Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:135, Did:0, useCase: 3

Butjankovs: "Itālijā spēlēju pie viena no stingrākajiem treneriem Eiropā"

Rolands Eliņš

Butjankovs: "Itālijā spēlēju pie viena no stingrākajiem treneriem Eiropā"
Artjoms Butjankovs savā otrajā spēlē Itālijā. Foto: Mimmo Cuciniello/Givova Scafati

Latvijas basketbolists Artjoms Butjankovs sarunā ar portālu Sportacentrs.com raksturoja savu nonākšanu Itālijas augstākas līgas komandā "Givova Scafati", kur jau pazīstams ar galveno treneri Atiljo Kaju un tādēļ bijis gatavs ļoti stingram režīmam un smagam darbam treniņos. Butjankovs arī atskatījās uz pavasara sākumu, kad vēl pēc Krievijas iniciētā kara sākuma aizvadīja divas spēles Krievijas Superlīgā, ko viņš paskaidroja kā tobrīd vienīgo veidu, lai no "Samara" kluba iegūtu brīvlaišanas vēstuli un pārtrauktu iepriekš noslēgto ilgtermiņa līgumu.

"Braucot uz Skafati, skaidri zināju kur es braucu un kāpēc," par pievienošanos Itālijas augstākās līgas klubam "Givova Scafati" izteicās Artjoms Butjankovs. "Šobrīd galvenais ir stabilizēt komandas spēli, jo atnācis jauns treneris ar savu sistēmu un daudz jaunu spēlētāju. Nākamais mērķis ir vieta "play-off" zonā, bet domāju, ka, tiekot tur, var parādīties jaunas ambīcijas."

"Scafati" komanda šobrīd ieņem 12. vietu 16 komandu konkurencē, taču pagaidām aizvadītas tikai astoņas spēļu kārtas, un tieši tāda pati bilance kā Butjankova komandai (2-6) ir vēl četrām citām komandām. "Bet organizatoriskie un sadzīves apstākļi ir labi, dzīvoju Pompejā, desmit minūšu braucienā no zāles. Visu, par ko bijām vienojušies, klubs ir izpildījis un sarūpējis," norādīja Butjankovs, kurš debijā Itālijas līgā pirmajās divās spēlēs iemetis vidēji 5.5 punktus un sakrājis 4.5 atlēkušās bumbas.

Viņš "Scafati" komandā ieradās neilgi pēc tam, kad tās vadību pārņēma galvenais treneris Atiljo Kaja, treneris ar 30 gadu pieredzi Itālijas basketbolā, kurš savulaik vadījis arī Itālijas izlasi. Ar Kaju Butjankovs tuvāk iepazinās jau pavasarī, kad bija pievienojies "Reggio" komandai, ko Kaja tobrīd vadīja, un šeit nebija grūti uztaustīt saikni starp trenera ienākšanu komandā un Butjankova piesaistīšanu.

"Treneris redzēja mani jau kopā ar "Reggio" sastāvu, bet tad nesanāca piedalīties nevienā oficiālā spēlē," trenera faktoram piekrita Butjankovs. "Šogad nevarēju neizmantot tādu iespēju. Basketbola eksperti zina, ka treneris ir viens no stingrākajiem Eiropā un daudziem spēlētājiem ir grūti iekļauties viņa sistēmā. Piemēram, pēc zaudējuma "Sassari" nākamajā dienā sekoja divarpus stundu ilgs treniņš no rīta un piecas stundas vakarā. Par treniņiem dažreiz paziņo tikai dažas stundas pirms tā sākuma, nav bijušas arī brīvdienas."

"Apzinos, ka spēles būs mazrezultatīvas, bet skatītāji beidzot sagaidīs uzvaras," vērtēja Latvijas spēka uzbrucējs. "Tagad palīdzu komandai sev neierastā pozīcijā laukumā, bet saprotu, ka tas šobrīd ir mazsvarīgi, salīdzinot ar kopējo komandas darbu. Proti, vismaz pagaidām mani noteikti izmantos centra pozīcijā, jo treneris tur vēlas pastiprināt aizsardzību."

Piedāvājums no Itālijas nāca brīdī, kad Butjankovs jau bija atradis sev komandu uz šo sezonu un aizvadījis deviņas spēles Nīderlandes komandā "Donar", kas spēlēja arī FIBA Eiropas kausā. Rudenī Butjankovs uz pārbaudes laiku bija aizbraucis pie "Juventus" komandas Lietuvā, taču, kamēr gaidīja skaidrību no lietuviešiem, galdā bija konkrēts piedāvājums no "Donar", kam tad viņš arī piekrita. Līgums ar šo komandu bija noslēgts uz visu sezonu, taču Butjankovs norādīja, ka izdevās panākt abpusēju vienošanos, kas ļāva viņam doties spēlēt augstākā līmenī.

"Domāju, ka nevaru objektīvi novērtēt līmeni BNXT līgā, jo esmu spēlējis tikai pret Nīderlandes komandām," Butjankovs teica par Beļģijas un Nīderlandes apvienoto līgu. "Pēc piecām nospēlētām spēlēm līmenis salīdzinājumā ar Krievijas Superlīgu man likās zemāks."

Krievijas Superlīga (pēc spēka otrā basketbola līga Krievijā) bija vieta, kur Butjankovs aizvadīja vairākas iepriekšējās sezonas. Viņš norādīja, ka iepriekš bija veidojis savu karjeru saistībā ar Krievijas basketbolu: "Biju izdarījis visu, lai kopā ar Superlīgas komandu tiktu Vienotās līgas sastāvā, bet karš visu izmainīja, tāpēc sāku visu no jauna Eiropā." Vasarā bija runas, ka Butjankovs, līdzīgi kā vairāki Latvijas hokejisti, tāpat saņēmis piedāvājumus no agresorvalsts Krievijas klubiem, bet tos noraidījis. Basketbolists to nenoliedza, par šo tematu norādot tikai to, ka aģentam skaidri pateicis "Piedāvājumus no Krievijas puses neizskatām!"

Butjankovs iepriekšējā sezonā spēlēja Krievijas "Samara" komandā, kur arī sagaidīja ziņas par Krievijas iebrukumu Ukrainā: "Kopā ar sievu 24. februārī abi sapratām, ka vairs nevaram atrasties Krievijā, neskatoties uz milzīgo sev tuvo cilvēku loku, kas tur dzīvo." Pavasara sākumā Butjankovs Krieviju gan neatstāja uzreiz un vēl pēc kara sākuma aizvadīja divas spēles "Samara" sastāvā. Vai, tagad atskatoties uz šo situāciju, vēlētos kaut ko pamainīt pagātnē vai citādi nokomunicēt? "Tas bija vienīgais veids, kā iegūt brīvlaišanas vēstuli no kluba, jo man bija noslēgts ilgtermiņa līgums," sacīja Butjankovs. "Klubam nebija vienkārši pieņemt manu pozīciju un vēlmi pārtraukt līgumu."

Savukārt par jautājumu, vai ar spēlēšanu Itālijas augstākajā līgā 31 gadu vecais Butjankovs cer atgriezties Latvijas izlases kandidātu lokā, viņš izteicās lakoniski: "Viss ir ļoti vienkārši – vienmēr atbalstu Latvijas izlasi, vienmēr sekoju tās gaitām, vienmēr palīdzēšu, ja būšu vajadzīgs."

Šoruden izlases paplašinātajā kandidātu lokā Butjankovs nebija iekļauts, taču kopumā valstsvienībā ir aizvadījis sešas spēles, pārstāvot izlasi arī "EuroBasket 2022" kvalifikācijas turnīrā.

     [+] [-]

, 2022-11-30 22:58, pirms 2 mēnešiem
Divarpus stundas no rīta un piecas stundas vakarā?? Varu iedomāties kādiem mātes vārdiem viņu noklāj spēlētāji un kā viņi pēc tam spēj paspēlēt. Šo keksu vajadzēja pārcelt laika mašīnā pie Tihonova jeb vismaz Vorobjova Rīgas Dinamo laikos...Tur viņš varētu izpausties pilnā mērā

     [+] [-]

, 2022-11-30 23:03, pirms 2 mēnešiem
Malacis, Artjoms! Lai ir paraugs visiem tiem letiņiem,kas vēl joprojām attaisno savu būšanu krievsmirdelijā