Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:104, Did:0, useCase: 3

Šabtajs Kalmanovičs: "Svarīgi veikt pareizu finanšu sadalījumu"

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Saulei dāsni apspīdot Latvijas zemi, eSports.lv tikās ar FIBA Sieviešu Eirolīgas un Krievijas Superlīgas čempionvienības – Maskavas apgabala „Spartak” – ģenerālmenedžeri Šabtaju Kalmanoviču.

eSports.lv: Kalmanoviča kungs, kā Jūs vērtējat Eirolīgas izlozes rezultātus?
Šabtajs Kalmanovičs: Ir ļoti grūti spriest par komandām, ņemot vērā pagājušā gada rezultātus un spēlētāju pārejas. Iepriekšējā sezonā baidītos no Valensjēnas „USVO”, pārdzīvotu, pat mazliet nervozētu. Taču no Valensjēnas uz Jekaterinburgu devies galvenais treneris (Bufārs – eSports.lv). Sev līdzi viņš ir paņēmis centra spēlētāju Grudu un pamata saspēles vadītāju (Harroveri – eSports.lv). Tāpēc nebūs tik grūti. No Brno komandas aizgājusi Daiena Nolana. Viņa kļūst par Krievijas pilsoni, spēlēs Jekaterinburgā.

No vienas puses, tā ir laba ziņa. No otras – mūsu pamatsastāva spēlētājas atbrauc oktobra vidū, jo viņas visas spēlē WNBA vai Eiropas čempionātā, valstsvienībā ir piecas spēlētājas. Būs normāli, pirmā spēle mums ir ar Košici, otrā ar Gdiņu. Ceru, ka šajā ziņā pārsteigumu nebūs.

FIBA nobalsoja par jauniem Eirolīgas noteikumiem.
Esmu nedaudz apbēdināts par FIBA Eiropas nodaļas balsojumu – ja Eirolīgas labāko astoņniekā paliks trīs Krievijas klubi, vai trīs Francijas klubi, bet, manuprāt, daudz reālāk tie būs Krievijas klubi, diviem var nākties spēlēt savā starpā. Pret to 4. augustā balsoja trīs Krievijas klubi – „CSKA”, „Spartak”, „UMMC”; Maskavas „Dinamo” pārstāvji neieradās. Pirmā komanda pēc reitinga paliek pirmā, bet pārējās, neatkarīgi no tā, vai pēc reitinga tās ieņem otro un ceturto vietu, spēlēs savā starpā. Protams, saprotu, tas var būt pareizi. Citādi, var taču nelaist māsas Viljamsas spēlēt finālā, ielozējot viņu savstarpējo spēli ātrāk. Kāda nozīme ir reitingam? Lūk, mēs cīnāmies par pirmo vietu reitingā kvalifikācijas spēlēs, taču, ja mēs iekļūstam četriniekā kopā ar „UMMC”, mums tāpat jāspēlē pusfinālā.

Reitings vai mākslīga diriģēšana? Rodas dažādas sajūtas. Mēs ieguvām tiesības 2008. gada 13. martā rīkot Eirolīgas Visu zvaigžņu spēli, jo „Četru finālu” mums vairs nedos. Esmu apmierināts, jo izdevies saglabāt komandu. Būs labi.

"Spartak" šogad izcīnīja visus iespējamos titulus, izņemot Krievijas kausu. Kas būs tālāk?
Tālāk piecu gadu laikā mēs samazināsim ārzemju spēlētāju skaitu, atverot durvis jaunām Krievijas meitenēm. Tas ir maksimums, pārsvarā vietējās spēlētājas un viena, divas ārzemnieces. Izveidota Olimpisko rezervju skola, no pirmā septembra mācības tajā sāks astoņdesmit meitenes. Izveidots otrais dublieru klubs. „Spartak” šajā sezonā Krievijā spēlēs ar trīs klubiem – bāzes klubu, fārmklubu – dublieriem, un otro dublieru klubu.

Svarīgi ir sākt jau tagad piesaistīt labākās jaunās spēlētājas bāzes klubam, veidot piramīdu nevis no augšas uz apakšu, bet otrādi. Visās pilsētas skolās par mūsu naudu tiek remontētas sporta zāles, tiks izveidotas jaunas bērnu basketbola komandas. Tas ir mērķis, jo virsotni mēs esam sasnieguši. Tagad meklēsim, ko var darīt apakšā.

Vai ir mērķis Vidnojē rīkot Eiropas, pasaules čempionāta finālturnīru?
Šobrīd tāda mērķa nav. Mēs ieguvām tiesības rīkot Visu zvaigžņu spēli, citādi pat neesam domājuši par to. Es nezinu, vai Krievija gatavojas pieteikties šāda čempionāta rīkošanai. FIBA U-21 Pasaules čempionāts pie mums notika ārpus kārtas. Tam vajadzēja tikt rīkotam Brazīlijā, taču turienes arēnas nebija vajadzīgajā kārtībā. Krievija izpalīdzēja un sarīkoja sacensības.

Vidnojei ir ļoti labs novietojums. Esam starp Domodedovas un Vnukovas lidostām, pie apvedceļa, tātad esam Maskavā. Apkārt ir divpadsmit viesnīcas, sporta kompleksā ir divas lielas zāles. Ja nepieciešams, blakus ir zāles Čehovā, Ļubercos. Vēl nezinu, sieviešu vai vīriešu sacensības, tomēr kādu turnīru mēs rīkosim.

Komandai lielu atbalstu sniedz Maskavas apgabala gubernators Boriss Gromovs.
Gromovs ir komandas pamats, spēlētājs Nr. 1. Spēlētājs nr. 2 ir līdzjutējs. Šodien, par laimi vai nožēlu, drīzāk par nožēlu, sports kļūst par naudas funkciju. Rīgā atjaunoja „TTT”. Domāju, ka pirmajā gadā lielu panākumu nebūs. Droši vien arī otrajā ne. Taču iedod klubam nevis pusotru miljonu, iedod tam „Spartak” vai „UMMC” budžetu, arī viņi trīs gadu laikā spēs to izdarīt. Tradīcijas ir. Ļoti svarīgi ir atrast pareizu finanšu sadalījumu, cik ieguldīt bērnos, skolās, dublieru komandās un ārzemju spēlētājās.

Vai ārzemju spēlētājām iegūt Krievijas pilsonību vai nē? Tādējādi nereti tiek aizņemtas nākotnes spēlētāju vietas. Ja meitene vēlas kļūt par nākamo Mariju Stepanovu, tas ir viņas sapnis, taču pēkšņi es ņemu un mākslīgi uzspiežu spēlēt gatavu amerikānieti, nevis izaudzinot vietējo spēlētāju. Ļoti daudz atvērtu jautājumu. Lūk, Zviedrija spēlē FIBA U-19 Pasaules čempionāta finālā ar ASV, izcīnīja piekto vietu Valmierā. Viņi paņēma vairākas amerikānietes.

No vienas puses, pasaule ir viena, Eiropa ir viena, nacionalitātes nav, no otras – ir vēlēšanās izaudzināt savu. Ko tālāk? Tālāk izaudzināt savas spēlētājas.

Kā piesaistīt vairāk līdzjutēju basketbolam?
Šajā ziņā mums problēmu nav. Jaunajā „Spartak” zālē ir četri tūkstoši vietu. Spēlējot pirmās divas, trīs spēles, kad mūs vēl nezināja, lūdzām skolām sūtīt skolēnus. Tagad ir otrādi – biļete uz „Spartak” spēlēm ir liels deficīts. Tas ir pirmais. Otrkārt, es mēģināju padarīt šo sporta veidu populāru, atkal, no augšas, izmantojot televīziju. Maksāju naudu televīzijai, lai „Spartak” spēles rādītu vairāk nekā visas sieviešu basketbola spēles Krievijā kopā. Nepareizs ceļš!

Vienīgais pareizais veids ir sākt no apakšas – skolām, sporta-basketbola vienībām skolās. Ja fizkultūras skolotājs ir skolas basketbola komandas treneris, ir vienība ar ģērbtuvēm. Tie ir 20-30 cilvēki, viņiem ir vecāki, draugi, kas nāk uz spēlēm. Cita ceļa nav, jāsāk no apakšas. To pierāda Lietuva, Marčuļoņa, Saboņa skolas. Apakša ir skola, bērni no astoņu deviņu gadu vecuma. Nav otras iespējas, pasludināja Sieviešu basketbola gadu, Vīriešu basketbola gadu, jebko, nekas nepalīdz. Vienīgais ceļš – skola, basketbola zāle, ārpus skolas ielu basketbola laukumi, treneri meklē talantus, bāzes klubs palīdz skolām veidot vienības un līdzjutēju klubus. Līdzjutēju klubos ir daudz cilvēku, viņi apmeklē spēles, neklīst pa ielām ar alus pudelēm rokās.

Kāda būs Krievijas Superlīga pēc pieciem gadiem?
Šodien līga ir atkarīga no personībām. Ja izveidosies sistēma, piemēram, Jekaterinburgā ir skola, Samarā ir skola, lai gan Samaras klubs ir aizbraucis, Pēterburgā, Vidnojē ir skolas. Ja skolas sāks strādāt, problēmu nākotnē nebūs. Taču, ja tas būs atkarīgs no viena paša Gromova, no Išuka („CSKA” kluba prezidents – eSports.lv), Šabtaja, pastāv liels risks. Ja cilvēks aizies, aizies Kozicins no Jekaterinburgas, līga izskatīsies savādāk. Šobrīd ir neprātīgie, no kuriem katrs vēlas kļūt par čempionu, katrs vēlas kļūt par Eirolīgas uzvarētāju. Tomēr zelta medaļa ir tikai viena. Visi vēlas, cīnās, karo, maksā lielas algas basketbolistēm, treneriem. Par laimi - paldies Dievam!, ceļam jaunas arēnas, remontējam skolu sporta zāles, tāpēc esmu noskaņots cerīgi.

Mans mērķis, vēlos strādāt tik ilgi, lai Eirolīgas „Četru finālā” spēlētu Vidnojes „Spartak” bez nevienas ārzemnieces. Tad tas vairs nebūs atkarīgs no manis, Gromova. Viņš kādreiz kļūs par ministru vai premjerministru, varbūt par prezidentu. Nevar paredzēt, kas notiks pēc pieciem gadiem, par prezidentu viņš negrib kļūt. Aizies Gromovs, aizies Šabtajs, nu un? Paliks Arhipova (Kalmanoviča sieva – eSports.lv), Golubevs, skolas. Ja Vidnojes desmit skolās būs desmit bērnu basketbola vienības, no mūsu aiziešanas nav jābaidās. Es esmu optimists.

Maskavas apgabala "Spartak"
2007. gada FIBA Sieviešu Eirolīgas uzvarētājas
2007. gada FIBA Sieviešu Eirolīgas "Četru fināla" mājvieta
2007. gada Krievijas Superlīgas uzvarētājas
2006. gada FIBA Eiropas Kausa ieguvējas

FIBA Sieviešu Eirolīga 2007/2008
A grupa: Maskavas "CSKA", Stambulas "Fenerbahce", "Euroleasing", "ESB Villeneuve", Neapoles "Phard Napoli" (Itālija, Lāsma Jēkabsone), Rīgas "TTT"
B grupa: B grupa: "Bourges Basket", "UMMC", Krakovas "Wisla", "Halcon Avenida", "USK Praha", "Jolly Sibenik" (Horvātija)
C grupa: C grupa: Maskavas apgabala "Spartak", Brno "Gambrinus", Valensjēnas "USVO", "Dexia Namur", Gdiņas "Lotos", Košices "Kosit" (Slovākija)
D grupa: D grupa: Valensijas "Ros Casares", Viļņas "Teo", "MiZo Pecs", Maskavas "Dinamo", "USO Mondeville", "C.A. Faenza" (Itālija)

Rīgas "TTT" Eirolīgas spēļu kalendārs pēc Latvijas laika
7. novembris, trešdiena, 18:30 Maskavas "CSKA" - "TTT" 14. novembris, trešdiena, 20:30 "TTT" - "ESB Lille Metropole/Villeneuve" 21. novembris, trešdiena, 20:30 Stambulas "Fenerbahce" - "TTT" 28. novembris, trešdiena, 20:30 "TTT" - "MKB Euroleasing" 5. decembris, trešdiena, 20:30 "TTT" - "Phard Napoli" 12. decembris, trešdiena, 20:30 "TTT" - Maskavas "CSKA" 19. decembris, trešdiena, 21:30 "ESB Lille Metropole" - "TTT" 2008. gads 9. janvāris, trešdiena, 20:30 "TTT" - "Fenerbahce" 16. janvāris, trešdiena, 21:30 "MKB Euroleasing" - "TTT" 23. janvāris, trešdiena, 21:30 "Phard Napoli" - "TTT" 1/8 fināli: 5., 8. un, ja nepieciešams, 13. februāris 1/4 fināli: 26., 29. februāris un, ja nepieciešams, 5. marts "Četru fināls" 11. -13. aprīlis

eSports.lv intervijas [url=http://www.esports.lv/forums/index.php?tid=46204&fidd=0]SOK izpilddirektors Žilbērs Felī: "Svarīgi saprast Olimpisko spēļu pievilcību"[/url] [url=http://www.esports.lv/forums/index.php?tid=43439&fidd=0]FIBA Eiropas nodaļas Sporta direktors Kosta Ilijevs: "Valsts lielumam nav nozīmes"[/url]

Foto: Novaya Gazeta (Krievija)

     [+] [-]

, 2007-08-08 18:39, pirms 15 gadiem
Labs raksts

     [+] [-]

, 2007-08-08 18:53, pirms 15 gadiem
Labaak ar Muizniek intervija buutu,bet shis arii normaals....

     [+] [-]

, 2007-08-08 20:25, pirms 15 gadiem
Skaisti vārdi, bet viss tas ir sviests. Vecis ar savu naudu uzvarēja (lasi nopirka) visus titulus, bet komandā 90% ārzemnieces par sieviešu basim nesamērīgām algām!!! Viss pārējais ir Šabtajam raksturīgais bla, bla, bla šovs. Labāk būtu Allai kādu jaunu dāvanu nopircis (ja kāds nezina, tad šis vīriņš sponsorē katru Pugačovas dzimšanas dienu, tipa labs draugs, jeb patīk zīmēties)!
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2007-08-09 10:55, pirms 15 gadiem
Laba intervija.

Starp citu, "saulei dāsni apspīdot Latvijas zemi, eSports.lv tikās ar Šabtaju Kalmanoviču" rada aizdomas par to, ka tas nav bijis bez maksas .

http://assets.espn.go.com/i/eticket/20070515/spartak_412x480.jpg

Raksts, ko Kalmanoviča kungs nopircis : http://sports.espn.go.com/espn/eticket/story?page=rollinginrubles

     [+] [-]

, 2007-08-09 11:17, pirms 15 gadiem
Runā, ka Šabtajs par katru rakstu maksā 20 000 USD...

     [+] [-]

, 2007-08-09 11:27, pirms 15 gadiem
Šabtajs Kalmanovičs: " ir neprātīgie, no kuriem katrs vēlas kļūt par čempionu".

Pirms 2007.gada sezonas sieviešu NBA čempionvienības Detroit Shock galveno treneri Bilu Lambēru vīriešu NBA vienība Sacramento Kings aicināja pie sevis par galveno (kapeiku vietā viņam algā būtu miljoni), tomēr Bill Laimbeer atteicās un palika ar savu sieviešu čempionvienību.

     [+] [-]

, 2007-08-09 15:48, pirms 15 gadiem
cik samaksāja?

     [+] [-]

, 2007-08-09 16:49, pirms 15 gadiem
Lai arī kā, bet šādas intervijas ir vajadzīgas. Un 'jau zināmā izteiktā doma par piramīdu sievu basketā mūms ir ļoti aktuāla.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja