Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:134, Did:0, useCase: 0

PK2023 kvalifikācijas spēles notiks arī tieši pirms "EuroBasket 2022" finālturnīra

Rolands Eliņš

PK2023 kvalifikācijas spēles notiks arī tieši pirms "EuroBasket 2022" finālturnīra
Foto: Basket.lv

FIBA vienojusies ar Eiropas valstu basketbola federāciju vadībām un ceturtais sabraukums Pasaules kausa 2023 kvalifikācijā tiks aizvadīts no 2022. gada 22. augusta līdz 30. augustam, proti, tieši pirms Eiropas čempionāta finālturnīra.

Latvijas basketbola izlase kopā ar septiņām citām valstsvienībām šomēnes parūpējās par iekļūšanu PK kvalifikācijas turnīrā, kurām tām pievienosies 24 "EuroBasket 2022" finālturnīra dalībnieces. PK kvalifikācijas turnīrs sāksies jau novembrī, un grupu izloze paredzēta 31. augustā.

Portāls "Eurohoops" vēsta, ka FIBA, piemērojoties situācijai, nolēmusi, ka PK kvalifikācijas turnīra ceturtais sabraukums norisināsies nākamā gada augusta beigās, kad 32 Eiropas izlasēm būs ieliktas atlases turnīra spēles. Šis lēmums ir interesants ar to, ka tūlīt pēc tam paredzēts Eiropas čempionāta finālturnīrs, kas sāksies 2022. gada pirmajā septembrī.

Attiecīgi 24 izlasēm, kas piedalīsies EČ finālturnīrā, ierasto pārbaudes spēļu vietā tieši pirms finālturnīra būs PK atlases spēles.

Kā norāda "Eurohoops", FIBA lēmumu pieņēma pēc apspriedēm ar Eiropas basketbola federāciju vadībām un lēmums esot bijis uzņemts ar piekrišanu. FIBA ierasto kalendāru šobrīd nedaudz iedragājusi pandēmija, jo tās dēļ Eiropas čempionāts no šīs vasaras tika pārcelts uz nākamo gadu, kamēr PK2023 laiks palicis nemainīgs.

PK atlases spēļu aizvadīšana vasarā, visticamāk, nozīmē, ka daudzas basketbola lielvalstis uz šīm spēlēm pieteiks pavisam citus sastāvus nekā spēlēs novembrī un februārī, kad rit Eirolīgas un NBA sezona. Savukārt tagad PK atlases spēlēs izlases varēs piedalīties ar to sastāvu, kuru sūtīs uz Eiropas čempionātu.

Jāatgādina, ka Latvijas basketbola izlase Eiropas čempionāta finālturnīram nekvalificējās, taču PK atlases spēļu aizvadīšana augustā tik un tā paver iespēju mēģināt piesaistīt NBA spēlētājus. Šovasar Latvijas izlasi PK priekškvalifikācijā pārstāvēja Vašingtonas "Wizards" spēlētājs Dāvis Bertāns.

Izmantotie resursi:
https://www.eurohoops.net/en/fibawc...

Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja