Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:111, Did:0, useCase: 3

Rozentāls: "Vēlos sekot Brieža piemēram ringā un kļūt par čempionu"

Rolands Eliņš

Rozentāls: "Vēlos sekot Brieža piemēram ringā un kļūt par čempionu"
Francis Rozentāls. Foto: Boriss Simsons/LNK Boxing

Latvijas jaunajam bokserim Francim Rozentālam aizvadītajā nedēļas nogalē bija cīņa pret Mihailu Kozletinovu, kurā tika fiksēts neizšķirts. Rozentāls pēc cīņas portālam Sportacentrs.com norādīja, ka, lai arī neizdevās, šī cīņa bijusi lieliska mācība.

21 gadu vecais Francis Rozentāls (7-0-1) sestdien "LNK Fight Night 19" cīņu šovā aizvadīja sešu raundu cīņu pret krievu bokseri Mihailu Kozletinovu (2-2), krietni vecāku un pieredzējušāku bokseri, kuram ir liela pieredze arī amatieru boksā. Cīņā tika fiksēts neizšķirts ar dalītu tiesnešu lēmumu (57:57, 58:57 un 55:58), pretiniekam saņemot arī soda punktu.

"Katra cīņa ir kā mācība," pēc cīņas sacīja Rozentāls. "Būs jānoskatās cīņa, jāizdara secinājumi un jāiet uz priekšu, es esmu vēl jauns. Protams, labi, ka joprojām cīnos bez zaudējumiem, bet par šo neizšķirtu... nezinu, ko tiesneši tur saskatīja, bet nu kā ir, tā ir."

"Es pats personīgi pēc cīņas jutos kā uzvarējis," teica Rozentāls. "Jau pirmajā raundā kontrolēju viņu ar džebu, viņam ātri visa seja bija sarkana un sasista, likās, ka tāpat arī turpinu." Kad Rozentālam atgādināja, ka pretinieks jau arī saņēmis soda punktu, tad nu sanāk, ka pēc "tīrajiem" punktiem Kozletinovs pat uzvarējis, Francis paraustīja plecus, pateica, ka uzskata to par absurdu, taču tiesnešu darbā nejaucas.

Rozentālam šī bija pirmā pilnā sešu raundu cīņa karjerā. "Viss bija normāli, spēka pietika, biju labi sagatavojies, taču nākamajā sešu raundu cīņā būšu vēl labāks," apsolīja Francis. "Vajadzētu būt tik gatavam, lai sestajā raundā ringā varētu strādāt tāpat kā pirmajā. Redzēju jau, ka sestajā raundā viņš pats pēc maniem sitieniem sāka "peldēt" un kājas tur ieļodzījās."

"Bet nu daudz spēka paņēma arī tas, kā tieši pretinieks cīnījās," turpināja Rozentāls. "Viņš bija tāds izteikts netīrais bokseris, gan vairākas reizes sitot pa jostasvietu, par ko tiesnesis neaizrādīja, gan arī vairākkārt sitot jau pēc signāla. Nu, par to arī viņš saņēma soda punktu."

No konkrētās cīņas tēmas pārejot uz ilgtermiņa plāniem, Rozentālam tika vaicāts, uz ko viņš tēmē boksā un ko viņš vēlas no šīs nodarbes iegūt. "Es vēlos sekot Brieža pēdās. Nevis tajā, ko viņš tagad ārpus ringa dara," pasmejas, "bet gan tajā, ko viņš dara ringā, proti, vēlos kļūt par pasaules čempionu. Protams, es te negribu tikt pārprasts, jo ļoti cienu Briedi un viņa sasniegtos, ir arī daudzas labas lietas, ko viņš dara ārpus ringa, papildus tiem tagadējiem Džeika Pola prikoliem."

Rozentāls gan pats nav nekāda pelēkā pele, kas kritusi uz mutes, un viņš pats saka, ka ļoti labprāt iesaistās vārdu apmaiņās ar pretiniekiem gan ringā, gan ārpus tā: "Arī par šo cīņu varu pateikt, ko ar Kozletinovu ringā runāju. Viņš tur nāca virsū, es viņam angliski vairākkārt uzsaucu "C`mon, boy, c`mon boy", un tad viņš tā pamatīgi uzvilkās. Man patīk darīt lietas atraktīvāk, bet nu skaidrs, ka tas ar jēgu jādara."

"Šobrīdējais plāns mums ar treneri Sandi Kleinu noteikti ir vēl pāris gadus kārtīgas mācības," sacīja Rozentāls. "Es jau esmu vēl jauns, kamēr tas Kozletinovs tāds kārtīgs mužiks, ringā gan jau to varēja redzēt. Viņam tāda baisā seja, bet man vēl bārda normāli neaug," pasmējās jaunais bokseris. "Protams, ka par to ringā nedomāju un nepievēršu uzmanību. Cienu pretinieku kā cīkstoni, taču galīgi nedomāju, ka man tagad vajadzētu no vecākiem un pieredzējušākiem cīkstoņiem kaut kā īpaši uzmanīties vai tamlīdzīgi, jebkurā cīņā vienkārši jādara pašam sava lieta."

Rozentāls arī izteica sapratni, ka tuvākajā laikā uz boksa eliti vēl nemaz nevar tēmēt, un, lai tiktu līdz lielām cīņām un aicinājumiem uz ārzemēm, vajadzīgi vēl vairāki gadi: "Nevar vienu gadu noiet augstskolā un uzreiz prasīt profesora darbu. Jāuzkrāj pieredze, jāiegūst prakse, un tad arī sekos loģisks nākamais solis. Arī šī cīņa nebija ideāla, tāpat pārāk daudz sanāca sitieni ar lielu vēzienu, redzēju, ka viņam ir pārāk augsts bloks, ko līdz galam neizmantoju. Bet tieši no cīņas viedokļa likās, ka eju uz priekšu un biju daudz labāk savācies."

Tam piekrita arī viņa treneris Sandis Kleins, kurš portālam Sportacentrs.com norādīja, ka progress ir acīmredzams. Francis esot daudz labāk strādājis ar džebu, bijis savaldīgāks un vairāk tieši boksējis, nevis iesaistījies cīniņā. Par piešķirto neizšķirtu Kleins sestdien paraustīja plecus, arī uzsverot, ka šādu lēmumu kombinācijā ar piešķirto soda punktu nesaprot, taču pieļāva, ka no viņa pozīcijām ringa malā bijis redzams citādi nekā tiesnešiem vai TV ekrānā.

Kleins toties uzsvēra, ka galvenais šajā cīņā bijusi pieredzes iegūšana: "Francim mierīgi varētu sarunāt vēl piecas cīņas pret kaut kur atrastiem pretiniekiem, kuri līdz trešajam raundam netiek. Jā, bilanci tas palīdz uzbūvēt, taču šeit kopā nospriedām, ka labāk ņemt tiešām sīkstu pretinieku, Kozletinovam amatieros ir ļoti liela pieredze un uzkrāts sīkstums, un šāda cīņa Francim bija vērtīgāka nekā piecas parastas uzvaras."

Rozentāls pēc šīs cīņas, kas sākumā nebija iekļauta "BoxRec" oficiālajā pārskatā kopā ar citām sestdienas LNK cīņām, bet šodien tajā parādījusies, pasaules rangā ieņem 253. vietu otrā vidējā svara kategorijā.

  +7 [+] [-]

, 2022-02-16 17:18, pirms 4 mēnešiem
Novēlu Francim vienmēr saglabāt pārliecību par saviem spēkiem! Lai izdodas!

  +3 [+] [-]

, 2022-02-16 17:27, pirms 4 mēnešiem
Lai Francim viss izdodas un lai nepaliek par klaunu kā Briedis

  -2 [+] [-]

, 2022-02-16 17:29, pirms 4 mēnešiem
Cik labs ir šis čalis ? Ir potenciāls vismaz uz pusi kļūt tik labam kā Briedim ?

  +1 [+] [-]

, 2022-02-16 17:37, pirms 4 mēnešiem
sochee rakstīja: Cik labs ir šis čalis ? Ir potenciāls vismaz uz pusi kļūt tik labam kā Briedim ?
Savā vecumā jau ir labāks par Briedi, bet par agru spriest, kā būs.

  -1 [+] [-]

, 2022-02-16 17:37, pirms 4 mēnešiem
sochee rakstīja: Cik labs ir šis čalis ? Ir potenciāls vismaz uz pusi kļūt tik labam kā Briedim ?
Domāju, ka māsa sasniegs augstākus rezultātus, bet tā kā sieviešu bokss nekotējās pārāk augstu, tad čalim ir visas iespējas atbildēt par saviem vārdiem turot solījumu.

  +2 [+] [-]

, 2022-02-16 19:09, pirms 4 mēnešiem
Pašlaik interesantākais boksers Latvijā. Patīk šis čalis.Potenciāls milzīgs. Plus vēl treners neviens cits kā Kleins! Pēdējā cīņa nebija diezko pārliecinoša,bet tas uz pieredzes rēķina. Veiksmi Francim. Gaidīšu nākamo cīņu.

  +1 [+] [-]

, 2022-02-16 19:43, pirms 4 mēnešiem
Čalis izskatās perspektīvs, bet pagaidām ringā nu bardaks pamatīgs.. un kardio!?

     [+] [-]

, 2022-02-16 20:33, pirms 4 mēnešiem
Ļoti interesants bokseris, bet ar tik paviršu aizsardzību, kāds viņu noteikti noķers un noliks uz dēļiem.

     [+] [-]

, 2022-02-16 20:45, pirms 4 mēnešiem
shamanis29 rakstīja: Savā vecumā jau ir labāks par Briedi, bet par agru spriest, kā būs.
Un diez kādus faktus Tu izmanto, lai izteiktu salīdzinājumu?

     [+] [-]

, 2022-02-16 22:37, pirms 4 mēnešiem
tādsnesportists rakstīja: Un diez kādus faktus Tu izmanto, lai izteiktu salīdzinājumu?
Ja nekļūdos tad tas pats Kleins to ir teicis

     [+] [-]

, 2022-02-16 23:04, pirms 4 mēnešiem
tādsnesportists rakstīja: Un diez kādus faktus Tu izmanto, lai izteiktu salīdzinājumu?
Piemēram tādu, ka Briedis vēl šajā vecumā nebija pārkvalificējies uz boksu no kikboksa.

     [+] [-]

, 2022-02-16 23:05, pirms 4 mēnešiem
Dzimmiy rakstīja: Ļoti interesants bokseris, bet ar tik paviršu aizsardzību, kāds viņu noteikti noķers un noliks uz dēļiem.
Tāda aizsardzība ir praktiski visiem viņa vecumā. Tas pats Briedis, kad uzsāka karjeru, bigest better turnīros, aizsardzības nebija vispār. Tur pat bija zaudējums finālā, kas protams pro statistikā neierakstījās. Tā lūk

     [+] [-]

, 2022-02-16 23:20, pirms 4 mēnešiem
Bet man ir aizdomas, ka Briedim jau tobrīd bija ilgstošāka atrašanās cīņas sportā. Varu diezgan droši likt uz to, ka vispārējā fiziskā sagatavotība bija augstākā līmenī.