Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:136, Did:0, useCase: 3

Vēstule no Sendai: atmosfēra kā NBA spēlē

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Vēstule no Sendai: atmosfēra kā NBA spēlē
Aleksa Gulbe 2022. gada 11. augustā. Foto: Japānas basketbola asociācija

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība trešo reizi viesojas Tālajos Austrumos. Latvietes 2007. un 2008. gadā spēlēja Ķīnā, savukārt 2022. gada augustā apmeklēs Japānu un Koreju. Sportacentrs.com piedāvā Māras Motes iespaidus par ceļojuma trešo un ceturto dienu.

“Trešdiena nebija tik aizraujoša kā ierašanās diena. Pēc brokastīm pavingrojām ar Ivaru (Ikstenu), bet brīvo laiku katra meitene varēja pavadīt pēc saviem ieskatiem. Basketbola treniņš bija pēc pusdienām. Nekur tālu nevajadzēja braukt – pēc sajūtām 10 minūtes.

Spēles sākums bija ceturtdienai neierastā laikā – trijos pēcpusdienā. Rīta treniņa vietā pavingrojām, bet uz spēli devāmies ap vieniem. Citāds dienas režīms, jo vienpadsmitais augusts Japānā ir nacionālā brīvdiena – Kalnu diena.

“Xebio arena” – liela un smuka. Pārsteidza, ka publika savlaicīgi ieradās uz spēli. Astoņdesmit minūtes pirms starta iemetiena izgāju iesildīties un cilvēki jau pulcējās tribīnēs. Kad atgriezāmies no pirmsspēles sapulces, zāle bija pilna.

Spēles laikā zālē skanēja mūzika – līdzīgi kā NBA spēlēs. Forša atmosfēra! Japāņu uzmanību saņēmām arī pēc spēles – braucot autobusā atpakaļ uz viesnīcu, redzējām, ka cilvēki mūs sveicina un māj ar rokām.

Dzirdēts, ka Japāna ir seismiski aktīvākā valsts pasaulē, taču pagaidām zemes drebēšanu neesam jutušas. Laiks ir karsts un mitrs. Nezinu, vai tā ir obligāta prasība, taču cilvēki pat ārā pārvietojas maskās. Japāņi ir ļoti disciplinēti un pieklājīgi.

Piektdien režīms būs tuvāks ierastajam. Spēle sāksies septiņos vakarā, tādēļ dienu varēsim sākt ar kārtīgu izkustēšanos un rīta treniņu.”

Piebilde. Japāna vairākus gadsimtus bija slēgta ārzemniekiem un “atvērās pasaulei” tikai 19. gadsimta otrajā pusē. Valsts ir gandrīz mononacionāla – vairāk nekā 98% iedzīvotāju ir japāņi. Minoritātes pārsvarā nāk no Japānas bijušajām iekarotajām teritorijām – Uzlēcošās Saules zemes varā atradās Ķīnas ziemeļaustrumu apgabali (Mandžūrija) un Korejas pussala.

Japāna vairāk nekā divus gadus bija slēgta tūristiem, pat Tokijas spēļu laikā. Grupu braucieni ir atļauti, sākot no 2022. gada 10. jūnija. Ceļotāju individuāla ieceļošana joprojām nav atļauta, tādēļ tūristu skaits valstī strauji sarucis.

Izņēmums ir mākslinieki un sportisti. Jūnija beigās Japānā koncertus sniedza operas zvaigzne Elīna Garanča, savukārt jūlijā piecās pilsētās uzstājās “Tautumeitas”. Uzlēcošās Saules zemē ieradīsies arī Kristaps Porziņģis un “Washington Wizards”, lai 30. septembrī un 2. oktobrī Saitamas arēnā aizvadītu divas pārbaudes spēles pret NBA čempioni “Warriors”.

     [+] [-]

, 2022-08-12 10:38, pirms 2 mēnešiem
Bet vismaz 2 spēlētājas bija melnās.