Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2945, Did:0, useCase: 0

Tiesa neatceļ Bertānam piemēroto nodrošinājumu ''BAA Rīga'' lietā

Toms Mālmeisters
Toms Mālmeisters

Tiesa neatceļ Bertānam piemēroto nodrošinājumu ''BAA Rīga'' lietā
Dāvis Bertāns. Foto: AP/Scanpix

Portāls ''Delfi'' informē, ka Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa 6. maijā otro reizi nav apstiprinājusi Dāvja Bertāna pārstāvja Ivara Gruntes pieteikumu par nodrošinājuma atcelšanu 100 tūkstošu eiro apmērā, kas ir apķīlāti Bertānam piederošajos kontos Latvijas kredītiestādēs un citās finanšu institūcijās. Lēmumu var pārsūdzēt desmit dienu laikā.

Kopš 2014. gada starp Dāvi Bertānu un viņa bijušajiem pārstāvjiem ''BAA Rīga'' norisinās tiesāšanās divās civillietās. 2014. gada lietā ''BAA Rīga'' pieprasīja no Dāvja Bertāna 547 tūkstošus eiro, ko veidoja 500 tūkstošu sods par līguma laušanu, 15 000 sods par citiem pārkāpumiem un desmit procentu atlīdzība no Bertāna algas, kad basketbolists pārstāvēja Ļubļanas ''Olimpija''. 2020. gada janvārī Augstākā tiesa lēma, ka šāda summa ir nepiedzenama. Tomēr tā atcēla apgabaltiesas lēmumu, kurā tika noraidīta prasība par desmit procentiem no algas un līgumsoda piedziņu. Šī lieta 4. martā vēlreiz nonāca Augstākajā tiesā, kur tā vēl nav izskatīta. 2020. gada 17. jūlijā par pamatotu Rīgas Pārdaugavas tiesa atzina prasību jaunā civillietā par 1 663 777.99 eiro piedziņu no Bertāna par labu ''BAA Rīga''.

Šajā lēmumā tiesa prasību nodrošināja līdz 100 tūkstošiem eiro, un apķīlāja Dāvja Bertāna pienākušos maksājumus no trešajām personām, tajā skaitā naudas līdzekļus kredītiestādēs un citās finanšu institūcijās. Jau 16. oktobrī tika skatīts Dāvja Bertāna pārstāvja Ivara Gruntes pirmais pieteikums par nodrošinājuma atcelšanu, taču lēmums netika grozīts. Vēlreiz pieteikums tiesā tika iesniegts 8. aprīlī un 6. maijā tiesa lēmumu nemainīja un nodrošinājumu neatcēla, ziņo portāls ''Delfi''.

Pieteikumā uzsvērts, ka nav konstatējami apstākļi, ka atbildētājs varētu veikt mēģinājumus izvairīties no iespējamā sprieduma izpildes. Prasītājai bija zināms, ka Bertāns ienākumus gūst ārzemēs un tos glabā ārzemju bankās atvērtos kontos. Pēc sprieduma par nodrošinājuma uzlikšanu ir izdevies no Bertāna piedzīt vien 142.69 eiro. Tiesas ieskatā pieteikumam pievienotie pierādījumi nepierādīja atbildētāja pilnvarotā pārstāvja noradīto argumentu pamatotību. Pieteikumam nav pievienots ne attiecīgais līgums (ar ''Wizards'' par 80 miljoniem dolāru), nedz bankas konta atlikums, kā arī atbildētājs nav lūdzis piemēroto prasības nodrošinājumu aizstāt ar citu.

Lēmumu desmit dienu laikā ir iespējams pārsūdzēt Rīgas Apgabaltiesā, iesniedzot blakus sūdzību Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesā.

Izmantotie resursi:
https://www.delfi.lv/sports/news/ba...

  +1 [+] [-]

, 2021-05-12 15:06, pirms mēneša
Kaut kāds murgojums!

  +1 [+] [-]

, 2021-05-12 17:24, pirms mēneša
kāds var pateikt - par ko vispār ir stāsts?

  -1 [+] [-]

, 2021-05-12 18:49, pirms mēneša
Bertāns gudrs čalis, bet nu turēt naudu lv bankās, tas gan ir neprāts. Un vispār naudu turēt ir neprāts, zinot, ka sagaida simtiem procentu inflācija tuvākajā laikā.

     [+] [-]

, 2021-05-12 21:34, pirms mēneša
Katrā ziņā ar Lauvu neviens jaunais vairs nestrādās!

     [+] [-]

, 2021-05-12 22:12, pirms mēneša
Alpaville rakstīja: Kaut kāds murgojums!
Tuč tuč.Kautkāds pilnīgs gļuks.
Kas kuram ko iztiesāja?😆😆😆
Lauva,tīģeris,mērkaķis.
Tak kaut komodas varāns!!!🙈😁

     [+] [-]

, 2021-05-12 23:02, pirms mēneša
A ja sie saka ka tur pamaus ielikusi, trenējuši, fizioterapeits bijis, tad Bertāns nevar prasību sniegt tiesā par nepareizu trenēšanu, kā rezultātā nodarīts tīšs kaitējums viņa veselībai (2x krusteniskās) un neiegūts savulaik lielāks līgums?