Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:132, Did:0, useCase: 0

NBPA vadītāja: "Nospiedošs vairākums NBA spēlētāju vēlas sezonas atsākšanu"

Rolands Eliņš

NBPA vadītāja: "Nospiedošs vairākums NBA spēlētāju vēlas sezonas atsākšanu"
NBPA izpilddirektore Mišela Robertsa. Foto: NBA

Nacionālās basketbola asociācijas Spēlētāju asociācijas izpilddirektora Mišela Robertsa intervijā ESPN norādīja, ka saziņā ar līgas basketbolistiem guvusi iespaidu, ka pārliecinošs vairākums no viņiem atbalstītu sezonas atsākšanos, taču arī vēlas pēc iespējas drīzāk iegūt skaidrību par līgas tuvākajiem plāniem.

„Ir laiks skaidrībai. Ir laiks,” intervijā sacīja Mišela Robertsa. „Pagājuši vairāk nekā divi mēneši ar jautājumu „kā būtu?”. Mūsu spēlētājiem nepieciešama pārliecība par turpmāko, domāju, ka tā nepieciešama visiem.”

Robertsa norādīja, ka nākamajā nedēļā plāno uzrunāt visu 30 NBA klubu spēlētājus, lai informētu viņus par līgas plāniem un uzzinātu viņu reakciju par sezonas atsākšanos, kas šobrīd tiek plānota jūlija beigās Floridā. Viņa gan norādīja, ka līdzšinējā komunikācija ar NBA spēlētājiem liecina, ka nospiedošs vairākums atbalsta sezonas atsākšanu.

Pie sezonas atsākšanās strādā līgas un spēlētāju arodbiedrības izveidota darba grupa. NBA sezona tika pārtraukta 11. martā, uzreiz pēc tam, kad Jūtas „Jazz” spēlētājam Rudī Gobēram tika konstatēta saslimšana ar Covid-19. NBA klubu īpašniekiem ir plānots konferences zvans piektdien, pēc kura tiek prognozēta daudz lielāka skaidrība par līgas plāniem.

Šie plāni gan tāpat būs jāsaskaņo ar arodbiedrību, taču Robertsa norādīja, ka tas nenozīmē, ka obligāti būs nepieciešams spēlētāju balsojums: „Ja mēs domātu, ka vajadzīgs balsojums, to arī sarīkotu. Ja mēs apstiprinām kolektīvo līgumu, tad vajadzīgs balsojums. Taču mēs dodam priekšroku savstarpējai komunikācijai, tādā veidā noskaidrojot spēlētāju viedokļos. Mēs runājam ar saviem spēlētājiem un tiekam pie skaidrības.”

Robertsa mudināja līgas vadību pēc iespējas drīzāk nonākt pie konkrētiem plāniem un skaidrības, lai spēlētāji varētu reaģēt pēc iespējas ātrāk un par visu vienoties.

Jāatgādina, ka vakar oficiāli tika atcelts lielākais klubu turnīrs Eiropā - ULEB Eirolīga pēc vairāk nekā divu mēnešu pārtraukuma tomēr nolēma sezonu neturpināt, un šajā sakarā jāpiemin, ka Eirolīgas spēlētāju arodbiedrība bija pret sezonas atsākšanu vasarā.

Izmantotie resursi:
https://www.espn.com/nba/story/_/id...