Kārls: NBA pastāv nopietna steroīdu lietošanas problēma
Ilggadējais NBA treneris Džordžs Kārls savā pamazām par skandalozu kļūstošajā grāmatā „Sadusmotais Džordžs: Mani 40 gadi, tiekot galā ar NBA dīvām, nesaprātīgiem GM un sliktu metienu izvēli” norādījis, ka līgā pastāv steroīdu lietošanas problēma, kuru līgas vadība nevēloties atzīt.
„Mums ir plašāka dopinga pārbaužu sistēma nekā NFL vai MLB, par ko mēs visu laiku lielāmies,” rakstīts Kārla grāmatā, kura mediju rokās nonākusi jau šobrīd, bet pārdošanā būs pieejama janvārī. „Bet mums joprojām ir dopinga problēmas, tikai citādas nekā pirms 30 gadiem. Un pašreizējā problēma mani satrauc daudz vairāk nekā dažu pamuļķu ķeršanās pie organismu atjaunojošajiem medikamentiem.”
„Runāju par sniegumu uzlabojošajām zālēm – steroīdiem, augšanas hormoniem un tādām lietām. Acīmredzami, ka mūsu spēlētāji kaut ko lieto. Kā citādi puiši, kas paliek vecāki, reizē arī paliek tievāki un spēcīgāki? Kā viņi tik ātri atgūstas no savainojumiem? Kāda velna pēc viņiem vasarās jābrauc uz Vāciju? Nedomāju, ka vietējo skābēto kāpostu dēļ.”
„Daudz ticamāk, ka tas tiek darīts jaunāko un grūtāk analīzēs atrodamo aizliegto vielu dēļ, kas Eiropā pieejamas. Diemžēl dopinga pārbaudes vienmēr izskatās pāris soļus aiz dopinga slēpšanas. Lenss Ārmstrongs dopinga lietošanā nekad netika pieķerts. Domāju, ka mēs vēlamies, lai atzinību iegūst labākie basketbolisti, nevis lielākie un bagātākie krāpnieki, kuri algo labākos farmaceitus. Taču nezinu, kā to novērst,” raksta Kārls.
Lai arī Kārls nesniedz nekādus tiešus pierādījums un pat nesauc konkrētus vārdus, ko turēt aizdomās, taču „Vācijas izbraukumu” piesaukšana ir visai acīmredzams mājiens Kobes Braienta virzienā, kurš patiešām savas profesionālās karjeras laikā katrā starpsezonā devās uz Vāciju saņemt īpašu medicīnisko aprūpi. Tiesa, Kārls arī šajā ziņā diez vai ir objektīvs, jo Kobe ilgi spēlēja Fila Džeksona, viena no Kārla ilggadējiem konkurentiem, komandā.
Kārla grāmatā atrodamie citāti iepriekš jau sacēla skandālu ap Karmelo Entoniju, Ērlu Smitu un Kenjonu Mārtinu, jo Kārls ar lielu kritikas devu pieminēja visu trīs gaitas „Nuggets” vienībā.
Savukārt par aizliegto vielu slepenu lietošanu NBA daudz runāts jau iepriekš, un, lai arī tiesa, ka NBA ir plaša pārbaužu sistēma un arī asins analīžu kontrole, pēdējos gados par steroīdu lietošanu diskvalificēts tikai viens spēlētājs – grieķis Niks Kalatess, kurš medikamenta lietošanu centās pamatot ar savu vēlmi uzlabot matu augšanu. NBA komandu sastāvos šobrīd ir vairāk nekā 400 spēlētāju, un tikai viens pieķertais pēdējo divu gadu laikā nozīmē, ka vai nu problēmas nav nemaz, vai arī tā tiek apzināti slēpta. Un pilnīgi skaidrs, kuram viedoklim piekrīt līgā gandrīz 40 gadus nostrādājušais Kārls.
Izmantotie resursi:
George Karl: NBA has steroid issue |...
-1 [+] [-]
-1 [+] [-]
+5 [+] [-]
[+] [-]
+4 [+] [-]
+6 [+] [-]
+8 [+] [-]
Tač ir tikai normāli, ka after he retires, viņš sāk šo visu stāstīt.
-2 [+] [-]
+3 [+] [-]
Ierecu par to situāciju kad OS dopinga pieķēra Pavlovu un Freibergu. Pavlovs tika diskvalificēts un aizlaid uz ASV pie Freiberga turpināt rīt dopingu.
-1 [+] [-]
-2 [+] [-]
No šī visa es saprotu, ka viņs viens vecs īgns auns vien ir. Kamēr strādāja līgā par treneri 20+ gadus, un līga viņam maksāja lielo piķi, viss bija labi, nekādu pretenziju. Tagad, kad vecs, stulbs nevienam vairs nav vajadzīgs viss izrādās ir slikti un visi dopingu rij. Būtu viņš tam kādus reālus pierādījumus sameklējis, tad tai grāmatai un šādiem izteicieniem vēl būtu jēga. Šobrīd tas vienkārši izklausas pēc veca pamuļķa saucieniem pēc mediju uzmanības.
-3 [+] [-]
Būūūūū
[+] [-]
+5 [+] [-]
Ja nav skaidrs, tad lūdzu palūkojoties uz tiem jeņķu futbolistiem un jūs tur redzēsiet labi ģenētiski modificētus runkulīšus.
Steroīdi un šovs, tā ir ASV sporta kultūra.
+1 [+] [-]
-1 [+] [-]
-1 [+] [-]
-1 [+] [-]
+1 [+] [-]
+4 [+] [-]
vispār nekādas sajēgas jums par to visu nav.
+6 [+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
Tad beidzot Tu atzīsti, ka Kobe bija tik labs
+1 [+] [-]
-1 [+] [-]
+1 [+] [-]
-2 [+] [-]
Ar to domāju, ka metienu ar steroīdiem neuztrenēsi! Tā kā ticamāk, ka Lebis un Griffins tieši rij! GSW komandā neskaitot Grīnu nav starteri saēdušies.
+1 [+] [-]
Ja par pašu jautājumu - Ziemeļamerikas profesionālā sporta antidopinga politika un realitāte ir ļoti tāda... specifiska. Teiksim, tajā pašā NHL spēlētājus pārbauda tikai regulārās sezonas laikā. Pirmssezonā, kad hokejistiem notiek lielākā kaplēšanās par vietu sastāvā un izslēgšanas mačos, kad vajag rādīt savu TOP spēli, nevienu nesauc uz pārbaudēm.
Tāpat arī aizliegto vielu saraksts ko meklē ZIemeļamerikas hokejistu organismos ir daudz īsāks un tas pats Pavlovs, ja būtu nodevis analīzes, pat ar visu DMAA nebūtu sodīts, jo stimulanti viņiem nav interesanti.
Savukārt, ja par tēmu, tad NBA antidopinga programmu par tādu īstu veidu kā cīnīties pret dopingu neviens normāli domājošs dopingotāju ķērājs nesauc un vēl pirms gadiem 4 WADA pārstāvji NBA centienus ķert dopinga lietotājus nosauca par smiekīgiem (īstenībā tāpat kā visa Ziemeļamerikas PRO sporta mēģinājumus imitēt cīņu pret dopingu).
+1 [+] [-]
Metiens? Teorētiski arī var uzlaboties, jo viss atkarīgs kas ir pie vainas sliktajam metienam (jāatceras, ka dopinga sarakstos ir vielas, kas neļauj nogurt, uzlabo skābekļa uzņemšanu utt. vienvārdsakot - nebūsi noguris un rokas netrīcēs metot).
Tomēr, lielākoties pie vainas ir sliktā kustību koordinācija (kas ir problēma lielai daļai garu cilvēku, neatkarīgi no viņu nodarbošanās) un acu-roku darbības saikne. Tur gan maz kas var palīdzēt.
+1 [+] [-]
[+] [-]