Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:134, Did:0, useCase: 3

ASV izlašu direktora amatā Kolandželo aizvietos bijušais armijas ģenerālis

Rolands Eliņš

ASV izlašu direktora amatā Kolandželo aizvietos bijušais armijas ģenerālis
ASV basketbola izlase Rio olimpiskajās spēlēs
Foto: AFP/Scanpix

ASV Basketbola federācijas vēlēšanās uzvarējis Mārtins Dempsijs, kurš nākamajā olimpiskajā ciklā būs ASV izlašu direktors, nomainot šajā amatā ļoti sekmīgi sevi pierādījušo Džeriju Kolandželo.

Džerijs Kolandželo par ASV basketbola izlašu direktoru kļuva 2005. gadā un pēc tam noorganizēja trīs olimpiskās zelta medaļas gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē. Ar viņa palīdzību ASV vīriešu izlasē atgriezās teju visas lielākās zvaigznes un uz starptautiskiem turnīriem ASV atkal sūtīja savu spēcīgāko sastāvu. Kolandželo to paveica kopā ar galveno treneri Maiku Kžiževski, kuru jau nomainījis Dāvja Bertāna treneris „Spurs” komandā, leģendārais Gregs Popovičs.

Savukart Kolandželo vietā stāsies Mārtins Dempsijs, kurš janvārī kļuva par NBA komisāra Adama Silvera īpašo padomdevēju. Dempsija līdzšinējā dzīve bijusi saistīta ar militāro dienestu, kurā viņš pavadīja 41 gadu. Pēdējos četrus gadus viņš bija augsta ranga amatpersona ASV Bruņotajos spēkos, kā arī ASV prezideta un Aizsardzības ministra militārais padomdevējs.

Dempsijs līdz šim nav strādājis oficiālā amatā ar kādu NBA vai NCAA komandu, taču kā armijas pārstāvis uzturējis kontaktus ar ASV basketbola izlasi. Viņš organizējis dažādus pasākumus, kuros bijuši iesaistīti ASV izlases pārstāvji. Dempsijs ievēlēts amatā līdz 2020. gadam.

Savukārt Kolandželo, kurš šobrīd iesaistījies Filadelfijas „76ers” vadībā, turpinās darbu ASV vīriešu izlasē, palīdzot jaunajam galvenajam trenerim. Jāpiemin, ka ASV ieņem pirmo vietu visās piecās FIBA pasaules ranga kategorijās – vīriešiem, sievietēm, junioriem, juniorēm un kopējā.

Izmantotie resursi:
Retired general Martin E. Dempsey elected...