NBA lokauts: Eiropas (Ķīnas) vietā skolas sols
Kamēr ūdens līgas un spēlētāju asociācijas katlā stāv nekustīgs, bet vārīties un burbuļot turpina spekulācijas par Nacionālās Basketbola Asociācijas (NBA) zvaigžņu došanos lokauta laikā strādāt citos kontinentos, ir tādi, kuri izvēlas visupirms brīvo laiku izmantot izglītības iegūšanai. Šajā stāstā par tiem, kuri lokauta laikā atgriezīsies skolas solā.
Derona Viljamsa, Kobe Braienta, Dvaita Hovarda, pat Dveina Veida un Lebrona Džeimsa vārdi tiek locīti sakarā ar iespējamo došanos rudenī spēlēt tur, kur līgas darbības nav pārtrauktas. Protams, mums visinteresantāk šķiet visi tie, kuri tiek minēti kā iespējamie Vecā kontinenta iekarotāji, taču tikpat daudzi un varbūt pat vairāk ir gatavi doties arī uz mums eksotisko Ķīnu, lai spēlētu turienes līgā.
Stereotipu par to, ka NBA iekļuvušie basketbolisti to vien dara, kā braukā limuzīnos ar stikliem savā ādas krāsā, ēd burgerus, mīlē meitenes un izdod neizdevušos Hip Hop gabalus, apgāž vairāki spēlētāji, kuri paziņojuši, ka lokautu izmantos izglītības iegūšanas nolūkos. Starp viņiem ir ne tikai jaunie Stefans Karijs ("Warriors"), Kriss Singltons ("Wizards"), Džons Loiers ("Bucks"), Epke Judo ("Warriors"), bet arī jau pieredzējušie un pat veterāni - Džerets Džeks ("Hornets"), Mārvins Viljamss ("Hawks"), Džodijs Mīkss ("76ers"), Barons Deiviss ("Cavaliers"). Patiesība šie vīri jau ir atsākuši savu diplomu iegūšanas procesu.
Varētu domāt, ka ātri iegūtā slava un vairākmiljonu līgumi pēc drafta būs apbreibinājuši pirmo šī gada izvēli Deriku Viljamsu un astoto izvēli Brendanu Naitu, taču abi 19 gadus vecie jaunieši arī apsver iespēju turpināt pirms gada uzsāktās mācības augstskolās.
"Man taču ir jādabū tas grāds," tikai nedaudz palicis līdz Beiloras universitātes beigšanai ir Oklendas kluba uzbrucējam Epkem Judo, un tas dod milzu apņēmību beidzot to paveikt. Tikmēr Mārvinam Viljamsam mācības nebūs jāatsāk - viņš mācījies jau seozna slaikā ar interneta starpniecību. Mīksam palikušas vien 12 lekcijas Kentakī universitātē. "Es vienkārši gribu pabeigt. Pat, ja nebūtu lokauts, es to tik un tā darītu." Atšķirībā no Viljamsa Mīksam process jau ievilcies vairākus gadus, jo Kentakī nepiedāvā interneta lekcijas, viss jāapgūst uz vietas skolā.
Varētu domāt, ka aģenti tagad to vien dara kā meklē saviem klientiem darba vietas ārpus NBA, taču tā nav. Iespējams, savu lomu spēlē tas, ka NBA aģenti bez FIBA licences nevar darboties Eiropā un nevēlas savu klientu atdot kādam citam, taču fakts ir tāds, ka arī aģenti iesaka spēlētājiem brīvo laiku izmantot prātīgi, piemēram, mācoties. Vēl viens iemesls no aģenta skatu punkta raugoties, ir tas, ka, atgriežoties universitātēs, spēlētāji varēs ne tikai iegūt izglītību, bet arī uzturēt sevi lieliskā formā, trenējoties pie saviem bijušajiem koledžu treneriem.
Tiem, kuri seko NBA pastiprināti, protams, atcerēsies 2001. gadu,kad Vinss Kārters, trīs gadus pēc Ziemeļkarolīnas universitātes atstāšanas un profesionāļa karjeras uzsākšanas, izslēgšanas spēļu laikā pirms, kā vēlāk izrādījās, izšķirošā mača devās uz koledžas izlaidumu. Saņēmis diplomu, Kārters pa galvu, pa kaklu steidzās uz Filadelfiju, kur neiemeta pēdējās sekundes metienu, un "Raptors" izstājās no cīņas par titulu. Pēcāk Kārters saņēma kritiku no atsevišķas sabiedrības daļas, bet basketbolists norādīja, ka savu lēmumu nenožēlo: "Cilvēkiem, kuri mani kritizē, būtu jāpārdomā dažas lietas, jo tas ir īpašs notikums ikviena cilvēka dzīvē."
Īpašs notikums tas noteikti būs arī Kevinam Durantam, kurš savai mātei apsolījis pabeigt Teksasas universitāti. "Saņemt diplomu izlaidumā būs tikpat svarīgs notikums, kā tikt draftētam. Varbūt pat vēl svarīgāks, jo tas paliek tavā īpašumā visu dzīvi," filozofiskās pārdomās nozīmīgi vārdi no NBA superzvaigznes.
Karjeru nupat beigušais Šakils O'Nīls 2000. gadā ieguva bakalaura grādu Luiziānas štata universitātes studiju programmā Mākslas vispārējie pētījumi. 2005. gadā Fīniksas universitātē Šaks ieguva diplomu Biznesa administrācijā, izlaiduma uzrunā pajokojot "Beidzot es varēšu dabūt īstu darbu", bet piecus gadus vēlāk uzsāka rakstīt filozofijas doktora grādu līderībā, un disertācijas temats bija "Humora un agresijas dualitāte līderības stilos" (no agļu val. - The Duality of Humor and Aggression in Leadership Styles).
2005. gadā O'Nīls savu izvēli iegūt diplomus skaidroja: "Tā būs lieta manā rezumē, kad es atgriezīšos realitātē. Kādu dienu man būs jānoliek basketbola bumba un jāķeras pie darba no 9 rītā līdz 17 vakarā, kā ikvienam citam."
+7 [+] [-]
+6 [+] [-]
+18 [+] [-]
+1 [+] [-]
+11 [+] [-]
Pamēģini pats mācīties, tā vietā, lai visu dienu krātu postus SC.
+12 [+] [-]
+3 [+] [-]
+5 [+] [-]
+3 [+] [-]
+5 [+] [-]
-1 [+] [-]
+2 [+] [-]
-1 [+] [-]
+3 [+] [-]
Tā kā vairāk uz 2. velk.
+5 [+] [-]
+1 [+] [-]