Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:371, Did:0, useCase: 0

Upenieks: "Deputātu ar beisbola nūju Saeimā varbūt tomēr ielaistu"

Upenieks: "Deputātu ar beisbola nūju Saeimā varbūt tomēr ielaistu"
Jānis Upenieks
Foto: Gints Ivuškāns/f64

12. Saeimas deputāts Jānis Upenieks, kurš ir ne tikai Saeimas Sporta apakškomisijas vadītājs, bet arī Latvijas beisbola izlases kandidāts, intervijā Sportacentrs.com atzina, ka no inventāra iesācējam agri vai vēlu pašam būtu jāiegādājas vienīgii cimds.

"Vai kādreiz esmu devies uz darbu ar beisbola nūju? Automašīnas bagāžniekā nūja man stāv bieži vien. Saeimā mani ar to droši vien neielaistu, lai gan deputātu varbūt tomēr ielaistu," smejas Upenieks. "Bagāžniekā man nūja ir arī tagad. Pagājušajā nedēļā, kad braucu uz "Overtime TV" raidījumu, man līdzi bija pat trīs nūjas. Taču man vienmēr ir arī cimds un bumbiņa."

"Saeimā par beisbolu man nav ar ko parunāt. Man bija interesanti uzzināt, ka Valdis Valters fano par beisbolu, regulāri skatās mačus. Taču beisbols Latvijā joprojām ir pārāk nepopulārs, tādēļ darbā man nav domu biedru. Vispirms būtu jāsāk skaidrot noteikumi. Pirmais jautājums parasti ir - vai tad mums Latvijā vispār ir beisbols?"

Vaicāts par darba un sporta attiecībām, deputāts uzsver, ka darbs noteikti esot pirmajā vietā. "Ja vakarā atliek laiks, tad varu arī pasportot. Man patīk vakaros vienkārši paskriet. Tad nav svarīgi, vai esi atbraucis mājās sešos vai astoņos, uzvelc sporta tērpu un dodies skriet. Ik pa laikam piedalos arī orientēšanās un rogaininga sacensībās."

Runājot par treniņu iespējām un starta komplektu iesācējam, Upenieks norāda, ka gribētājs droši var doties pie kādas no komandām un nepieciešamais ekipējums tiks iedots. "Viena lieta, kas agri vai vēlu pašam būtu jāiegādājas, ir cimds. Kaut vai tīri higiēnisku iemeslu dēļ, jo rokas iesvīst. Izmaksas ir dažādas. Savējo pasūtīju no ASV par 150 dolāriem, bet normālu cimdu var iegādāties par aptuveni 100 dolāriem."

"Beisbola cepuri katrs var ņemt savu, skriet var gan parastajās botās, gan bučos. Uz komandu ir kādas trīs, četras nūjas, kuras centralizēti tiek iepirktas. Lētākās nūjas maksā, sākot no 40-50 dolāriem, bet, protams, ir arī dārgākas - 150 un pat 200 dolāru vērtībā. Mūsu komanda (Rīgas "Diamonds") iepirka četras, piecas nūjas par 150 latiem. Tāpat sezonas sākumā jāiepērk bumbiņas (2-3 eiro). Pārsvarā inventāru pasūtām no ASV vai Eiropas. Pašreizējo treniņu maksu precīzi nezinu, bet pirms dažiem gadiem tie bija 10-15 lati mēnesī."

P.S. Tuvākajā laikā portālā Sportacentrs.com varēsiet lasīt pilnu interviju ar Saeimas deputātu un Latvijas beisbola izlases kandidātu Jāni Upenieku.

     [+] [-]

, 2015-03-27 17:06, pirms 7 gadiem
Šis skrienot arī ņem līdzi makarovu?
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja