Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2980, Did:0, useCase: 3

Skaidrojam: olimpiskie čempioni Nacionālās līgas klubu sastāvos - kāpēc?

Toms Mālmeisters
Toms Mālmeisters

Skaidrojam: olimpiskie čempioni Nacionālās līgas klubu sastāvos - kāpēc?
Latvijas 3x3 basketbolisti. Foto: FIBA

Olimpiskie čempioni 3x3 basketbolā pēc Tokijas zelta no četriem turnīriem divos pratuši aizkļūt līdz finālam, kur gan piedzīvoti zaudējumi. Papildus tam atsevišķi spēlētāji iekļauti Nacionālās līgas komandu sastāvos, tāpēc portāls ‘’Sportacentrs.com’’ aicināja vienības treneri Raimondu Feldmani skaidrot šāda lēmuma iemeslus un citus aktuālos jautājumus.

3x3 olimpiskie čempioni ‘’Riga’’ pēc triumfa Tokijā piedalījušies jau četros turnīros, no kuriem divos iekļuvuši finālā, bet divos apstājušies ceturtdaļfinālā. Jau šajā nedēļas nogalē komandai paredzēts nākamais turnīrs Čehijā. Pēc tam, kad olimpisko spēļu finālā traumu guva Edgars Krūmiņš, turnīros pēc Tokijas novērotas izmaiņas sastāvā – Krūmiņa vietā spēlējis piektais vienības spēlētājs Artūrs Strēlnieks, kamēr Debrecenā Kārli Lasmani aizvietoja ‘’Kandava/Anzāģe’’ basketbolists Guntars Strāķis. Plānots, ka Strāķis šajā nedēļas nogalē piedalīsies gaidāmajā Pasaules tūres posmā Prāgā Naura Mieža vietā.

Kā portālam ‘’Sportacentrs.com’’ skaidroja komandas galvenais treneris Raimonds Feldmanis, tad pēc olimpiskajām spēlēm bijuši jaunu spēlētāju meklējumi, uzrunājot arī Latvijas basketbola līgas basketbolistus. Komandas bijušas atsaucīgas, taču dažādi šķēršļi lieguši citiem iesaistīties 3x3 basketbolā: ‘’Mēģinājām uzrunāt spēlētājus no klasiskā basketbola. Kāds baidījās, jo bija bez līguma. Piedāvājām arī spēlētājiem ar esošiem līgumiem. Kopumā komandas bija atsaucīgas. Piemēram, ‘’Ventspils’’ bija gatava ļaut iesaistīties Artūram Ausējam, taču viņam patraucēja neliels savainojums.’’ Strāķa pievienošanos treneris gan vērtējis kā labu, jo ne visiem jau pirmajos turnīros izdodas veiksmīgi iekļauties sastāvā: ‘’Ne vienmēr visi izšauj pirmajā reizē. Viņš ceturtdaļfinālā iemeta deviņus punktus, tāpēc domāju, ka no tā brīža selekcijas viedokļa izvēle bija veiksmīga.’’

Lai arī 3x3 sezona noslēgsies vien decembra otrajā pusē, pēdējo nedēļu laikā tika ziņots par Kārļa Lasmaņa, Naura Mieža un Agņa Čavara iekļaušanu pieteikumos Nacionālās līgas ‘’Kandava/Anzāģe’’ un ‘’Ķekava’’ sastāvos. ‘’Tas domāts vairāk kā emociju atgūšanas instruments. Pēc olimpiskā zelta intervijas medijiem ir paņēmušas savu. Tās spēlētājiem neliedzu, jo mums jādod sava artava sabiedrībai. Esmu devis akceptu, un ar visām pusēm sarunāts, ka viņi spēlēs Latvijas kausa izcīņā,’’ skaidroja Feldmanis, piebilstot, ka spēlēs piedalīšoties Lasmanis un Miezis, kamēr Čavars, lai arī redzams pieteikumā, nez vai dosies laukumā. Treneris uzsvēra, ka spēlētāji dosies palīgā tikai uz spēlēm, 3x3 treniņu procesu tam nekādi neietekmējot. Pie tam, šāds solis var palīdzēt gan Kandavai, gan Ķekavai spēļu popularizēšanā un skatītāju piesaistē.

Olimpiskā zelta ietekme jūtama ne tikai sniegtajās intervijās medijiem, bet arī no praktiskās puses, saņemot sponsorēšanas piedāvājumus un iespējas sevi apliecināt ārzemēs. ‘’Notiek komunikācija. Izjūtam, ka gan LBS, gan Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) mūsos ieklausās. Ir bijuši piedāvājumi no sponsoriem, bet līgumi vēl nav parakstīti,’’ atklāja Feldmanis, piebilstot, ka interesi izrāda Latvijas uzņēmumi, kas ‘’Riga’’ komandai ir svarīgi, jo tā pārstāv Latviju. Arī daži no spēlētājiem saņēmuši piedāvājumus meistarību pierādīt ārzemēs, bet pagaidām tie ir noraidīti patriotisku jūtu dēļ. Spēlētāji vēlas pārstāvēt savu valsti un ‘’Riga’’ komandu, tāpēc ārzemju piedāvājumus neizskata. No ASV izveidotās ‘’Big3’’ līgas pagaidām neviens interesi nav izrādījis, taču no citiem nozīmīgiem tirgiem gan, valstis nekonkretizējot.

Komandas mērķis šobrīd ir augstvērtīgi pabeigt sezonu, kura noslēgsies decembra otrajā pusē. Pēc tās plānots visiem kopīgi sēsties pie sarunu galda un lemt par tālāko. ‘’Kolektīvu neviens sagraut netaisās,’’ turpina Feldmanis. No komandas nākotnes viedokļa ir vēlme saprast, vai tajā ir iespējams integrēt jaunus basketbolistus, kuri gan spētu iederēties komandas ķīmijā, gan būtu veiksmīgi savas lomas izpildītāji. ‘’Mēs skatāmies nākotnē, taču visu darām soli pa solim. Šobrīd mērķis ir veiksmīgi pabeigt sezonu. Jāskatās, kuri spēlētāji varētu vēlēties ielēkt 3x3 basketbolā. Kas svarīgi – jābūt abpusējai vēlmei, kur arī spēlētājs grib iesaistīties un iekļauties pie mums.’’

Savu rubrikas “Skaidro” tematu vari ieteikt, nosūtot mums ziņu uz Sportacentrs.com profilu.

     [+] [-]

, 2021-09-17 15:24, pirms 2 gadiem
Ar to principā arī ir skaidrs, ka šī komanda šādā sastāvā Parīzē nespēlēs, ļoti iespējams, ka nespēlēs jau nākamgad. Ļoti aktīvi tiek meklētas maiņas un jaunas asinis, kas šai komandai iepriekšējos gados nebija īpaši raksturīgi.

     [+] [-]

, 2021-09-17 22:25, pirms 2 gadiem
yankeezulu rakstīja: Ar to principā arī ir skaidrs, ka šī komanda šādā sastāvā Parīzē nespēlēs, ļoti iespējams, ka nespēlēs jau nākamgad. Ļoti aktīvi tiek meklētas maiņas un jaunas asinis, kas šai komandai iepriekšējos gados nebija īpaši raksturīgi.
Vēl jau jāizcīna tā piedalīšanās Parīzē
Tiklīdz citas valstis nopietnāk pievērsīsies 3x3, spēku samēri būtiski mainīsies

     [+] [-]

, 2021-09-17 22:42, pirms 2 gadiem
Tumanovs rakstīja: Vēl jau jāizcīna tā piedalīšanās Parīzē
Tiklīdz citas valstis nopietnāk pievērsīsies 3x3, spēku samēri būtiski mainīsies
Tas skaidrs, bet vēl grūtāk to būs izdarīt, ja sastāvs mainīsies. Jau tagad turnīros var redzēt, cik nestabili iet, ja aizvieto kaut vienu spēlētāju. Ja Krūmiņš un Čavars met mieru, vēl kārtīgs laika posms paies, kamēr Miezis un Lasmanis ar pārējiem atradīs kopīgu valodu, ja vispār atradīs.