Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:134, Did:0, useCase: 3

Pešičs pirms ierašanās Rīgā saņem Karadžordžes ordeni

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Pešičs pirms ierašanās Rīgā saņem Karadžordžes ordeni
Svetislavs Pešičs un Serbijas prezidents Aleksandrs Vučičs 2022. gada 28. jūnijā. Foto: Tanjug

Serbijas vīriešu basketbola valstsvienības galvenais treneris Svetislavs Pešičs otrdien, 28. jūnijā, Belgradā saņēma otrās pakāpes Karadžordžes zvaigznes ordeni par īpašiem nopelniem, valsts pārstāvēšanu un sasniegtajiem rezultātiem sportā.

Karadžordžes ordenis ieviests 1904. gada 1. janvārī, godinot 100 gadu jubileju kopš pirmās serbu sacelšanās (1804-1813) pret Otomaņu impēriju. Apbalvojumu ieviesa Serbijas karalis Peters Pirmais Karadžordže. Tas pastāvēja līdz 1945. gadam, bet 2010. gadā tika atjaunots.

Ordeņa pasniegšana notika 28. jūnijā – “Vidovdan” jeb svētā Vīta dienā – Serbijas nacionālajā un reliģiskajā brīvdienā. Tā ieviesta par godu Kosovas kaujai 1389. gada 15. jūnijā (Jūlija kalendārs, pēc Gregora kalendāra 28. jūnijs). Šajā dienā notikuši daudzi Serbijas vēsturē nozīmīgi notikumi.

“Ir liels gods un personīgs gandarījums saņemt savas valsts apbalvojumu,” teica Pešičs. “Nāku no komandu sporta veida, tāpēc tas, iespējams, nenotiktu bez labiem komandas biedriem un kolēģiem. Esmu ļoti pateicīgs, ka varu būt “Vidovdan apbalvojumu” saņēmēju vidū. Uzskatu, ka medaļa turpināt motivēt strādāt pēc labākās sirdsapziņas – pārstāvēt Serbiju kopā ar spēlētājiem un līdzgaitniekiem.”

Septiņdesmit divus gadus vecais Pešičs 40 gadus pavadījis trenera darbā. Viņa trenētā Dienvidslāvijas komanda izcīnīja zelta medaļu 1987. gada pasaules čempionātā. Sekoja zelta medaļa “EuroBasket 1993” ar Vācijas valstsvienību, zelts “EuroBasket 2001” ar Dienvidslāviju un triumfs 2002. gada Pasaules kausā ar Dienvidslāviju.

Izmantotie resursi:
https://kss.rs/%d1%81%d0%b2%d0%b5%d...