Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:136, Did:0, useCase: 0

Spēcīgākā sieviešu komanda ''TTT Rīga'' arī nākamajā sezonā spēlēs Eirolīgā

Toms Mālmeisters
Toms Mālmeisters

Spēcīgākā sieviešu komanda ''TTT Rīga'' arī nākamajā sezonā spēlēs Eirolīgā
TTT basketbolistes. Foto: FIBA

Sieviešu Eirolīga informējusi par 14 komandām, kurām automātiski piešķirta vieta 2021./2022. gada turnīrā. Starp tām atrodams arī Latvijas spēcīgākās sieviešu komandas ''TTT Rīga'' vārds. Iepriekšējā sezonā TTT neizcīnīja nevienu uzvaru, zaudējot visās sešās spēlēs. Grupu izloze paredzēta 19. augustā.

Latvijas spēcīgākā basketbola komanda ''TTT Rīga'' sieviešu Eirolīgā debitēja 2007./2008. gada sezonā, kopš tās sezonas esot bieža šī turnīra dalībniece. Iepriekšējā sezona Eirolīgā ''TTT Rīga'' neizdevās, piedzīvojot zaudējumus visos sešos mačos un neiekļūstot izslēgšanas spēlēs. Pēc sezonas komandas vadība izteica mērķi arī nākamajā sezonā piedalīties Eirolīgā un pieteicās dalībai.

Šodien tika paziņotas tās 14 komandas, kurām garantēta automātiska vieta pamatturnīrā un sešas, kuras par atlikušajām divām cīnīsies kvalifikācijā. Starp 14 komandām atrodams arī ''TTT Rīga'' vārds. Gundara Vētras trenētā Gdiņas ''Arka'', kā arī Lauras Melderes Venēcijas ''Umana Reyer'' un Anetes Šteinbergas ''Galatasary'' arī iekļuvušas pamatturnīrā iekļauto vienību skaitā. Savukārt Kitijai Laksai ar Itālijas ''Schio Familia'' par iekļūšanu Eirolīgā būs jāspēlē kvalifikācijā ar ''Valencia'' un ''Tango Bourges'' no Francijas. Kvalifikācija plānota no 20. līdz 24. septembrim.

Eirokausa pamatturnīrā starp automātiski 35 klubiem vieta atradusies Mārtiņa Zībarta trenētajai un Kristīnes Vītolas pārstāvētajai Pireju ''Olympiacos''. Gan Zībarts, gan Vītola vienībai pievienojās šajā starpsezonā. Eirokausā kopumā piedalīsies 48 komandas. Atlikušās 13 vietas sadalīs 26 komandas kvalifikācijas spēlēs.

Grupu izloze gan Eirolīgai, gan Eirokausam notiks 19. augustā Vācijā. TTT vēl nav sākusi ziņot par tās sastāva aprisēm gaidāmajā sezonā, taču latviešu spēlētājas kā Karlīne Pīlābere un Ilze Jākobsone nākamajā sezonā izlēmušas doties leģionāru gaitās.

Sieviešu Eirolīgas 2021./2022. dalībnieces

KomandaValsts
UMMC EkaterinburgKrievija
Basket LandesFrancija
FenerbahceTurcija
CB AvenidaSpānija
Sopron BasketUngārija
USK PrahaČehija
Gdiņas ArkaPolija
Umana ReyerItālija
TTT RīgaLatvija
Kurskas DynamoKrievija
Basket Lattes MontpellierFrancija
GalatasarayTurcija
Uni Girona CBSpānija
MBA MoscowKrievija
Kvalifikācijas uzvarētāja
Kvalifikācijas uzvarētāja

Izmantotie resursi:
EuroLeague Women and EuroCup Women 2021-22...