Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:136, Did:0, useCase: 3

Kristaps Saulītis: "Viens trakulis komandā ir vajadzīgs"

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Kristaps Saulītis: "Viens trakulis komandā ir vajadzīgs"
Kristaps Saulītis vasaras velta Latvijas 3x3 meiteņu basketbolam. Foto: 3x3 basketball dealer

"Nedēļas nogalē aicinu visus uz Ventspils Olimpisko centru, kur četras ambiciozas un ļoti dažādas komandas cīnīsies par uzvaru "Pullman" Latvijas Sieviešu basketbola līgā," sarunā ar Sportacentrs.com teica regulārās sezonas uzvarētāju komandas "RSU 2" treneris Kristaps Saulītis.

Rīgas studentes otro gadu pēc kārtas pamatturnīrā bija labākas par visām konkurentēm un sasniedza rekordu, otrajā divīzijā uzvarot 22 spēlēs pēc kārtas. RSU skrējienu 25. oktobrī pārtrauca enerģiskā Jūrmala. Mēnesi vēlāk sekoja klupiens Ventspilī, taču komanda atguvās un pabeidza regulāro sezonu ar 11 uzvarām pēc kārtas.

“Ja skatās pēc sportiskajiem rezultātiem... Savainojumi un veselības ķibeles brīžiem patraucēja parādīt labāko sniegumu, taču kopumā grēks sūdzēties. Viss iet pēc plāna,” piektdien telefonsarunā atzina Saulītis. Viņa komanda divās sezonās sakrājusi bilanci 35-3, pērn vienīgo zaudējumu piedzīvojot pret augstākā līmenī spēlējošo Daugavpils Universitāti.

Latvijas Sieviešu basketbola līga ir jaunatnes un studentu līga, atgādināja RSU otrās vienības treneris. “Vienmēr var gribēt vairāk un labāk, bet jāapzinās realitāte. Apmēram 75-80% meiteņu basketbols ir vaļasprieks no mācībām un darba brīvajā laikā. Piemēram, pagājušajā gadā (Ogrē) – 15 minūtes pēc “Final four” viena no spēlētājām devās rakstīt ieskaiti.”

Dažreiz “pārrāvumi” rodas sportisku iemeslu dēļ – piemēram, tā notika pēc 3x3 komandas līdzdalības turnīrā Katalonijā, taču biežāk tie saistīti ar mācību procesu. “Tā ir mūsu darba sastāvdaļa. (Ideālajā pasaulē) gribētu lielāku meiteņu koncentrēšanos basketbolam, taču jāsaprot, ka mācības ir un būs pirmajā vietā.”

No 1. februāra RSU rotācija kļuvusi plašāka – komandu jūtami pastiprinājušas Baiba Eglīte un Eva Indriķe. “Sastāvs noteikti kļuvis spēcīgāks un rezervistu devums lielāks. Neiztikām bez zaudējuma – pēc krustenisko saišu savainojuma zaudējām mums tik svarīgu spēlētāju kā Katrīna Krieviņa. Mums ir “pareizas” un pragmatiskas spēlētājas, bet viens “trakulis” komandā ir vajadzīgs.

Vairākas otrās komandas spēlētājas – Zelma Mālmane, Anita Stepena, Beāte Feldmane – šosezon epizodiski pievienojās pirmajai vienībai. “Vairāk trenējamies RSU sporta kluba zālē Cigoriņu ielā, taču regulāri ir iespēja pārbaudīt spēkus “Rimi” Olimpiskajā centrā. Visvairāk gribu izcelt Zelmu Mālmani – viņa kļuvusi par krietni bīstamāku spēlētāju nekā sezonas sākumā.”

Latvijas basketbola savienība sezonas gaitā mainīja LSBL nolikumu – labākās otrās divīzijas komandas šogad necīnīsies par ceļazīmi uz nacionālā čempionāta izslēgšanas spēlēm. Pozitīvais – pēc trīs gadu pārtraukuma paredzēts atsevišķs finālturnīrs, kuram kvalificējušās četras no deviņām vienībām (pērn iespēja pacīnīties par “play-off” bija tikai divām no 11 komandām).

“Koks ar diviem galiem. No vienas puses, patīkami, ka trīs labākās komandas tiks apbalvotas un nopelnīs medaļas. Pagājušajā gadā bija citādāk. Tajā pašā laikā gribētu izmēģināt spēkus pret spēcīgākajām komandām. “Top 2”, protams, atrodas augstāk par pārējām (vienībām), taču pārbaudīt spēkus pret Liepāju, Daugavpili un basketbola skolas “Rīga” junioru pirmo komandu būtu vērtīgi,” teica Saulītis.

“Vīriešiem ir Latvijas kauss, kurā ambiciozas zemāka līmeņa komandas var “pamačoties” ar LBL pirmās divīzijas vienībām. Sezonas gaitā bija vairākas spēles, kurās nenoskaņojušās favorītes “dabūja pa biksēm” no otrās līgas “top” komandām,” atgādināja treneris. “Uzvarām divu spēļu summā resursu gan bija par maz.”

“Žēl, ka mums tādas pārbaudes nav, taču tajā pašā laikā četrām mūsu līgas komandām ir iespēja tikt pie panākuma (savā finālturnīrā). Tu neesi absolūtais čempions, bet vari kļūt par čempionu savā grupā (un svara kategorijā),” Saulītis atzina, ka šīgada modelim ir acīmredzamas priekšrocības pret pagājušā gada versiju, kurā Latvijas “play-off” sastāvēja no septiņām spēlēm deviņās dienās.

Spēku nevienlīdzības apstākļos sen izdomāti dažādi izslēgšanas spēļu modeļi. Klasiskais variants – divas labākās komandas “play-off” sāk no pusfināla, nākamās divas no ceturtdaļfināla (ar diviem, nevis četriem pāriem), bet, piemēram, ranga 5.-8. vietas īpašniecēm tiek dota iespēja pacīnīties astotdaļfināla fāzē. Vietējais piemērs – “VEF Rīga” Latvijas kausu sāk no pusfināla.

Vai būtu jēga sisties pret pirmo vai otro komandu sērijā līdz divām uzvarām? Domāju, ka nē, bet “play-off” spēlēs pret ceturtās vai piektās vietas īpašniecēm – kāpēc ne? Vairākām spēlētājām tā būtu laba iespēja pārbaudīt spēkus – manuprāt, tas nāktu par labu,” piebilda Saulītis.

“Salīdzinot ar pagājušo sezonu, līgas līmenis noteikti audzis. Ārpus finālturnīra palika tāda spēcīga komanda kā “TTT/RBJSS Rīdzene". Domāju, ka arī (basketbola skolas “Rīga”) juniores pacīnītos par vietu “Final four”, ja viņām vienā laikā nebūtu jābūt vairākās sacensībās. Sezonas laikā, iespējams, visvairāk progresējušas Juglas, Valmieras un RTU komandas.”

Finālturnīrs var dāvāt dažādus sižeta pavērsienus. “Jūrmala ir vislabāk saspēlētā un kompaktākā vienība mūsu līgā. Ventspils izceļas ar labo uzbrukumu, Jelgava – ar cīņas sparu un neprognozējamību. Tā būs ļoti interesanta kombinācija. Ja vēl ventspilniecēm nebūtu savainota Šarlote Šepte, Kurzemes komanda būtu liels spēks.”

Sestdiena, 18. marts, plkst. 13:45

Sestdiena, 18. marts, plkst. 15:45