Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:371, Did:0, useCase: 3

Arī pēc piektā piedāvājuma MLB un MLBPA nespēj vienoties par sezonas sākšanu

Juris Miņins
Juris Miņins

Arī pēc piektā piedāvājuma MLB un MLBPA nespēj vienoties par sezonas sākšanu
Foto: USA Today/Scanpix

Augstāko beisbola līgu (MLB) un šīs pašas līgas spēlētāju arodbiedrības (MLBPA) domstarpības par to kā būtu jāaizvada 2020. gada sezona ir ieilgušas, jo jau piektais piedāvājums, ko abas puses viena otrai ir izteikušas, ir noraidīts.

Iepriekš ziņojām, ka MLB komisārs Robs Manfreds bija izteikti pozitīvs atbildot uz jautājumu vai 2020. gada sezona vispār notiks un apgalvoja, ka viņa vadītā organizācija spēlētājiem piedāvās jaunu izspēles variantu, ko var saukt par plata soļa speršanu spēlētāju virzienā.

Diemžēl, bet spēlētāji šo soli nenovērtēja, tā kā tas faktiski bija kārtējais mēģinājums izdarīt spiedienu uz beisbolistiem, liekot viņiem pieņemt iepriekš noraidīto piedāvājumu. Proti, lai arī 2020. gada sezona būs ievērojami īsāka par ierasto, beisbolisti vēlas saņemt pilnu atalgojumu, kas ir aprēķināts balstoties uz notikušajiem mačiem, bet MLB puse gan šādam variantam nav piekritusi.

Sākotnēji piedāvājuši 70% algu un 82 mačus, nu MLB vadība galdā ir likusi 80% atalgojumu balstoties uz notikušajiem mačiem, taču sezonas ilgumu samazinājusi par 10 mačiem, t.i., tiek plānots aizvadīt 72 mačus. Lai arī tas nomināli ir solis pretim spēlētājiem, pēc būtības, kā uzskata besibolisti, tā ir viena un tā paša piedāvājuma atkārtota uzspiešana.

Beisbolistu nostāja pašlaik ir tāda, ka viņi nepieņems nekādu papildus atalgojuma samazinājumu papildus tam, kas viņiem jau ir dēļ izlaistajiem mačiem. Savukārt Ziemeļamerikas sporta apskatnieki un beisbola eksperti norāda, ka šo nesaskaņu dēļ beisbols zaudē laiku un ar katru dienu ir aizvien mazāka iespējamība, ka 2020. gada sezona patiešām notiks.

Tiesa, bez profesionālā beisbola Ziemeļamerika nepaliks, pat ja MLB un šai sistēmai piesaistītās zemākās līgas nespēs sākt sezonu, jo Amerikas Neatkarīgā beisbola asociācija (līga, kuras komandas nav iekļautas MLB sistēmā), ir paziņojusi, ka sāks savu sezonu 3. jūlijā, mačus aizvadot ar ierobežotu skatītāju skaitu.
Savukārt vairākas MiLB komandas, lai nezaudētu sportisko formu, ir pievienojušās studentu-amatieru turnīriem.

Izmantotie resursi:
https://www.espn.com/