Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:111, Did:0, useCase: 3

WBC oficiāli nozīmē Fjūrijam titula aizstāvēšanas cīņu pret Vaitu

Rolands Eliņš

WBC oficiāli nozīmē Fjūrijam titula aizstāvēšanas cīņu pret Vaitu
Taisons Fjūrijs. Foto: Reuters/Scanpix

Pasaules čempions boksa smagsvaros WBC versijā Taisons Fjūrijs saņēmis pavēsti no WBC, ka viņam savs tituls jāaizstāv pret Dilianu Vaitu. Abām pusēm dots laiks panākt vienošanos. Ja tas neizdosies, cīņas rīkošanas tiesības nonāks izsolē.

Pasaules boksa padome (WBC) oficiāli nozīmējusi Taisonam Fjūrijam titula aizstāvēšanas cīņu pret Dilianu Vaitu. Šāds scenārijs bija gaidāms jau iepriekš, taču pastāvēja iespēja, ka Fjūrijam rodas iespēja aizvadīt titulu apvienošanas cīņu.

Tas gan varēja notikt tikai pret Oleksandru Usiku, pārējo trīs lielo organizāciju čempionu, un Usikam ir pienākums vispirms piedāvāt revanšu Entonijam Džošua. Džošua pārstāvji publiski "spēlējās" ar iespēju paiet malā, proti, ļaut Usikam aizvadīt liela mēroga titulu apvienošanas cīņu un tad sacensties ar uzvarētāju, taču šāds variants līdz realitātei nenonāca. Arī Fjūrija pārstāvji atzina, ka šāda iespēja it kā pastāv, taču daudz ticamāka ir WBC titula obligātā aizstāvēšana.

Vaita situāciju nedaudz sarežģīja tas, ka viņam oktobrī bija paredzēta cīņa pret zviedru Oto Valīnu, un WBC bija nospriedusi, ka šīs cīņas uzvarētājs būs obligātais titula kandidāts. Taču Vaits no cīņas bija spiests atteikties, un zviedru boksera puse uzstāja, ka cīņa jāaizvada vēlāk, kamēr Vaita plānos tas vairs neietilpa.

Tagad WBC oficiāli nozīmējusi Vaitu kā titula kandidātu un likusi viņam iesaistīties pārrunās ar Fjūriju par titulcīņas noorganizēšanu. 33 gadus vecais Vaits savu iespēju tikt pie pasaules čempiona titula gaidījis ilgi, jau vairākus gadus atrodoties smagsvaru ranga virsotnes pašā tuvumā un regulāri aizvadot cīņas pret augsta līmeņa pretiniekiem.

Vaits savas karjeras 30 cīņās cietis divus zaudējumus – 2015. gadā pret Džošua (tobrīd Džošua vēl nebija pasaules čempions) un 2020. gadā pret Aleksandru Povetkinu, kuram revanšējās martā.

"BoxingScene" ziņo, ka Fjūrija un Vaita cīņa varētu notikt 2022. gada martā Kārdifā vai Mančestrā, ja abas puses panāks savstarpēju vienošanos. Parasti šādās situācijās promouteriem tiek dots 30 dienu ilgs periods, taču tas parasti tiek pagarināts pēc nepieciešamības. Jānorāda, ka WBC savā rīkojumā nav minējusi, kādai vajadzētu būt bokseru honorāru attiecībai.

Izmantotie resursi:
https://www.boxingscene.com/tyson-f...

     [+] [-]

, 2021-12-07 21:26, pirms 7 mēnešiem
Stulbi. Visiem vajag Usiks vai Džošua vs Fjurijs.
Vaitam arī stulbi,tik ilgi jau gaida.

     [+] [-]

, 2021-12-08 00:17, pirms 7 mēnešiem
Tā kā Džošua revanša cīņa ar Usiku, Fjūrijam cīņa ar Vaitu, tad šīs cīņas ir kā pusfināli.