Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:111, Did:0, useCase: 3

Kovaļovs krūzeros debitē ar uzvaru, Bakole pieveic olimpisko smagsvaru čempionu

Rolands Eliņš

Kovaļovs krūzeros debitē ar uzvaru, Bakole pieveic olimpisko smagsvaru čempionu
Sergejs Kovaļovs. Foto: Sye Williams/BoxingScene

Krievijas bokseris Sergejs Kovaļovs nedēļas nogalē beidzot aizvadīja savu pirmo cīņu krūzeru svara kategorijā, pēc punktiem pieveicot bulgāru Tervelu Pulevu. Savukārt smagsvaru cīņā Parīzē Martins Bakole pieveica Toniju Joku, 2016. gada olimpisko čempionu.

Sergejs Kovaļovs (35-4-1), bijušais pasaules čempions pussmagā svara kategorijā, savu iepriekšējo cīņu bija aizvadījis 2019. gada beigās, kad piekāpās Kanelo Alvaresam un zaudēja čempiona titulu. Viņa atgriešanās ringā aizkavējās pandēmijas un dažādu citu apstākļu dēļ, lai gan par savu nodomu pacelties uz krūzeru svara kategoriju viņš bija pavēstījis jau sen.

Nedēļas izskaņā viņš šo apņemšanos beidzot piepildīja, desmit raundu cīņā pēc punktiem pieveicot bulgāru Tervelu Pulevu (16-1). Kovaļova uzvara bija pārliecinoša (98:92, 98:92 un 97:93), taču tiek norādīts, ka cīņa kā tāda bija visnotaļ vienmuļa un pagāja bez nokdauniem.

Kovaļovs līdz ar to oficiāli mainījis svara kategoriju un uzreiz pacēlies uz pirmā smagā svara divīzijas augšu. Portāla "BoxRec" rangā Kovaļovs šobrīd ir ceturtajā vietā, tikai aiz Ilungas Makabu, Lorensa Okolija un ranga līdera Maira Brieža.

Nedēļas nogalē nozīmīga cīņa notika arī Parīzē, kur Kongo DR bokseris Martins Bakole (18-1) izcīnīja uzvaru pār Francijas sportisti Toniju Joku (11-1), sarūpējot krietnu pārsteigumu. Bakolem tā bija karjeras lielākā uzvara, un viņš tagad pacēlies uz 11. vietu smagsvaru rangā "BoxRec" versijā, kamēr Jokam (16. vieta) tas bija pirmais zaudējums karjerā.

Bakole uzvaru guva pēc tiesnešu lēmuma (96:92, 95:93 un 94:94), tiesa, viena tiesneša piešķirtais neizšķirts jau plaši izsmiets kā absolūti neatbilstošs cīņas gaitai un tiek aicināts sniegt paskaidrojumus.

Jāpiemin, ka Bakole ir pašreizējā WBC krūzeru čempiona Ilungas Makabu jaunākais brālis.