Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:111, Did:0, useCase: 0

Bolotņiks: "Zaudēju, bet neesmu zaudētājs. Nekas nav beidzies, negrasos padoties"

Rolands Eliņš

Bolotņiks: "Zaudēju, bet neesmu zaudētājs. Nekas nav beidzies, negrasos padoties"
Ričards Bolotņiks. Foto: Action Images via Reuters/Scanpix

Latvijas bokseris Ričards Bolotņiks sestdienas vakarā piedzīvoja zaudējumu augsta profila cīņā Anglijā, 11. raundā ar nokautu piekāpjoties britu jaunajai zvaigznei Džošua Buatsi. Pēc atgriešanās Latvijā Bolotņiks portālam Sportacentrs.com dalījās iespaidos par aizvadīto cīņu, uzteica Buatsi paveikto, kā arī pauda apņēmību turpināt tiekties uz visaugstākajiem mērķiem.

"Šobrīd man laikam vajadzētu justies slikti pēc zaudējuma," sacīja Ričards Bolotņiks. "Iepriekšējā nedēļā gandrīz pilnībā biju atslēdzies no ārpasaules, neko nelasīju internetā, nevēru vaļā sociālos tīklus, tāpēc, kad svētdien redzēju visus veiksmes vēlējumus, vēstules un cilvēku atbalstu, patiešām biju saviļņots. Tik daudz pozitīvu emociju arī pēc zaudējuma. Domāju, ka, ja būtu uzvarējis, pat tad man nebūtu tik lielu emociju par to visu, ko Latvijas līdzjutēji man raksta un novēl sociālajos tīklos. Liels paldies visiem, to vēlējos pateikt pašu pirmo! Es mīlu Latviju, un šādos brīžos vēl jo īpaši."

"Es parasti neesmu tas, kurš raujas slavas gaismā," sacīja Bolotņiks. "Visādas filmēšanas un intervijas izdaru, jo tā ir darba daļa, bet ir reizes, kad liekas, ka visa kā ir par daudz. Tā arī bija iepriekšējā nedēļā, kad Anglijā "Matchroom Boxing" pievērsa tik lielu uzmanību šīs cīņas reklamēšanai. Protams, vairāk jau viņi reklamēja savu Buatsi (smejas), taču visur līdzi jau nācu arī es un mans vārds. Patiešām bija sajūta, ka šī ir liela cīņa, jutu lielu interesi. Protams, redzēju arī daudzus kritiskus komentārus un paņirgāšanos, taču arī tādas lietas vajadzīgas, tās mani uzkurina un motivē. Un būsim reāli - tādas lietas būs vienmēr."

Bolotņiks Rīgā atgriezās vakar, nākamajā dienā pēc cīņas, un šorīt pirmoreiz noskatījās cīņu pret Buatsi atkārtojumā, par ko tad arī bija gatavs pastāstīt sīkāk.

"Jau pirmajā raundā mēs sasitāmies ar galvām, no turienes man arī bija pārsistā acs," sacīja Bolotņiks. "Viņš to labi redzēja un pēc tam nākamos sitienus jau tēmēja visu laiku tur, lai to aci vēl vairāk aizvērtu ciet. Protams, Buatsi bija spēcīgs pretinieks, domāju, ka tā bija smagākā un grūtākā cīņa manā karjerā."

"Interesanti bija, ka ierakstā īsti nevarēja redzēt, ka Buatsi pēc maniem sitieniem rodas lielākas problēmas," turpināja Bolotņiks. "Savukārt ringā labi jutu, ka viņam ļoti nepatīk sitieni korpusā, dažreiz tur pēc sitiena viņam sāni pamatīgi nokrakščēja. Skatījos arī britu komentētāju un apskatnieku saliktos punktus. Tur gan man negribas piekrist, ka pēc punktiem zaudēju bez variantiem un viss bija vienos vārtos. Pirmo, septīto un astoto raundu uzvarēju noteikti, domāju, ka arī trešo. Četri raundi no 11 – nu, tas nav bez variantiem. Protams, nesaku, ka mans vērtējums pašam par sevi ir visprecīzākais, bet man likās, ka cīņa bija visai līdzvērtīga," sacīja Latvijas bokseris. "Parādīju, ka varu cīnīties par uzvaru visaugstākajā līmenī."

"Nokauts sestajā raundā –tas nebija nekas tik nopietns. Atkārtojumā var labi redzēt, ka tobrīd abi reizē izdarījām vienādu sitienu. Viņam sanāca pāris centimetrus augstāk sitiens, tas arī trāpīja, bet nekā tur nebija, ātri piecēlos, un septītajā raundā jau gāju uz priekšu," teica Bolotņiks. "Bet nokauts 11. raundā – tajā situācijā vispār pat neiedomājos, ka tā tobrīd var sanākt. Tobrīd gāju prom no viņa, nolaidu rokas. Nu jā, biju noguris, viņš arī bija noguris, taču tobrīd viņš tāpat vēl veica taisno sitienu, kurā ielika visu savu svaru. Biju gatavs 12. raundam, vēlējos 12. raundu. Bija plāns nokausēt viņu un tad beigās iet uz visu banku, jo Buatsi tik ilgu cīņu nekad nebija boksējis. Nesanāca, liktenis bija lēmis citādi."

Bolotņiks vēlējās uzsvērt, ka šis zaudējums nenozīmē viņa augsto mērķu beigas: "To vēlos pateikt skaidri un gaiši – nekas nav beidzies, iešu uz priekšu. Esmu nokritis rangā zemāk, nevis vispār izkritis no tā. Zaudēju šajā cīņā, taču neesmu zaudētājs." Viņš "BoxRec" neoficiālajā rangā pussmagajā svarā nokritis no 11. uz 19. vietu, kamēr Buatsi no 12. vietas pacēlies uz desmito vietu.

"Pāris nedēļas atpūtas, un atkal ķeršos pie darba. Situācija ir tāda, ka joprojām esmu WBO Eiropas čempions, jo cīņā pret Buatsi mēs savas jostas galdā nelikām, tā bija cīņa tikai par obligātā titula kandidāta statusu," paskaidroja Bolotņiks. Sākotnējais plāns un vienošanās ar "Matchroom Boxing" paredzēja Bolotņikam trīs cīņas šīs organizācijas paspārnē, taču Bolotņiks ar 100% pārliecību nevarēja pateikt, ka šī vienošanās paliek spēkā arī viņa zaudējuma gadījumā.

"Vēl divas cīņas ar "Matchroom Boxing", vai arī vēl četras cīņas ar "MTK Global", kas it kā pienākas par uzvaru "Golden Contract" turnīrā," teica Ričards. "Bet šajās lietās nekad nevari būt līdz galam drošs par to, kas būs. Taču arī no līdzjutējiem Anglijā saņēmu patīkamas atsauksmes, dzirdēju labus vārdus arī Hērna paša, un domāju, ka tīri labi varētu aizvadīt cīņas arī pret citiem Anglijas labākajiem bokseriem. Savukārt runājot par Buatsi – arī ar viņu vēl nekas nav beidzies. Buatsi tagad būs titulcīņa pret Bivolu. Labi, es pagaidīšu, trenēšos un trenēšos, bet tad cerēšu uz revanšu. Nebaidos stāties pretim nevienam pretiniekam, un arī padoties netaisos."

Pirms cīņas Buatsi bija izlikts kā pārliecinošs favorīts, turklāt cīņu aizvadīja sava promoutera organizētā šovā, kas otram bokserim bieži vien var radīt sajūtu, ka viņš šeit ir uzaicināts tikai tāpēc, lai zaudētu. Bolotņiks norādīja, ka Hērns un "Matchroom Boxing" viņam šādu noskaņu nav radījuši: "Viss bija ļoti profesionāli sagatavots, nebija nekādu mazo triku un viltību, ko mājinieki it kā var izspēlēt. Par to favorīta statusu – zini, es centos neklausīties citos. Klausījos sev tuvajos cilvēkos un trenerī. Daudzus viedokļus nedzirdēju, bet dzirdēju, ka treneris Dmitrijs Šiholajs sekundi pirms cīņas sākšanās man sacīja "Tu esi favorīts!" To es dzirdēju, un tam arī ticēju. Šoreiz neizdevās to pierādīt, bet vēlreiz saku – nekas nav beidzies."

Cīņas video apskats

Slēpts komentārs: truestory

  +2 [+] [-]

, 2021-08-16 15:52, pirms 2 mēnešiem
ar spēku būs vien par maz,lai iet pie Maira Brīdisa un mācas viltības..krievu boksa analītiķi atzīst ka Breidis ir ļoti gudrs un viltīgs bokseris

  +9 [+] [-]

, 2021-08-16 16:02, pirms 2 mēnešiem
bļin, žēl, ka zaudēja... bet nepadodies - atgriezies vēl spēcīgāks, Ričard!
Slēpts komentārs: elgarz

     [+] [-]

, 2021-08-16 16:06, pirms 2 mēnešiem
pie fričenes jāpiestradā

  +7 [+] [-]

, 2021-08-16 17:02, pirms 2 mēnešiem
Prieks par tādu cīnītāja attieksmi. Lai izdodas revanšēties.

  +7 [+] [-]

, 2021-08-16 17:36, pirms 2 mēnešiem
Ričard !
Visu cieņu ! Lai izdodas iecerētais ! 👊
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +3 [+] [-]

, 2021-08-16 18:10, pirms 2 mēnešiem
Ričarda attieksme lieliska! Jā, Buatsi bija labāks, bet tik ļoti liela tā starpības nebija. Iespējas ir boksa elitē.

  -1 [+] [-]

, 2021-08-16 18:14, pirms 2 mēnešiem
Aleksandrs Ovečkins rakstīja: Betu man padirsi? Padirsi!
Cīņa izskatijies pec dauzamās lupatas? Izskatijies!

Tādēļ vari iet strādā par sētnieku musar
Mazliet piekrītu,lai vinētu melno,jābūt gudrākam..nevar uzķertis uz smagiem sitieniem un visu laiku skatīties ko treners teiks,pašam jādomā

  -1 [+] [-]

, 2021-08-16 18:49, pirms 2 mēnešiem
otins rakstīja: Prieks par tādu cīnītāja attieksmi. Lai izdodas revanšēties.
nekāda revanša nebūs

  -1 [+] [-]

, 2021-08-16 19:17, pirms 2 mēnešiem
Lasot visus šos heieru komentārus gribētos paskatīties cik drosmīgi būtu iziet ringā un parādīt kā Ričards neko nevar, un cik sekundes jūs izturētu ar Ričardu ringā! Kauns par tādiem komentētājiem un cilvēkiem Latvijā...

  -2 [+] [-]

, 2021-08-16 19:17, pirms 2 mēnešiem
reāli domājot..variantu nav...nu neesi stiprāks par Gasijevu,Kudrašovu,lebedjevu,kur viņi ir?

  -1 [+] [-]

, 2021-08-16 19:18, pirms 2 mēnešiem
CuronianKing rakstīja: Lasot visus šos heieru komentārus gribētos paskatīties cik drosmīgi būtu iziet ringā un parādīt kā Ričards neko nevar, un cik sekundes jūs izturētu ar Ričardu ringā! Kauns par tādiem komentētājiem un cilvēkiem Latvijā...
Tev mazvērtības kompleksi?Izej vispirms pats un tad liec to citiem darīt

  -2 [+] [-]

, 2021-08-16 19:26, pirms 2 mēnešiem
CuronianKing rakstīja: Lasot visus šos heieru komentārus gribētos paskatīties cik drosmīgi būtu iziet ringā un parādīt kā Ričards neko nevar, un cik sekundes jūs izturētu ar Ričardu ringā! Kauns par tādiem komentētājiem un cilvēkiem Latvijā...
pajols
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +5 [+] [-]

, 2021-08-16 21:51, pirms 2 mēnešiem
Nokauts sestajā raundā –tas nebija nekas tik nopietns

Autor palabo.Nokdauns,nevis nokauts.

  +2 [+] [-]

, 2021-08-16 22:51, pirms 2 mēnešiem
eh, nevarēju noskatīties cīņu - tik žēl bija skatīties tādu atdevi un cenšanos, bet tā sajūta, ka visu laiku pietrūkst.

  +1 [+] [-]

, 2021-08-17 08:49, pirms 2 mēnešiem
Šī bija ļoti skatāma boksa cīņa, veiksmi Ričij, smags darbs nesīs lielas uzvaras peogress pēdējās cīņās tev ir milzīgs!

  +1 [+] [-]

, 2021-08-17 09:10, pirms 2 mēnešiem
Man patīk Bolotņiks, īsta lauvas sirds, izturību viņam, ar nepacietību gaidīšu nākamās cīņas

     [+] [-]

, 2021-08-17 11:43, pirms 2 mēnešiem
Veiksmi turpmak, nezinu vai tagat uzreiz vajadzetu liist Anglija un pret Anglu favoritiem cinities, jaunajiem Angliem ir stipri pamati iemaciti boksa no bernibas tur boks ir loti liela cienaa. Var tikai noraut vel paris zaudes un tad jau ratings parlieciba un viss parejais kritisies smagi, labak paris gadus lai pacinas citur eiropa

     [+] [-]

, 2021-08-17 14:41, pirms 2 mēnešiem
Zaudē cīņu ,bet nav zaudētājs.. Jā laba domāšana čalim..

     [+] [-]

, 2021-08-17 15:00, pirms 2 mēnešiem
Raksta bildei bija jābūt Bolotņikam uz dēļiem, jo tas ir aktuālākais no viņa cīņām.

     [+] [-]

, 2021-08-17 15:11, pirms 2 mēnešiem
ko B darīs tālāk? kaut kādu naudiņu varēs gan jau nopelnīt Anglijā boksējot perspektīvos angļus, tāds kā gate keeper, ja tiec pāri B tad tev ir izredzes cīnīties par kādu no jostām. ārpus Anglijas nebūs tik daudz intereses un naudas, bet gan jau kādu poli vai vācieti varētu atskaldīt

  +2 [+] [-]

, 2021-08-17 17:42, pirms 2 mēnešiem
nokrakščēja - autor, kā tādu gramatiku var dabūt gatavu?

     [+] [-]

, 2021-08-17 21:13, pirms 2 mēnešiem
yankeezulu rakstīja: nokrakščēja - autor, kā tādu gramatiku var dabūt gatavu?
Tas tak vispārzināms murga dzinējs. Viņam nokauts sestajā raundā arī bija.

  +1 [+] [-]

, 2021-08-17 21:14, pirms 2 mēnešiem
H.E.N.R.Y. rakstīja: Raksta bildei bija jābūt Bolotņikam uz dēļiem, jo tas ir aktuālākais no viņa cīņām.
Tu vēl nevari nomierināties? Nu padzina Tevi Ričards skolā zem galda, značit esi lūzers un lupata. Par vēlu tagad izpildīties zam katra raksta.

     [+] [-]

, 2021-08-17 21:17, pirms 2 mēnešiem
serbs rakstīja: reāli domājot..variantu nav...nu neesi stiprāks par Gasijevu,Kudrašovu,lebedjevu,kur viņi ir?
Kur viņi ir. Ļebedevs ir/ bija citā svara kategorijā. Un vispār jau ir beidzis karjeru. Kudrjašovs divas svara kategorijas augstāk. Beterbijevs jā, tajā pat svarā, tikai tagad pie viņa netikt, divas trīs cīņas jāaizvada veiksmīgi un tad var runāt.

  +1 [+] [-]

, 2021-08-18 09:12, pirms 2 mēnešiem
zaxx rakstīja: Zaudē cīņu ,bet nav zaudētājs.. Jā laba domāšana čalim..
zaudēt cīņu vēl nenozīmē zaudēt karu

     [+] [-]

, 2021-08-18 09:48, pirms 2 mēnešiem
left_hook rakstīja: Tu vēl nevari nomierināties? Nu padzina Tevi Ričards skolā zem galda, značit esi lūzers un lupata. Par vēlu tagad izpildīties zam katra raksta.
Hendža ir kaislīgs cīnītājs par tēmu "ja nepatīk tad nekomentē", sevisķi ja tos no miskastēm izvilktos importa vai vietējos kokakāju spārdītājus aiztiek, bet šai tēmā nu nekādi nevar noturēties

     [+] [-]

, 2021-08-18 13:12, pirms 2 mēnešiem
Cilvēks no 90ajiem , homo soveticus !

     [+] [-]

, 2021-08-19 11:06, pirms 2 mēnešiem
zaxx rakstīja: Zaudē cīņu ,bet nav zaudētājs.. Jā laba domāšana čalim..
Nu, vārguļi met uzreiz plinti krūmos, bet stipri cilvēki izanalizē kļūdas un močī tālāk.

Protams, ka Ričards ir ieguvējs- katra cīņa ir pieredze, un citreiz zaudējums dod vairāk nekā uzvara. Tāpat atrādīja sevi UK tirgum, nedomāju ka tagad viņš ir norakstīts tur.

     [+] [-]

, 2021-09-23 22:42, pirms 4 nedēļām
Pofig, labāk lai atskaita man zaudēto sotaku