Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:134, Did:0, useCase: 3

FIBA diskvalificē Brazīlijas Basketbola federāciju

Rolands Eliņš

FIBA diskvalificē Brazīlijas Basketbola federāciju
Brazīlijas izlase Rio olimpiskajās spēlēs
Foto: AP/Scanpix

Starptautiskā basketbola federācija (FIBA) paziņojusi, ka Brazīlijas Basketbola federācijas (CBB) organizatorisko trūkumu un biedriem izvirzīto prasību neizpildīšanas dēļ tā tiek diskvalificēta no FIBA dalībvalstu loka. Tas nozīmē, ka šīs valsts basketbola izlases pagaidām nevar piedalīties FIBA rīkotajos turnīros.

FIBA Izpildkomiteja savā paziņojumā pauž nožēlu, ka nepieciešams pieņemt lēmumu par Brazīlijas federācijas diskvalifikāciju tik drīz pēc Riodežaneiro olimpisko spēļu beigām. FIBA norāda, ka par spīti tās sniegtajai organizatoriskajai palīdzībai nav panākti vēlamie uzlabojumi un pašreizējā situācijā CBB neizpilda FIBA biedriem uzliktās prasības.

Pie šīm neizpildītajām prasībām FIBA min nepiedalīšanos starptautiskajās sacensībās, piemēram, jauniešu turnīros un 3x3 senioru basketbola sacensībās. Tāpat Brazīlijai tiek pārmesta strītbola turnīra nesarīkošana Riodežaneiro, kā arī norādīts, ka federācijas neizdarības dēļ cietuši daudzi basketbolisti, ieskaitot vietējos jauniešus.

FIBA arī norāda, ka CBB nav absolūtas kontroles pār savas valsts basketbolu, jo nacionālās vīriešu izlases komplektēšanā un finansēšanā iesaistījušās trešās personas. Pie trūkumiem tiek pieskaitīts arī nākotnes reformu plāna trūkums pirms gaidāmajām federācijas vēlēšanām.

FIBA aicina Brazīlijas basketbola funkcionārus sadarboties un meklēt risinājumus, lai diskvalifikāciju varētu atcelt. FIBA situācijas atkārtotu izvērtēšanu veiks nākamā gada 28. janvārī. Līdz šim datumam neviena Brazīlijas izlasei gan paredzēta dalība nevienā FIBA organizētajā turnīrā, izņemot U15 meiteņu Dienvidamerikas čempionātu Ekvadorā, kur Brazīlija ir pašreizējā čempione.

FIBA nacionālo izlašu pasaules rangā ieņem septīto vietu.

Jāpiemin, ka pēdējos gados FIBA bija uz laiku diskvalificējusi arī Japānas un Krievijas basketbola federācijas. Tāpat bēdīgi slavenajā FIBA-ULEB konfliktā par Eiropas klubu turnīru sistēmu tika izmantoti diskvalifikāciju draudi, kas tika nosūtīti vairāku Eiropas valstu basketbola federācijām.

Izmantotie resursi:
FIBA suspends Brazilian federation - FIBA.com

  -1 [+] [-]

, 2016-11-14 21:58, pirms 6 gadiem
Starp citu FIBA atkal ir sūtījusi vēstules ar draudiem....FIBA izskatās kā parasts mafijas kantoris

     [+] [-]

, 2016-11-14 22:53, pirms 6 gadiem
Vajadzētu diskvalificēt FIBA un izveidot jaunu federāciju.