Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:111, Did:0, useCase: 0

Džošua un Fjūrija cīņa tiek plānota augusta vidū Saūda Arābijā

Rolands Eliņš

Džošua un Fjūrija cīņa tiek plānota augusta vidū Saūda Arābijā
Taisons Fjūrijs un Entonijs Džošua. Foto: AFP/Scanpix

Gada notikums boksā – smagsvaru Entonija Džošua un Taisona Fjūrija cīņa – tiks sarīkots Saūda Arābijā, atklāja Džošua promouters Edijs Hērns.

Entonija Džošua un Taisona Fjūrija tikšanās ringā ir paredzēta divreiz, par to liecina abu noslēgtais principiālais līgums, taču organizatoriem joprojām nav izdevies izziņot pirmo cīņu. Nav zināma ne tās norises vieta, ne datums, turklāt Fjūrija promouters Bobs Arums nesen publiski apgalvoja, ka cīņa ir izjukusi.

Tiek gan pieļauta iespēja, ka Aruma vārdi ir gluži vienkārši taktika otras puses pasteidzināšanai, un Džošua promouters Edijs Hērns cīņas izjukšanu noliedzis kā nepatiesu informāciju. Tagad viņš intervijā "Sky Sports" norādījis, ka cīņas potenciālie datumi ir 7. un 14. augusts.

"Par cīņas norises vietu – tas būtībā ir ļoti slikti slēpts noslēpums, ka cīņa notiks Saūda Arābijā," atklāja Hērns. Hērnam nesen jau bija pieredze ar Džošua cīņas organizēšanu šajā bagātajā Tuvo Austrumu valstī, un viņš pastāstīja, ka arī šoreiz sadarbība notiek ar tiem pašiem cilvēkiem.

"Mēs par šo sadarbību jūtamies ļoti komfortabli," teica Hērns. "Arī Džošua visam piekrīt. Viņš zina, ka Saūda Arābija piepildīja visu, ko bija solījusi iepriekšējā reizē, kad viņš tur cīnījās pret Endiju Ruisu."

Hērna plānos nozīmīgu lomu spēlēs arī olimpiskās spēles, kuru noslēgums paredzēts tieši astotajā augustā, attiecīgi lielās boksa cīņas datumam piemērotāks varētu būt 14. augusts, taču viņš cer, ka viss tiks izziņots oficiāli tuvāko dienu laikā.

Džošua un Fjūrija cīņa tiek plānota par visu četru vadošo boksa organizāciju čempiona tituliem. Boksā nav bijis apvienotā neapstrīdētā pasaules čempiona kopš Lenoksa Lūisa 2000. gadā.

Izmantotie resursi:
https://www.bbc.com/sport/boxing/57...