Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:371, Did:0, useCase: 3

Beisbolisti izvirza ultimātu MLB, vēlas sezonu sākt ātrāk

Juris Miņins
Juris Miņins

Beisbolisti izvirza ultimātu MLB, vēlas sezonu sākt ātrāk
Foto: AFP/Scanpix

Augstāko beisbola līgu (MLB) spēlētāju asociācija (MLBPA) pieprasa no līgas vadības konkrētus soļus, lai sāktu 2020. gada sezonu, tajā skaitā, lai tiktu publicēts spēļu kalendārs.

Iepriekš jau ziņojām, ka MLB vadība un spēlētāju arodbiedrība līdz šim nav spējušas vienoties par to kādā formātā un uz kādiem finansiālajiem nosacījumiem tiks (un vai tiks) izspēlēta 2020. gada sezona, kas, kā jau visi sporta turnīri, ir jāmaina dēļ Covid-19 pandēmijas.

Galvenais nesaskaņu iemesls ir spēlētāju atalgojums, proti, beisbolisti, kuru atalgojums tāpat būs mazāks, jo arī aizvadīto maču skaits, jebkurā gadījumā būs mazāks, atlikušo algas daļu (par aizvadītajiem mačiem) saņemt pilnā apmērā, kamēr klubu vadītāji, savu aizstāvību balstot uz aizliegumu mačos aizpildīt visas tribīnes, vēlas spēlētāju algas samazināt un trīs līdzšinējie piedāvājumi esot bijuši no 70 līdz 80 procentiem no spēlētāju līgumā noteiktās algas.

Tāpat arī beisbolisti vēlas pēc iespējas garāku sezonu, kamēr MLB vadība, piekāpjoties izmaksājamās algas daļā, katrā no piedāvājumiem ir samazinājuši aizvadāmo maču skaitu no 82 līdz 72 mačiem.

Lai šo "virves vilkšanu" pārtrauktu un sāktos reāli darbi, kas novedīs pie 2020. gada sezonas sākšanas, MLBPA publiskā paziņojumā pieprasa MLB vadībai publicēt maču kalendāru. Lai arī sākotnēji šī prasība šķiet absurda, jo nav vienošanās starp abām pusēm, patiesībā tas ir juridisks solis.

Proti, martā, kad kļuva zināms, ka MLB regulārā sezona nesāksies laikā, tika pieņemts lēmums, ka sezonas kalendārs, kurā varētu būt ap 50 mačiem katrai komandai un spēlētāji par šiem mačiem varētu saņemt pilnu algu, var tikt publicēts arī bez atsevišķas vienošanās. Tas būtu pirmais solis uz sezonas sākumu, tajā pašā laikā, ja kalendārs tiek publicēts, tad MLBPA ir iespēja iesūdzēt MLB tiesā, jo pie 50 maču regulārās sezonas netiek ievērota vienošanās par to, ka abas puses centīsies nodrošināt visu no sevis atkarīgo, lai aizvadītu pēc iespējas vairāk maču.

Tāpat MLBPA izplatītajā paziņojumā līgai tiek pārmesta nevēlēšanās spēlēt vēlā rudenī, oktobrī un novembrī, ko MLB vadība attaisno ar Covid-19 pandēmijas otrā viļņa iespējamību un riskiem, lai gan citi čempionāti šajā laikā plāno aizvadīt mačus, tādējādi spēlētāju arodbiedrība uzskata, ka klubu īpašnieki tādā veidā mēģina sodīt spēlētājus par to, ka viņi ir nepiekrīt lielajam algu samazinājumam.

Kalendāra publiskošana nenozīmē, ka komandām uzreiz būtu jāsāk aizvadīt mačus, jo, atbilstoši tam, kas tika nolemts martā, regulārā sezona varēs sākties pēc triju nedēļu treniņnometnes. Kā arī, līga un arodbiedrība vēl nav vienojušās par spēlētāju un sabiedrības veselības drošības protokoliem, kas būtu jāievēro, ja sezona patiešām arī sāktos.

Izmantotie resursi:
https://www.espn.com/