Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:111, Did:0, useCase: 3

Vaits neierodas uz savas cīņas pret Fjūriju preses konferenci

Rolands Eliņš

Vaits neierodas uz savas cīņas pret Fjūriju preses konferenci
Taisons Fjūrijs un Diliana Vaita attēls. Foto: Action Images via Reuters/Scanpix

Britu bokseris Dilians Vaits šodien neieradās uz preses konferenci, kurā tika prezentēta viņa gaidāmā cīņa par WBC pasaules čempiona titulu smagsvaros pret Taisonu Fjūriju. Vaits šādā veidā, visticamāk, protestēja par honorāru sadalījumu.

Pēc WBC lēmuma titulcīņa tika izlikta izsolē, kurā tika noteikts honorāru sadalījums pēc principa 80:20, proti, 80% čempiona jostas īpašniekam Taisonam Fjūrijam un 20% viņa izaicinātājam Dilianam Vaitam. Vaits to centās apstrīdēt, pat bija bažas, ka viņš varētu atteikties no cīņas, taču termiņa pēdējā dienā viņš tomēr parakstīja cīņas līgumu.

Boksa mediji vēstīja, ka Vaits, lai arī piekritis cīņai, negrasās piedalīties tās reklamēšanā, jo lielāko daļu ienākumu tāpat iegūs Fjūrijs. Vaits tieši to arī izdarīja šodien, neierodoties uz cīņas preses konferenci Londonā. Sanākušajiem medijiem par to tika paziņots tikai brīdī, kad tika vērtas vaļā preses konferences telpas durvis.

Fjūrijs, protams, nepalaida garām iespēju izteikties pats. Viņš norādīja, ka Vaits baidās no šīs cīņas un ir jau izkāris balto karogu: "Viņš saka, ka negrib tikties ar mani pirms cīņas. Protams, ka negrib, jo viņš redzēs uguntiņu manās acīs un sapratīs, ka tiks sakauts. Es nevainoju viņu, ka viņš baidās, saprotu, kāpēc viņš nav atnācis."

Fjūrijs arī vairākkārt pajokoja par preses konferences formātu, izsakoties, ka viņš un viņa ēna ir pat labāks pāris nekā viņš un Vaits.

Savukārt viņa promouters Frenks Varens norādīja, ka Vaits izrīkojies apkaunojoši. Vaitam tik un tā gaidāms karjeras lielākais honorārs (7.4 miljoni dolāru), turklāt uzvarētājs saņems vēl 4.1 miljonu dolāru. Fjūrija garantētais honorārs tikmēr 29.5 miljoni dolāru.

Izmantotie resursi:
https://www.bbc.com/sport/boxing/60...