Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:131, Did:0, useCase: 3

Jānis Kaufmanis: "Ogrēnieši malači – pietrūka pavisam nedaudz"

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Jānis Kaufmanis: "Ogrēnieši malači – pietrūka pavisam nedaudz"
Jānis Kaufmanis. Foto: Sīms Semiskars

"Jau februārī zināju, ka finālturnīrs paredzēts Rīgā. Pateicu komandas biedriem, lai gatavojamies svarīgākajai nedēļas nogalei sezonā," Tallinas basketbola kluba "Kalev/Cramo" aizsargs Jānis Kaufmanis uz pēcspēles sarunu ieradās labā noskaņojumā.

Pusfināla spēlē pret sīksto “AVIS Utilitas Rapla” favorītu pārsvars brīžiem saruka līdz viencipara skaitlim, tomēr sastāva dziļums nosvēra svaru kausus daudzkārtējo Igaunijas čempionu pusē. “Kauča” cīnījās godam, sakrāmējot pretinieku grozos 13 punktus un iegūstot dalītu labāko +/- rādītāju 18.

“Kalev/Cramo” šosezon vienreiz zaudēja Raplai, tāpēc nevarēja atļauties nenovērtēt pretinieku. “Līmeņu atšķirība starp Igaunijas komandām nav nemaz tik liela. Ja nenoskaņojamies 40 minūšu cīņai, visas spēles izvēršas sīvas. Arī 20 punktu pārsvars vēl negarantē panākumu. Manuprāt, Rapla un Pērnava šosezon ir mūsu sīvākās konkurentes Igaunijā.”

Latvijas un Igaunijas līgā svētdien tiks kronēts jauns čempions. Kaufmanis apzinās fināla nozīmi. ““Play-off” nav nekāda regulārā sezona. Ja neskaita netikšanu VTB līgas izslēgšanas turnīrā, svētdien mūs gaida sezonas svarīgākā spēle. Uzskatu, ka Latvijas-Igaunijas līgā ir lielāka konkurence nekā Igaunijas čempionātā, tāpēc arī panākumu vērtēšu augstāk.”

Drošības protokols neatļauj komandām atrasties Olimpiskā sporta centra tribīnēs (zālē vienlaikus var uzturēties ne vairāk kā 104 cilvēki – Sportacentrs.com). Spēlētāji tik un tā vērojuši spēli, atklāja Kaufmanis. “Prognozējām, ka VEF varētu būt finālā. Ogre malači – pietrūka pavisam nedaudz.”

Vai kaimiņvalsts čempionāts šosezon varētu būt interesantāks nekā Latvijā? “Igaunijas klubiem izdevies piesaistīt salīdzinoši daudz sponsoru. Domāju, ka vidējais līmenis kāpj – katrā komandā ir vismaz viens ļoti labs leģionārs, pat neskaitot “Kalev/Cramo”, Raplu un Pērnavu. Latvijas līgā – dažas komandas spērušas soli atpakaļ, dažas uz priekšu.”

“Kalev/Cramo” ir salīdzinoši blīvs kalendārs, tomēr Kaufmanis nejūtas iesprostots Igaunijas galvaspilsētā. “Mājās tieku pietiekami bieži. Nākamā spēle pēc Latvijas un Igaunijas līgas fināla paredzēta 17. aprīli – paspēšu aizbraukt līdz Valmierai.”

Klubu basketbolā kaimiņvalstu robežas šķērsot nebija atļauts, taču tas tikai vairojis smaidīgā valmierieša apņēmību. “Latvijā spēlēju pirmo reizi sezonā. Uzsvēru to visiem komandas biedriem, aicinot noskaņoties izšķirošajām cīņām. Pašam motivācija nav jāmeklē – ar nepacietību gaidīju iespēju spēlēt Rīgā.”

“Final Six” dalībniekiem sarūpēti labi apstākļi, bet visvairāk priecē cilvēcīgā kontakta iespējas, atzina spēlētājs. “Draugi ir visās komandās. Dzīvošana “burbulī” dod iespēju pārmīt vārdus ar visiem. Mārcis Vītols, Aigars (Šķēle), Rinalds Sirsniņš – kopā spēlēts ar daudziem. Prieks, ka visi sabrauc vienuviet – tas dod foršas emocijas.”

“Pat “kartona” līdzjutēji rada citu efektu. Paskatos – redzu abus dēlus. Šodien jutu “play-off” atmosfēru. Prieks, ka uzvarējām. Rīkotāji sola, ka svētdien klātienes efekts būs vēl spilgtāks. Esmu latvietis, bet svētdien vēlos, lai uzvar Igaunijas klubs,” noslēdza Kaufmanis.