Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2980, Did:0, useCase: 0

VEF basketbola sistēmu papildina treneris Hlebovickis

Emils Ozerinskis

VEF basketbola sistēmu papildina treneris Hlebovickis
Mihals Hlebovickis. Foto: Lāsma Irša

Latvijas basketbola čempionvienība "VEF Rīga" pavēstījusi, ka kluba treneru korpusu papildinājis Mihals Hlebovickis, kurš strādās komandas farmklubā, attīstot rīdzinieku jauno spēlētāju prasmes.

Par "Ramirent" Nacionālas līgas komandas RSU/"VEF Rīga" galvenā trenera Kristapa Zeida asistentu kļuvis 44 gadus vecais basketbola speciālists Mihals Hlebovickis. Bijušais Polijas izlases spēlētājs Hlebovickis nozīmīgu karjeras laiku pavadījis Latvijā, kļūstot par vietējo un Latvijā nodibinot ģimeni ar savulaik Latvijas sieviešu basketbola izlasi pārstāvējušo Ilzi Osi-Hlebovicku.

Spēlētāja karjeras laikā Mihals Hlebovickis pārstāvējis tādas Latvijas komandas kā "Barons", "Jēkabpils" un "Ogre". 24 gadus ilgajā karjerā Hlebovickis izcīnījis Polijas kausu, divreiz kļuvis par Kipras čempionu, ar "Baronu" triumfējis Latvijas čempionātā un ar "Jēkabpili" ieguvis LBL bronzas medaļu. Kā spēlējošais treneris (asistējot galvenajam trenerim Pēterim Ozoliņam) 2015. gadā Hlebovickis palīdzēja ievest "Ogri" augstākajā divīzijā, bet 2016. gadā viņš nosliecās par karjeras beigām, turpinot darboties Ogres basketbola sistēmā kā otrās divīzijas komandas trenera asistents. Tomēr sekoja piedāvājums spēlēt dzimtajā Polijā un nākošos divus gadus Hlebovickis pavadīja Polijas pirmās un otrās līgas turnīros.

Trenera arodā Hlebovickis atgriezās 2018. gada janvārī, pievienojoties Sandim Buškevicam uz "Jēkabpils" komandtiltiņa. Nu Hlebovickis nonācis Rīgas VEF sistēmā, kurā ir arī viņa dēls Oskars Hlebovickis, kurš šosezon no "VEF Rīga" izīrēts "Liepājai".