Twitter profilā veltīja Fīldingam aicinājumu uz cīņu. Ričards paskaidroja, ka tas tādēļ, ka Fīldings esot piedāvājis cīnīties aprīļa sākumā, taču otrā vidējā svara kategorijā: "Tas nav mans svars, tik zemu nevaru iet. Tad nu arī aizrakstīju viņam publiski, ka cīnīties pussmagajā svarā – nekādu problēmu, aiziet. Tā jau šobrīd tās cīņas arī bieži tiek sarunātas, ka publiski izaicina un pasaka savus nosacījumus, pievērš cilvēku interesi. Bet nu nekādu "trash talk" vai citādi izdarīties es netaisos," Bolotņiks pasmējās.

Ja tuvākajā laikā neizdosies noorganizēt cīņu ārzemēs, "LNK Boxing" esot apsolījuši Bolotņikam sarīkot cīņu Rīgā, kas bokserim arī būtu patīkams variants. "Skaidrs, ka Rīgā honorārs būtu zemāks, taču šeit nāktu citas lietas – pavisam citas emocijas par cīņu, Latvijas līdzjutēju atbalsts un kaislības. Jau pagājis labs laiciņš kopš manas iepriekšējās cīņas Rīgā, labprāt to atkal izbaudītu."

Bolotņiks gan izteica sapratni, ka šis tomēr joprojām ir Covid-19 pandēmijas laiks. "Šajā sakarā vēlos izmantot katru iespēju, kad manī kāds klausās, un patiešām aicinu visiem būt uzmanīgākiem un sargāt ne tikai savu veselību, bet arī citus sev apkārt. Covid-19 ir nopietna lieta, to izjūtu arī savā tuvumā un satraucos, tāpēc publiski novēlu visiem veselību"