Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:111, Did:0, useCase: 3

Heinijs aizstāv WBC titulu vieglajā svarā, Jards ar nokautu revanšējas Arturam

Rolands Eliņš

Heinijs aizstāv WBC titulu vieglajā svarā, Jards ar nokautu revanšējas Arturam
Devins Heinijs cīņā pret Džozefu Diasu. Foto: Ed Mulholland/BoxingScene

Cīņā par WBC pasaules čempiona titulu vieglajā svarā Devins Heinijs aizvadītajā naktī Lasvegasā pēc punktiem ar vienbalsīgu lēmumu pārspēja Džozefu Diasu, paverot sev ceļu uz visu titulu apvienošanas cīņu pret Džordžu Kambososu.

ASV bokseris Devins Heinijs (27-0) WBC titulu ieguva pirms diviem gadiem un to aizstāvējis trīs cīņās – pret Gamboa, pret Linaresu un tagad arī pret Diasu (32-2-1). Pret Diasu tika aizvadīti visi 12 raundi, taču tiesneši par uzvarētāju nešaubījās, piešķirot Heinijam uzvaru ar 116:112, 117:111 un 117:111.

Heinija pasaules čempiona tituls gan diemžēl tiek apstrīdēts, jo Pasaules boksa padome (WBC) iepriekš bija izveidojusi tā saukto "Franchise" titulu, ko piešķīra Vasilam Lomačenko, bet pēc tam ļāva viņam to aizstāvēt pret Teofimo Lopesu. Lopess uzvarēja Lomačenko un ieguva WBC jauno titulu, bet tagad nesen zaudēja šo "Franchise" titulu austrālietim Kambososam.

Attiecīgi vietā ir jautājums, kurš tad īsti ir "īstais" WBC čempions vieglajā svarā – Kambososs vai Heinijs. WBC vadības nostāja šī titula jautājumā ir mainījusies pēc situācijas un līdz ar to neko nav atrisinājusi, tāpēc boksa sabiedrībā pastāv aicinājumi Heinijam un Kambososam vienoties par savstarpējo cīņu un atrisināt šo jautājumu. Ņemot vērā, ka pēc Heinija uzvaras Kambososs personīgi iznāca ringā un viņi kopā sniedza interviju, šāds scenārijs izskatās visnotaļ ticams.

Heinija cīņas "undercard" sarakstā savu kārtējo panākumu guva horvātu smagsvars Filips Hrgovičs (14-0), kurš trešajā raundā nokautēja Emiru Ahmatoviču (10-1). Hrgoviča pārspēks šajā cīņā bija acīmredzams, un Kalles Zauerlanda bokserim tiek paredzēta drīza iespēja tikt pie daudz augstāka līmeņa cīņa.

Savukārt sestdienas vakarā Londonā pussmagā svara kategorijas cīņā starp diviem britiem Entonijs Jards (22-2) pārliecinoši nokautēja Lindonu Arturu (19-1). Jards pirms gada bija zaudējis Arturam ar tiesnešu dalītu lēmumu un toreiz viņam tika pārmesta pārāk liela piesardzība un nogaidīšana, taču šoreiz Jards to negrasījās pieļaut un ar aktīviem uzbrukumiem jau pirmajos raundos pierādīja savu pārākumu. Ceturtajā raundā Arturs nokrita uz ceļgala, no kura piecēlās līdz ar tiesneša pateikto "desmit", taču par cīņas pārtraukšanu nekādu protestu nebija.

Jardam izdevās iegūt WBO "Intercontinental" čempiona jostu un pavērt sev ceļu uz WBO pasaules čempiona titulcīņu. Līdz tam gan viņam jāpagaida 15. janvāris, kad pašreizējais WBO čempions Džo Smits jostu aizstāvēs pret Kallumu Džonsonu.

Izmantotie resursi:
Boxing News, Results, Interviews and Video -...