Caur krievu ērkšķiem uz zvaigznēm
Eiropas sieviešu basketbola meistarsacīkšu pirmajā pusfināla spēlē Latvijas valstsvienība cīnīsies ar Krieviju. Spēles sākums plkst. 19:30 pēc Latvijas laika.
FIBA Europe tiešraide: Latvija – Krievija 19:30
Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība 21. gadsimtā pirmo reizi tiksies ar pasaules un Eiropas vicečempionēm krievietēm. Igora Grudina un slovāku treneres Natālijas Heikovas vadītās komandas pēdējo divu gadu rēķinā ir uzvaras pār ASV un vadošajām Eiropas komandām, taču tas nav palīdzējis tikt pie kārotajiem tituliem. Katrā turnīrā Krievija vienu vai vairākas spēles aizvada nepārliecinoši un komandu var dēvēt par neprognozējamu.
Formāli krievietes joprojām ir meistarsacīkšu galvenās favorītes un zelta medaļas ierakstītas Krievijas Basketbola federācijas izvirzītajā uzdevumā. Sergeja Černova, Grudina, Stepanovas, Korstinas un Co skatījumā vērtīga ir tikai pirmā vieta. Līdz šim vienīgo zaudējumu Krievija piedzīvoja cīņā ar Serbiju 65:67, izcilu sniegumu rādot serbietei, Jekaterinburgas „UMMC” spēlētājai Milicai Dabovičai. Spēlēs ar iepriekšējā turnīra trešās, ceturtās un piektās vietas ieguvējām – Spāniju, Lietuvu un Franciju – galaiznākumā Krievijas pārsvars šaubas neradīja.
Krieviju mēdz iegāzt pārlieka pašpārliecinātība un pretinieka nenovērtēšana. Eiropas vicečempioņu statuss nekavēja Krievijas žurnālistiem šogad rakstīt, ka viņu komanda ir labākā Eiropā un vienīgā spēj izrādīt nopietnu pretestību ASV un Austrālijas valstsvienībām. Plaši izplatīts uzskats, ka Krievijas Sieviešu basketbola Superlīga ir stiprākā Eiropā un labāka arī par WNBA. Tiesa, skatītāju intereses, ārpusčetrinieka komandu menedžmenta, sabiedrisko attiecību un publicitātes jautājumos tā vēl tāda nav. Toni Superlīgā lielā mērā nosaka sacensība starp desmit sieviešu basketbola „mini-oligarhiem” un konkurentiem, kuru atbalstītās komandas – trīs no Maskavas un viena no Urāliem – savā starpā sadala Superlīgas, Krievijas kausa un FIBA Eirolīgas trofejas.
Ārvalstu zvaigžņu pievilināšana ar dolāru simttūkstošos mērāmiem kontraktiem neapmierina daudzus pašā Krievijā. Daudzas krievu spēlētājas, tas gan vairumā gadījumu nav spēkā attiecībā uz nacionālās komandas dalībniecēm, pavada ilgu laiku uz rezervistu soliņa, jo leģionārēm maksātās algas jāatstrādā laukumā. Minētais nebija šķērslis pēdējo gadu labākās krievu spēlētajas pulcēt savās mājās un tagad apvienot valstsvienībā.
Krievijas komandas kodolu veido Gundara Vētras trenētā Maskavas „CSKA”, Natālijas Heikovas trenētā Maskavas apgabala „Spartak”, Lorāna Bufāra trenētās Jekaterinburgas „UMMC” un Ainara Zvirgzdiņa trenētās Maskavas „Dinamo” spēlētājas. „Dinamo” Krievijas zvaigžņu trio – Ščegoļeva, Rahmatuļina, Vodopjanova – savu bijušo komandu gan atstājušas.
Statistikas ailēs Krievijas varējums izskatās un ir iespaidīgs. Pirmā vieta punktu gūšanā (71,4 punktu vidēji spēlē), labākā no laukuma izdarīto metienu precizitāte, visvairāk izcīnīto bumbu zem groziem (īpaši zem savējā, taču arī zem pretinieču, skaitot turnīrā palikušās komandas), otrā vieta aiz Čehijas mazāk zaudēto punktu ziņā. Plašas rotācijas iespējas, rezultatīva var būt jebkura krievu spēlētāja. Šogad spēkā līdz vakardienai bijis Osipovas likums – divciparu aile viņas punktu rēķinā rezultējusies pārliecinošā komandas uzvarā. Meistarīga ir katra iekšējās un ārējās līnijas spēlētāja. Ne tik labi krievietēm gājis soda metienos un pretinieču groza iekarošanā no perimetra, taču pieredze to īstenošanā aizvadītajās septiņās spēlēs ir gandrīz visām. Sevišķi daudz tālmetienu pretinieču grozos pēdējās spēles minūtēs raidījusi Artešina, pēc savainojuma apārstēšanas laukumā atgriezusies Ščegoļeva. „Double-double” nav retums Stepanovas un Korstinas izpildījumā.
Krievija zina treneri Zvirgzdiņu un Latvijas līderi Aneti Jēkabsoni. Praksē ar Latvijas valstsvienības garu un apņēmību sāncensēm nāksies iepazīties pirmoreiz. Cīņā ar Krieviju jāievēro viens likums – nekad, nekad, nekad, nekad nepadodies!
Latvijas valstsvienības sastāvs: Anete Jēkabsone-Žogota, Gunta Baško, Ieva Kubliņa, Liene Jansone, Zane Tamane, Zane Eglīte, Aija Brumermane, Santa Dreimane, Anita Teilāne, Dita Krūmberga, Ilze Ose-Hlebovicka, Ieva Tāre. Galvenais treneris: Ainars Zvirgzdiņš. Treneri: Ainārs Čukste, Aigars Nerips. Vingruma treneris: Ivars Čākurs. Fizioterapeite: Līga Folkmane. Ārsts: Viesturs Lāriņš. Menedžeri: Edgars Buļs, Egīls Lūsis.
Krievijas valstsvienības sastāvs: Olga Artešina (uzbrucēja, 182), Oksana Rahmatuļina (aizsargs, 180), Natālija Vodopjanova (uzbrucēja, 190), Jekaterina Demagina (aizsargs, 178), Marina Karpuņina (aizsargs, 178), Tatjana Ščegoļeva (centrs, 192), Ilona Korstina (aizsargs, 183), Marija Stepanova (centrs, 203), Irina Sokolovskaja (uzbrucēja, 187), Jekaterina Lisina (centrs, 198), Svetlana Abrosimova (uzbrucēja, 185), Irina Osipova (uzbrucēja, 196). Galvenais treneris: Igors Grudins. Treneri: Natālija Heikova, Boriss Sokolovskis.
+4 [+] [-]
-1 [+] [-]
[+] [-]
tomer zb jau tas koments par former soviet republic !!!
+5 [+] [-]
[+] [-]
Spāniju ne, jo Spānija spēlēs par bronzu, bet mūsējās ar Baltkrieviju par zeltu
-2 [+] [-]
+4 [+] [-]
-1 [+] [-]
-1 [+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
+2 [+] [-]
Tagad kad beidzot puse tautas grib redzēt basi viņi vienalga nerāda. Viens no labākajiem laikiem televīzijā kad var kaut ko vispār rādīt un tauta arī skatās. Pat ar visām garajām reklāmām cūkas negrib rādīt. Ne jau visiem ir pieejams tv6.
+2 [+] [-]
-1 [+] [-]
-1 [+] [-]
[+] [-]
nu ko optimisti?! varbuut uzliksiet kaadu naudu uz Latvijas UZVARU!!??
koef. ir ljooooti liels!!
-2 [+] [-]
-2 [+] [-]
+3 [+] [-]
joba.nie suk..aji no tv3!!!
-1 [+] [-]
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
-1 [+] [-]