Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:111, Did:0, useCase: 3

Kleins: Ja Džošua neuzvarēs ar ātru nokautu, pret Usiku viņam nav izredžu

Rolands Eliņš

Kleins: Ja Džošua neuzvarēs ar ātru nokautu, pret Usiku viņam nav izredžu
Foto: Action Images via Reuters/Scanpix

20. augustā Saūda Arābijā norisināsies viena no gada lielākajām boksa cīņām pasaulē, kur savus smagsvara čempiona titulus aizstāvēs Oleksandrs Usiks, piedāvājot revanšu Entonijam Džošua. Uz viņu pirmās cīņas detaļām atskatījās Latvijas boksa treneris Sandis Kleins, norādot, ka šoreiz jārēķinās ar pavisam cita veida cīņu, taču tajā viņš tāpat paredz ļoti grūtus mirkļus britu bokserim.

Oleksandrs Usiks iepriekšējā septembrī uz cīņu Anglijā ieradās cīnīties pret nosacīto favorītu Entoniju Džošua, taču ringā bija skaidri redzams, ka šoreiz favorīts ticis novērtēts nepareizi – Usiks izcīnīja pārliecinošu uzvaru pēc punktiem un kļuva par jauno pasaules čempionu IBF, WBO un WBA versijās. Viņu līgumā bija iekļauta Džošua iespēja pieprasīt revanšu, kas Krievijas kara Ukrainā dēļ aizkavējās un norisināsies 20. augustā.

Atskatīties uz viņu pirmo cīņu portāls Sportacentrs.com aicināja boksa treneri Sandi Kleinu, kura vadībā viņa bijušais audzēknis Mairis Briedis Usikam pretim stājās Supersērijas pusfinālā 2018. gadā. Kleins izcēla Usiku kā šīs cīņas favorītu un uzsvēra, ka šoreiz ringā būs redzams pavisam cits bokss nekā pirmajā cīņā.

"To es saku vairāku apsvērumu dēļ un par abiem bokseriem. Ļoti gaidu šo cīņu, manuprāt, būs ļoti interesanti," teica Kleins. "Par iepriekšējām cīņām daudz nevēlos izteikties, jo Usiks ir tāds bokseris, kurš patiešām no katras cīņas paņem visu noderīgo un nākamajā cīņā ir jau labāks bokseris, tāpēc nedomāju, ka īpaši jāizceļ, kas viņam nesanāca iepriekšējās smagsvaru cīņās pret Viferspūnu un Čisoru, kur vispār loģisks rezultāts bija neizšķirts, nevis uzvara pēc punktiem."

"Taču par pirmo Džošua-Usika cīņu īsumā – TV pārraidē tas nebija īpaši redzams, bet mans draugs sēdēja vienā no pirmajām rindām un vēlāk teica, ka labi varējis just, cik spēcīgi pirmajos raundos cenšas sist Džošua un ka Usiks to respektēja. Manuprāt, Usiks pats pirmo cīņu neaizvadīja ideāli, domāju, ka viņš taustījās, cik tad spēcīgs ir Džošua un ko var atļauties darīt ringā pret viņu. Usiks, protams, bija veiklāks un kustīgāks, un cīņas laikā viņš saprata, ka Džošua sitieni viņam vairs lielus draudus nedara. Ringā jau labi jūt, uz ko pretinieks spējīgs, tāpēc labi saprotu, ka 12. raundā tieši Usiks gāja uz nokautu, nevis Džošua, kuram tas bija vairāk nepieciešams. Ja jūti, ka pretinieks vairs nevar atbildēt, tad kāpēc neizdarīt darbu līdz galam? Atceros līdzīgi man Briedim bija cīņā pret Peresu Supersērijas 1/4 finālā, kad beigās no malas izskatījās, ka Peress trāpa Briedim masīvu sitienu, taču Mairis pēc tam man teica, ka vispār knapi sajutis to. Un Džošua 12. raundā pret Usiku arī izskatījās jau pavisam noguris. Lielisks moments tika noķerts TV kamerās, kad Usiks stūrī apstrādāja Džošua ar sitieniem – Džošua tur vairs knapi kustējās, bet fonā varēja redzēt, kā viņa promouters Edijs Hērns "dzīvo" līdzi cīņai un sitienu kustības pavada ar daudz labāku izvairīšanos nekā pats Džošua."

Kleins uzsvēra, ka pirmajā cīņā Usiks parādījis varbūt 70%-80% sava patiesā varējuma un ka tagad Džošua pārbaudījums būs vēl sarežģītāks. Džošua pēc pirmās cīņas mainīja treneri, tiesa, arī šis process nebija gluds un vilkās ilgāk nekā brits droši vien būtu vēlējies, taču tagad viņš strādā ar Robertu Garsiju, kura CV ir 14 bokseri ar pasaules čempiona tituliem.

Garsija ir boksa pasaulē plaši cienīts taktiķis, un, lai gan Džošua publiski noliedzis, ka plāno jaunā trenera vadībā būtiski mainīt savu boksa stilu, Kleins uzskata, ka tas noteikti ringā būs redzams, Džošua vairāk izmantojot Meksikas boksa stilu – daudz vairāk uzbrukuma, distances samazināšana ar pretinieku, agresivitāte, sitieni pa ķermeni.

"Tāpat domāju, ka Džošua centīsies izmantot lietas no Fjūrija repertuāra, cenšoties salauzt Usiku – ar ķermeni gulties viņam virsū, vairāk iesaistīties spēka klinčos ar visādiem mazajiem sitieniem. Tas Čisoram pret Usiku labi sanāca, tāpēc vēlreiz saku, ka Usiks noteikti ar to rēķinās un ir no tā mācījies," teica Kleins. "Tāpat domāju, ka Usiks šajā cīņā būs vēl kustīgāks un ātrāks. Tas, ka visādās publicētajās bildēs un video viņam izskatās lielāks svars, man liekas tāda kā viltība – nešaubos, ka uz cīņu viņam diži vairāk par 102-103kg nebūs, tikai nedaudz vairāk nekā pirmajā cīņā."

"Dzirdēts, ka Usiks sparingos izdarījis lielu uzsvaru uz to, lai norūdītos pret spēcīgajiem sitieniem," turpināja Kleins. "Stāstīja, ka tieši tas tiek prasīts no sparinga partneriem – ja tev nav tāda liela sitiena, tad uzreiz sūta prom. Iepriekš arī Lomačenko tā trenējās, ka sparinga partneriem deva mazākus cimdus, lai varētu labāk norūdīties. Džošua ir spēcīgs sitiens, par to šaubu nav, un tāpat kā nav šaubu, ka Usiks vēlas būt tam gatavs."

Kā vēl vienu svarīgu apsvērumu tam, ka uzskata Usiku par favorītu, Kleins piesauca psiholoģisko gatavību smagai uzvarai: "Cik runāts ar cilvēkiem, tad visi piemin Džošua kā draudzīgu puisi. Pret Usiku viņam būs vajadzīgs killera instinkts, lai īstajā brīdī bez žēlastības pabeigtu cīņu. Nedaudz šaubos par Džošua šajā ziņā."

Kādu tad Kleins iztēlojas revanša cīņu? Treneris šeit piedāvāja konkrētu prognozi: "Džošua sāks ļoti agresīvi, viņš centīsies nospiest Usiku un ātri realizēt savu pārsvaru cīņas sākumā. Usikam tas ir raksturīgi, ka viņš sāk lēnāk – viņš ir boksa maratonists. Usiks labprāt cīnītos arī 15 raundus, ja vien kāds uz to ielaistos. Tāpēc ticu, ka Džošua labākā iespēja ir iziet uz ātru nokautu. Taču reizē arī neticu, ka tas viņam izdosies, jo Usiks tieši to gaidīs un Usikam ir ļoti ciets žoklis. Jā, pilnībā pieļauju, ka Usiks nonāks nokdaunā, pasēdēs uz grīdas, pagaidīs, piecelsies un būs kārtībā. Un, ja Džošua neizdosies viņu nokautēt līdz sestajam raundam, tad pēc tam Usiks dominēs, un Džošua tur vairs neko izdarīt nevarēs."

Usika un Džošua pirmās cīņas apskats

Materiāls sākotnēji tika publicēts 10. augustā.

Kuru uzskati par cīņas favorītu?

  • 63

  • 611

  • 68


  -2 [+] [-]

, 2022-08-10 18:24, pirms 2 mēnešiem
Ko Džošua domā par karu Ukrainā?

  -2 [+] [-]

, 2022-08-10 18:34, pirms 2 mēnešiem
Bludnij sin Masķera TAEKWONDO rakstīja: Ko Džošua domā par karu Ukrainā?
jo tālāk no rašas tu atrodies, jo mazāk par to tev jādomā.

  +3 [+] [-]

, 2022-08-10 18:58, pirms 2 mēnešiem
Laba analīze, prieks lasīt.

     [+] [-]

, 2022-08-10 19:16, pirms 2 mēnešiem
Nevar saprast, vai notikumi Ukrainā kādā mērā ietekmēs Usika koncentrēšanos mērķim? Tas var noskaņot, cīnīties par tautu, bet var patraucēt, jo nez vai izdevās viņam gatavošanās ciklā izvairīties par to domāt.

  -1 [+] [-]

, 2022-08-10 20:11, pirms 2 mēnešiem
guntis86 rakstīja: Nevar saprast, vai notikumi Ukrainā kādā mērā ietekmēs Usika koncentrēšanos mērķim? Tas var noskaņot, cīnīties par tautu, bet var patraucēt, jo nez vai izdevās viņam gatavošanās ciklā izvairīties par to domāt.
Tas viss noteikti "dod pa smadzenēm", bet man šķiet, ka motivēs pozitīvi. Ne velti parūpējās arī, lai visa Ukraina redz cīņu par brīvu

https://sportacentrs.com/bokss/0408...

     [+] [-]

, 2022-08-11 09:21, pirms 2 mēnešiem
Dzošua belziens var sekot ne tikai cīņas sākumā, ja trāpīs, tad uzvarēs.

     [+] [-]

, 2022-08-11 10:00, pirms 2 mēnešiem
Kur cīņu varēs redzēt?
Papētiju Viaplay, bet tur nav.
DAZN arī nerādīs.
Tv3 sport kanālos tukšums.

  +1 [+] [-]

, 2022-08-11 10:33, pirms 2 mēnešiem
aksels82inbox.lv rakstīja: Kur cīņu varēs redzēt?
Papētiju Viaplay, bet tur nav.
DAZN arī nerādīs.
Tv3 sport kanālos tukšums.
vēl daudz laika līdz cīņai - būs pilns nets ar linkiem. + youtube varēsi skatīties caur VPN no Ukrainas

     [+] [-]

, 2022-08-11 19:06, pirms 2 mēnešiem
Lasu Kleins, domāju, cik žēl ka Briedis viņu papi sa

  -3 [+] [-]

, 2022-08-16 19:28, pirms 2 mēnešiem
No sērijas “ja tantei būtu riteņi”
Cerams Usiks alkal ierādīs vietu tam smerdelim

  +4 [+] [-]

, 2022-08-20 13:29, pirms mēneša
Diskusiju virzītājs Edgars rakstīja: Tas viss noteikti "dod pa smadzenēm", bet man šķiet, ka motivēs pozitīvi. Ne velti parūpējās arī, lai visa Ukraina redz cīņu par brīvu

https://sportacentrs.com/bokss/04082022-usiks_parupejas_lai_vina_cina_pret_dzosua
a tev kjipa bold niks un visi saraksti bolda, juties kjipa kads svarigaks? teiksu godigi bezjedzigs useris, nonem to bold shitu un busi pienmts draugu pulka, runajot par cinu varu pilniba piekrist kleinam, ja usyku neizrubis shansu loti maz

  -1 [+] [-]

, 2022-08-20 13:59, pirms mēneša
par šķēpa un bīca finālu arī grībētu palasīt kādus eksperta viedokļus,kur galu galā LV startē, bet nē, jālasa tikai par diviem ārzemju purna dauzītājiem..

  -1 [+] [-]

, 2022-08-20 16:55, pirms mēneša
ice F-1 rakstīja: par šķēpa un bīca finālu arī grībētu palasīt kādus eksperta viedokļus,kur galu galā LV startē, bet nē, jālasa tikai par diviem ārzemju purna dauzītājiem..
Ņau, ņau

     [+] [-]

, 2022-08-20 17:06, pirms mēneša
Čurbāns ibn 'Abd Allāhs rakstīja: Ņau, ņau

     [+] [-]

, 2022-08-20 20:38, pirms mēneša
sapnis rakstīja: Lasu Kleins, domāju, cik žēl ka Briedis viņu papi sa
Ar jauno trenneri vins ir pilniga miskaste,jasaka ka ir,. netikai fiziski bet ari saprātā un psihologiski