Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:371, Did:0, useCase: 3

MLB komisārs: "Pilnīgi droši - mēs aizvadīsim šo sezonu"

Juris Miņins
Juris Miņins

MLB komisārs: "Pilnīgi droši - mēs aizvadīsim šo sezonu"
Robs Manfreds
Foto: AP/Scanpix

Augstāko beisbola līgu (MLB) komisārs Robs Manfreds intervijā Ziemeļamerikas sporta žurnālistiem ir paziņojis, ka viņam nav nekādu šaubu par to, ka 2020. gada sezona tiks aizvadīta.

Augstākās beisbola līgas (MLB) ir Covid-19 krīzē viena no visvairāk cietušajām Ziemeļamerikas sporta organizācijām, jo, lai arī Nacionālajai basketbola asociācijai (NBA) un Nacionālajai hokeja līgai (NHL) šīs pandēmijas dēļ ierastajos termiņos nesanāca izspēlēt regulārās sezonas izskaņu un izslēgšanas mačus, kopumā lielāko daļu turnīra viņi jau bija aizvadījuši un pastāv liela varbūtība, ka arī "playoff" mači, lai arī neierastā formātā, taču notiks.

MLB, kuriem sezona sākas aprīļa sākumā, gan regulārā turnīra mači nemaz nav sākušies un nav skaidrības vai 2020. gada sezona vispār notiks. Sabiedrības veselības jautājumi ir redzamā šīs problēmas daļa, taču ne mazāka ir tā daļa, kas skar spēlētāju un komandu attiecības, t.i., pārrunas par sezonas ilgumu un spēlētāju atalgojumu.

Strīds ir radies par to, ka beisbolisti vēlas sākt mačus pēc iespējas ātrāk un, kā spēlētāju arodbiedrība piedāvāja savā jaunākajā sezonas plānā, aizvadīt 89 mačus, par to saņemot attiecīgu procentu no savas pilnās algas (aptuveni 55%).
Klubu vadītājiem gan ir cits skatījums uz situāciju un viņi piedāvā 48 maču regulāro sezonu (spēlētājiem maksājot par aizvadītajiem mačiem), taču paplašinātu izslēgšanas maču turnīru.

Līdz šim nekas nav liecinājis, ka MLBPA, jeb arodbiedrība, būtu gatava šādam piedāvājumam, tāpēc pastāv zināma varbūtība, ka 2020. gada sezona nemaz nenotiks. Vēl interesantāku šo situāciju padara apstāklis, ka 2021. gadā beigsies pašlaik aktuālais kolektīvais līgums un, ja šoreiz nesanāks vienoties par sezonas formātu, jaunā līguma noslēgšana būs daudz sarežģītāka.

Tikmēr MLB komisārs Robs Manfreds nav zaudējis optimismu: "Mēs esam saņēmuši spēlētāju piedāvājumu, taču īsti nevaram tam piekrist, tāpēc drīz vien piedāvāsim savu redzējumu. Ir jāsaprot, ka ne algas, ne arī sezonas ilgums, ko vēlas spēlētāji šajā situācijā nav reāli. Taču mēs esam gatavi nākt pretī spēlētājiem. Iespējams, ka mums būs jāaizvada mazāk kā trešdaļa no ierastā regulārās sezonas maču skaita (162), taču esmu 100% pārliecināts, ka 2020. gada sezona notiks."

Atgādināsim, ka Covid-19 pandēmijas dēļ nenotiek arī Zemāko līgu (MiLB) turnīri un komandas ir atlaidušas virkni spēlētāju, kas liek domāt, ka Ziemeļamerikas zemākajās līgās beisbols netiks spēlēts.

Pašlaik no pasaules vadošajiem beisbola čempionātiem mačus aizvada Korejas un Taivānas līgas, bet Japānas NPB čempionāts gatavojas sezonas startam 17. jūnijā, pašlaik izspēlējot pārbaudes mačus.

Izmantotie resursi:
https://www.espn.com/