Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:133, Did:0, useCase: 0

Pārkers: Lai atgūtu šīs sezonas budžeta līmeni, ASVEL vajadzēšot 4-5 gadus

Andrejs Siliņš

Pārkers: Lai atgūtu šīs sezonas budžeta līmeni, ASVEL vajadzēšot 4-5 gadus
Rihards Lomažs. Foto: Lyon ASVEL

Latviešu basketbolista Riharda Lomaža pārstāvētā Francijas kluba Lionas-Vilērbānas ASVEL īpašnieks Tonijs Pārkers atzinis, ka koronavīrusa pandēmijas dēļ klubs šosezon neiegūs aptuveni trīs miljonus eiro, bet, lai atjaunotu šīs sezonas budžeta līmeni, būšot vajadzīgi pat četri pieci gadi.

Šajā sezonā ASVEL pirmās komandas budžets esot bijis ieplānots 11 miljonu eiro apmērā, taču pandēmijas dēļ izraisītā ekonomiskā krīze likusi piedzīvot zaudējumus aptuveni trīs miljonu apmērā. Nākamajā sezonā Lomaža pārstāvētajai komandai būšot mazākas finansiālās iespējas, atzina Pārkers. Lai atgrieztos pie šosezon paredzētā budžeta līmeņa, Pārkers paredz, ka būs nepieciešami pat četri pieci gadi.

Jau iepriekš izskanēja ziņa, ka ASVEL informējis komandas galveno treneri Zvezdanu Mitroviču par kontrakta pārtraukšanu, taču sīkāk situāciju nepaskaidroja. Tagad Pārkers devis mājienus, taču konkrētības aizvien nav. "Saprotams, ka lēmums nav saistīts ar sportiskajiem rezultātiem. Taču, kad esi ASVEL, tev ir jāuztur konkrēts tēls, jāizrāda cieņa, jo rezultāti nav viss. Tika pārkāptas robežas. Lietas, par ko runājām pirms līguma parakstīšanas, taču viņš tās pārkāpa," sacīja Pārkers.

50 gadus vecais melnkalniešu speciālists Mitrovičs par ASVEL galveno treneri strādāja kopš 2018. gada un pērnajā sezonā aizveda komandu līdz Francijas čempiontitulam. Šosezon Mitroviča vadībā ASVEL atgriezās Eirolīgā, sezonas pārtraukšanas brīdī ar desmit uzvarām 28 mačos ieņemot 15. pozīciju tabulā. Francijas līgā sezonas pārtraukšanas brīdī komanda ar 20 uzvarām 24 spēlēs ieņēma trešo vietu. Iepriekš Mitrovičs strādājis ar "Monaco" komandu Francijā, kā arī vairākām Ukrainas vienībām un dzimtenē Melnkalnē. Mitrovičs ir arī Melnkalnes izlases galvenais treneris.

24 gadus vecajam Lomažam šī bija pirmā sezona ASVEL rindās. Līgums ar Pārkeram piederošo klubu Rihardam ir spēkā arī uz nākamo sezonu.

Izmantotie resursi:
https://www.lequipe.fr/