Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:134, Did:0, useCase: 3

Valdība atbalsta finansējuma piešķiršanu ''Eurobasket2025'' veicamo izdevumu segšanai

Toms Mālmeisters
Toms Mālmeisters

Valdība atbalsta finansējuma piešķiršanu ''Eurobasket2025'' veicamo izdevumu segšanai
Latvijas basketbola izlase. Foto: basket.lv

Ministru kabinets šodien kārtējā sēdē ir atbalstījis priekšlikumu piešķirt finansējumu ar ''Eurobasket2025'' 2022. gadā saistīto izdevumu segšanu. Atbilstoši noslēgtajam čempionāta organizēšanas līguma nosacījumiem, tuvākajā laikā Latvijas Basketbola savienībai (LBS) jāveic nedaudz vairāk par vienu miljonu eiro vērti pirmie maksājumi.

Latvijas Basketbola savienības (LBS) iecere kandidēt uz 2025. gada Eiropas čempionāta finālturnīra basketbolā vīriešiem organizēšanu Latvijā valdība tika atbalstīta jau 2021. gada 30. novembra sēdē. Šajā sēdē noteica arī turpmāko rīcību atbilstoši FIBA lēmumam par grupas turnīra vai grupas turnīra un finālposma organizēšanu Latvijā, kā arī apstiprināja valsts finansiālā atbalsta limitus - grupas turnīra gadījumā valsts atbalsts nepārsniedz 4 515 000 eiro, savukārt grupas turnīra un finālposma organizēšanas gadījumā valsts atbalsts nepārsniedz 10 000 000 eiro.

2022. gada 29. martā "FIBA Europe" valdes sēdē tika nolemts, ka FIBA "EuroBasket2025" grupas turnīrs (viens no četriem) un finālposms norisināsies Latvijā (Rīgā), piešķirot šī nozīmīgā starptautiskā sporta pasākuma rīkošanas tiesības Latvijas Basketbola savienībai. Atbilstoši noslēgtā čempionāta organizēšanas līguma nosacījumiem un uzņemtajām finansiālajām saistībām LBS tuvākajā laikā ir jāveic pirmie maksājumi par kopējo summu 1,1 miljoniem eiro. Tāpēc Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) ir sagatavojusi rīkojuma projektu par šī finansējuma piešķiršanu no valsts budžeta programmas „Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”, vienlaikus nosakot arī kārtību depozīta maksājuma atmaksāšanai valsts budžetā divu mēnešu laikā pēc čempionāta noslēguma.

Šodien valdība atbalstīja arī IZM priekšlikumu par rīcības komitejas izveidi, lai kvalitatīvi sagatavotos FIBA "EuroBasket2025" organizēšanai. Rīcības komiteja sekmēs valsts pārvaldes sadarbību ar FIBA "EuroBasket2025" rīkotājiem, kā arī nodrošinās regulāru informācijas apmaiņu par tā sagatavošanas gaitu. Rīcības komitejas sastāvā plānots iekļaut finanšu ministru, Rīgas domes priekšsēdētāju, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktoru, pārstāvjus no IZM un Iekšlietu ministrijas, kā arī LBS prezidentu, ģenerālsekretāru un sacensību direktoru. Rīcības komitejas ietvaros plānots arī izstrādāt efektīvāko piedāvājumu čempionāta organizēšanai nepieciešamā finansējuma nodrošināšanai 2023., 2024. un 2025. gadam, tai skaitā izvērtējot FIBA "EuroBasket2025" budžeta ieņēmumu un izdevumu pozīcijas, pašu piesaistītā finansējuma (kas nav valsts vai pašvaldību budžets) īpatsvaru un iespējamos veidus tā palielināšanai, LBS administratīvo izdevumu pamatotību un citus jautājumus. Rīcības komitejas sastāvs tiks apstiprināts ar Ministru prezidenta rīkojumu.

Eiropas čempionāta finālturnīrs basketbolā vīriešiem ir prestižākās FIBA Europe rīkotās sacensības, kas tradicionāli piesaista ļoti lielu skatītāju auditoriju gan klātienē, gan neklātienē. FIBA "EuroBasket2025" būs nozīmīgākais sporta notikums Eiropā 2025. gadā un līdzdalība šo sacensību rīkošanā nodrošinās Latvijai plašu starptautisko publicitāti, kā arī veicinās ievērojamu tūristu plūsmu un ekonomiskās dzīves aktivizēšanu. Latvijas investīciju un attīstības aģentūra prognozē, ka ieņēmumi no "EuroBasket2025" grupu turnīra un finālposma varētu sasniegt 72 miljonus eiro. "EuroBasket2025" sarīkošanu Rīgā atbalstīs arī Rīgas dome, grupu turnīra un finālposma organizēšanai kopumā novirzot līdz 1,5 miljonus eiro.

Izmantotie resursi:
https://www.izm.gov.lv/lv/jaunums/l...

  -1 [+] [-]

, 2022-05-24 16:15, pirms mēneša
Ja sportisko sasniegumu dēļ netiekam EČ, tad valstij jāgrūž mega piķis, lai mēs tur būtu. Idiotisms.

  -1 [+] [-]

, 2022-05-24 16:58, pirms mēneša
grupas turnīra gadījumā valsts atbalsts nepārsniedz 4 515 000 eiro, savukārt grupas turnīra un finālposma organizēšanas gadījumā valsts atbalsts nepārsniedz 10 000 000 eiro.

Baigi astronomiskās summas...

     [+] [-]

, 2022-05-24 17:50, pirms mēneša
Last dance

     [+] [-]

, 2022-05-24 22:27, pirms mēneša
LIAA prognoze par 72 miljonu ieņēmumiem šķiet diezgan optimistiski, bet var jau būt. Būs interesanti paskatīties pēc čempionāta, vai tas piepieldās.