Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:134, Did:0, useCase: 3

Noa Viljamsons pievienojas NCAA komandai ar 127 gadu vēsturi

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Noa Viljamsons pievienojas NCAA komandai ar 127 gadu vēsturi
Noa Viljamsons 2021. gada jūlijā Daugavpilī. Foto: FIBA

Noa Viljamsons (212cm/18.04.2002/DSN) no 2022. gada rudens pārstāvēs Nacionālās studentu sporta asociācijas (NCAA) pirmās divīzijas komandu "Bucknell Bison", kas sacenšas "Patriot" līgā.

Latvijas junioru izlases spēlētājs 2021. gada jūlijā izcīnīja 11. vietu FIBA U19 Pasaules kausā Daugavpilī un Rīgā. Viljamsons septiņās spēlēs vidēji 13,7 minūtēs guva 3,0 punktus un izcīnīja 5,0 bumbas zem groziem, kā arī bloķēja 0,6 metienus.

Rīgas 1. ģimnāzijas audzēknis pēc Pasaules kausa vēl nedevās uz koledžu, tās vietā pavadot pārejas gadu amerikāņu vidusskolā. Par Viljamsona pieturas vietu kļuva “St. Thomas More” vidusskola Konektikutas pavalstī, kur viņš trenējās ilggadējā trenera Džera Kvinna vadībā.

“Noa ir iespaidīgs augums – viņš var spēlēt ceturtā un piektā numura pozīcijās,” teica “Bucknell” galvenais treneris Neitans Deiviss. “Viņš ir prasmīgs spēlētājs, kurš veidojis savu spēli aizjūrās un aizvadījis produktīvu gadu “St. Thomas More” vidusskolā. Viņam ir lieliska izdevība kļūt par nozīmīgu mūsu komandas daļu.”

“Bucknell” ir viena no vecākajām komandām studentu basketbola pasaulē – tās pirmie soļi reģistrēti 1895./1896. gada sezonā. “The Bison” bāzējas Pensilvānijas pavalsts pilsētā Lūisburgā un spēlē “Patriot” līgā, kurā apvienotas akadēmiski pazīstamas augstskolas.

“Patriot” līgas komandas: American University, United States Military Academy (Army/Vestpointa), Boston University, Bucknell, Colgate, College of the Holy Cross, Lafayette College, Lehigh, Loyola University Maryland, United States Naval Academy (Navy).

Izmantotie resursi:
https://www.sungazette.com/sports/l...