Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:136, Did:0, useCase: 0

Steilija pārspļauj Malkiju un paraksta līgumu par 22,4 miljoniem dolāru

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Steilija pārspļauj Malkiju un paraksta līgumu par 22,4 miljoniem dolāru
Dona Steilija un Eiža Vilsone 2021. gada 8. augustā Tokijā. Foto: AFP/Scanpix

"South Carolina" universitātes valde piektdien, 15. oktobrī, apstiprināja jauna līguma parakstīšanu ar sieviešu basketbola komandas galveno treneri Donu Steiliju. ASV izlases pašreizējā stūrmane nākamajos septiņos gados saņems 22,4 miljonus dolāru pirms nodokļu nomaksas.

Steilija kļuvusi par labāk apmaksāto afroamerikāņu treneri un vienu no labāk apmaksātajām sieviešu basketbola trenerēm. Jaunais līgums būs spēkā līdz 2028. gada vasarai un apliecina “South Carolina” uzticību trenerei, kura augstskolā nostrādājusi 13 sezonas.

“Dona Steilija ir viens no nācijas labākajām trenerēm, neatkarīgi no sporta veida,” teica “South Carolina” sporta direktors Rejs Tanners (Ray Tanner). “Viņa no pamatiem uzbūvējusi mūsu sieviešu basketbola programmu un viņas komandas izveidojušas čempionus laukumā un ārpus tā.”

Steilijas bāzes alga būs viens miljons ASV dolāru gadā, bet piemaksas veidos 1,9 miljonus dolāru gadā, ar 100 tūkstošu dolāru pieaugumu katru gadu. Tas nozīmē, ka 2022. gada sezonā Steilija saņems 2,9 miljonus dolāru, bet 2028. gadā viņas atalgojums sasniegs 3,5 miljonus dolāru. Ja komanda sasniegs augstus rezultātus, Steilija gadā varēs nopelnīt vēl līdz 680 tūkstošiem dolāru.

“Vienmēr bijis gods pārstāvēt “South Carolina” universitāti un šis līgums apliecina augstskolas apņēmību atbalstīt mani un sieviešu basketbola komandu,” teica Steilija. “Sarunas par līgumu ir izaicinošas, bet šī bija īpaši svarīga, jo zināju, ka tas var kļūt par paraugu citām universitātēm, lai arī tās ieguldītu lielākus līdzekļus sieviešu basketbolā.”

“Louisiana State University” 2021. gada 28. aprīlī parakstīja astoņu gadu līgumu ar Kimu Malkiju par 22,5 miljoniem ASV dolāru. Vienošanās summa bija nedaudz lielāka kā Steilijai, taču vidēji sezonā Malkijas atalgojums būs mazāks – no 2,445 miljoniem 2022. gadā līdz 2,902 miljoniem 2029. gadā.

Steilija par “Gamecocks” galveno treneri kļuva 2008. gada maijā. “South Carolina” ir viena no trīs komandām, kura spēlējusi vismaz trijos no pēdējiem sešiem NCAA čempionāta “Četru fināliem” (2015, 2017, 2021) un uzvarējusi 2017. gada finālturnīrā. Steilijas komanda pēdējās 10 sezonās vienmēr finišējusi “Top 25”, tai skaitā septiņas reizes bijusi labāko desmitniekā.

Treneres darba laikā “South Carolina” piecas reizes NCAA čempionātā tikusi izsēta ar pirmo numuru (tādi numuri ir četri – pa vienam katrā no četriem apgabaliem) un 25 nedēļas pavadījusi AP žurnālistu aptaujas pirmajā vietā. “Gamecocks” basketbolistes uzvarējušas sešos no pēdējiem septiņiem “Southeast Conference” finālturnīriem, tai skaitā četras reizes pēc kārtas (2015-2018).

Steilija ir trīskārtēja Olimpisko spēļu zelta medaļas ieguvēja kā spēlētāja. Viņa bija ASV delegācijas karognesēja 2004. gada Atēnu spēlēs. Steilija sāka strādāt valstsvienībā kā Ennas Donovanas un Džīno Oriemmas asistente, bet 2017. gadā kļuva par galveno treneri.

Izmantotie resursi:
https://gamecocksonline.com/news/20...
ASV trenere Steilija: "Ar bumbu rokās latvietes spēlē neticami"
Likme par 22 miljoniem: LSU paraksta rekordlīgumu ar Teksasas “dzelzs lēdiju”